Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Am postat si la topicul aspirantelor, dar am sa copiez si aici continutul mesajului:

"Offf... Draga noastra Flora! Eu tot sper intr-o minune de la Dumnezeu...

Daca as avea o bagheta magica as intoarce timpul inapoi pentru tine si l-as opri in loc pentru tine, pentru Michele si pentru Mariuca. L-as opri acolo unde sigurele suparari din viata ta erau cauzate de vecina care se autoinvita la cafea si care iti tot cerea zahar... Sau de nea Candido care se tot chinuia sa iti repare masina... Macar de-as putea sa fac magia asta... Erau niste probleme atat de neinsemnate pe langa drama pe care o traiesti acum. De fapt, multe neczuri sunt neinsemnate pe langa ceea ce ti se intampla.
    Eu tot mai sper intr-o minune... Of, fir-ar sa fie Flora, tu chiar meriti sa fi rasplatita cu o minune!
    Te imbratisez cu mult drag si ma rog la Dumnezeu sa iti dea puterea necesara pentru a trece peste nenorocirea asta."
    IRINI
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

IORGOS
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Floricica Cu Vechime sarai27's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    6.407
    Oh Doamne cum se poate schimba viata cuiva de pe o clipa pe alta,de cand cu accidentu am sperat din toata inima ca isi ve reveni,mai mult chiar am fost convinsa ca asa va fi...acum s-a schimbat situatia asa dramatic,insa tot voi spera pana in ultima clipa sa se trezeasca pentru sotia lui(pentru tine draga Flora),pentru fetita lui(pentru tine scumpa Mariuca),chair daca medicii nu-i mai dau nici o sansa,numai Dumnezeu poate hotari asupra vietii lui,numai El poate insufla viata in trupul lui Michele!!!Doamne te rog fa minunea asta pt ei!
    Curaj Flora!
    Sincere imbratisari!

Floricica Senior johnnella's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2008
    Postari in forum
    3.486
    ...nici nu stiu ce as putea sa mai spun. Viata asta este atat de ciudata si crunt de nedreapta uneori.....groaznic de nedreapta! Si parca este un facut si numai oamenilor care sunt intr-un mare fel....li se intampla tot felul de necazuri. Numai oamenilor care nu merita sa treaca prin asa ceva.
    Ma gandesc...se spune ca sa daruiesti iubire si vei primi inzecit iubire, sa sadesti bunatate si faptele bune se vor intoarce catre tine. Si atunci ma intreb: cum unui om care te face sa zambesti cu sufletul ii este scris sa sufere si ii este alungata bucuria din suflet. Nu mai inteleg...sau poate este ceva peste puterea noastra de pricepere.
    Flora, draga de tine, ma rog la Dumnezeu sa-si intoarca privirea carte chipul tau dulce si catre sufletul tau minunat! Sa observe, sa analizeze, sa calculeze si sa vada ca orice socoteala ar face la final ii va da cu plus, in tot ceea ce te priveste. Tie trebuie sa ti se intoarca bucuria, bunatatea, dragostea pentru viata, generozitatea...pentru ca asta ai oferit toata viata ta.
    Doamne, undeva e o greseala! Mai priveste o data catre sufletele astea dragi si inca nu-ti da sentinta!
    Elly, mamica fericita de Babyboom

CafeMom TickersCafeMom Tickers

cdl
    cdl este offline.
    Floricica Avansata cdl's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.03.2007
    Postari in forum
    2.271
    Draga Flora, nu sunt cuvinte care sa exprime toata durerea, iti doresc din suflet sa se infaptuiasca o minune, sa-si revina Michele. Dumnezeu sa-ti fie alaturi, sa va ocroteasca si sa va intareasca. Iti sunt alaturi , draga Flora.

Floricica Avansata gsoema's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2008
    Postari in forum
    1.763
    Buna fetelor! eu nu am mai intrat de mult dar o fac acum pentru a o incuraja pe Flra ca D-zeu e mare si nu cred ca face asta decit cu un motiv anume....poate este doar o incercare la care va pune cel de sus,poate este un pas in viata pe care trebuie sa-l treceti IMPREUNA.......va doresc tot binele din lume si sa auzim doar vesti imbucuratoare....fii tare Flora ai grija de voi..si de fetita!Doamne Ajuta!
    Nazdravanul nostru George Sebastian

Printesa noastra scumpa Natalia Ioana
    Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Floricica Cu Vechime ymellda's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2007
    Postari in forum
    6.377
    Doamne, nu uita de copiii tai pe pamant, nu uita ca ei se incred in Tine, ca astepata de la Tine o minune, te rog, Doamne, intoarce-ti privirea catre Michele si reda-i viata alaturi de familia lui.
    Eu inca mai cred intr-o minune.
    Nu am cuvinte si orice as spune, sunt apa de ploaie, Flora, pentru tine. Ma simt neputiincioasa si in acest moment nici nu sunt in stare sa gandesc.
    Dar suntem cu toatele aici, daca ai nevoie sa impartasesc cu cineva din durerea ta.
    Lilypie Maternity tickers

Floricica Cu Vechime lauriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2007
    Postari in forum
    7.767
    offfff... flora, prietena mea draga... imi pare atat de rau ca esti atat de incercata!!!! Ma rog din tot sufletul pentru voi si am speranta ca totul va fi bine... trebuie sa crezi asta... puterea vointei este foarte importanta!
    sunt alaturi de voi cu sufletul si inima!
    Lauriana

pregnancy

Floricica Veterana madalina79's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    offff Doamne Dumnezeule!!!!!!!flora nu te cunosc ,dar am citit despre drama care o traiesti acum!!!sunt sigura ca toate fetele de aici si nu numai ne dorim sa putem face o minune sa dam timpul inapoi si sa impiedicam aceasta nenorocire... !!!!
    stiu ca orice ti s ar spune si oricat te am incuraja...nu exista nimic care sa te intareasca,cu exceptia fetitei tale....
    ma rog la Dumnezeu sa se intample o minune...ma rog la Dumnezeu sa se mai gandeasca inca o data....te imbratisez sincer!!!!

AM ALAPTAT 1 AN 8 LUNI SI 2 SAPTAMANI

Floricica Avansata blacky's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2009
    Postari in forum
    2.286
    Doamne Dumnezeule, tremur toata.
    Inca nu am apucat sa citesc pe forum ce s-a scris, mi-e frica, am primit un mesaj de la Carmen.

Flora, TREBUIE sa fie totul bine, sa ai incredere si speranta in Bunul Dumnezeu. Nu se poate sa-ti rasplateasca toate incercarile de pana acum cu o drama asa mare, nu se poate. Trebuie sa ne rugam Lui, sa-L imploram intr-un glas, sa ingenunchiem, sa vada ca daca oamnii pot sa se roage pentru sanatatea altor oameni pe care nici macar nu-i cunosc, inseamna ca acei oameni merita sa traiasca, merita sa se bucure de viata.

Am sa ma rog la Dumnezeu Flora pentru voi !!!!
    Ade....si bebe Eduard Andrei
    Lilypie First Birthday tickers

Banned Floricica Nou Venita mother's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    15.858
    nu stiu exact povestea...
    dar am inteles ca sotul se lupta pt viata....
    imi pare rau!

sa speram ca reveniti cu vesti bune! Doamne ajuta!!

Floricica Cu Vechime zglobulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2007
    Postari in forum
    5.620
    flora suntem alaturi de tine
    Dumnezeu sa-ti dea putere
    te imbratisam

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!