Like Tree1Likes
  • 1 Post By GeorgianaR

Infertilitate

Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mirelacazacu's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2015
    Postari in forum
    1

Infertilitate

Buna! Sunt noua pe forum si vreau sa va pun niste intrebari daca se poate sa ma lamuriti cu toata aceasta situatie dificila prin care trec. De aproximativ 7 luni incerc sa raman insarcinata, de 2 luni nu am mai avut ciclu, dar testele sunt negative. Ma gandeam sa ma programez la clinica gynera, atat pentru testul de fertilitate, dar si pentru un posibil tratament. Cam la cat ajunge un FIV la ei? A mai trecut cineva prin aceste proceduri?? Multumesc.

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Buna, Mirela! E foarte devreme sa te gandesti la FIV...eu l-as pune pe ultimul loc. Inainte de asta, trebuie sa mergi sa-ti faci niste analize hormonale si un control ginecologic pentru a afla cauza intarzierii menstrei si daca exista vreo problema ce te impiedica sa ramai insarcinata. Daca tu esti ok, trebuie si sotul tau sa-si faca o serie de investigatii. In plus, multe femei incearca de ani de zile si nu reusesc sa ramana insarcinate, desi nu au o problema aparenta. Nu dispera, stresul este considerat un foarte bun anticonceptional! El poate creste prolactina, problema care poate impiedica aparitia unei sarcini, de exemplu. Daca doresti, intra aici Imi doresc sa raman insarcinata (10) , fetele te pot sfatui foarte bine.
    luss likes this.
    Lilypie Angel and Memorial tickers
    "Te voi iubi mereu, copilul meu!"
    Nimic fara Dumnezeu !

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    Vizita la gynera este o idee buna. D-na doctor Laura Dracea te va sfatui si te ajuta clar in acest sens. Eu o recomand cu caldura. Pana sa ajungi insa la FIV mai ai si alte metode mai simple, cred eu

Banned Floricica Nou Venita Flory2703's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2015
    Postari in forum
    5

Floricica Nou Venita Bebelus21's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2016
    Postari in forum
    1

Am nevoie de ajutor

Buna! Sunt noua pe forum si am nevoie de ajutor. Imi doresc foarte mult un bebe. Azi am facut un test de sarcina si nu inteleg nimic din rezultat .a doua liniuta a iesit foarte slab vizibila iar partea de sus mai bine vizibila o sa pun o poza. Va rog sa imi spuneti o parere.va multumesc
    Imagini atasate

Floricica Nou Venita Andreea.Mangalia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2016
    Postari in forum
    10
    Buna fetelor,
    Sper sa imi raspunda cineva..
    Si la mine se lasa bebe asteptat, am facut tratament cu clostilbegyt din ziua 5 pana in ziua 9 apoi in ziua 13 am facut injectie cu Ovitrelle. Normal in 36 de ore ar fi trebuit sa se sparga foliculii si sa am ovulatie, dar eu cred ca nu s-a intamplat asta pentru ca nu am observat acel mucus ca albusul de ou.. sunt scum in ziua 18 de la ultimul CM si cred ca tot nu am ovulat, am dureri usoare de ovare, cand in stangul cand in dreptul.
    Din ziua 14 iau si ovule utrogestan vaginal 2 pe zi.. sa fi inhibat in vre-un fel ovulatia?
    Doctorul meu este plecat din tara pana pe 8.12,
    Am bufeuri de caldura si frisoane,
    Sunt constipata de cateva zile.
    Mentionez ca luna trecuta am pierdut o sarcina la 4-5 saptamani.

Poate e cineva care a trecut prin aceeasi situatie,
    Multumesc si scuze..

Floricica Nou Venita Andreea.Mangalia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2016
    Postari in forum
    10
    Bebelus 21 eu cred ca esti insarcinata!! Felicitari!!

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!