Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata lucia79's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2008
    Postari in forum
    2.343
    Buna tuturor.....
    Animations - dog and cat

Floricica Nou Venita alexandra_ned's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2009
    Postari in forum
    2
    Buna,fetelor! Eu sunt Alexandra, am 27 de ani si vreau un bebe. De vreo 3 luni am inceput sa tin cont de perioada fertila, dar deocamdata....nimic.
    Pe 25 nov trebuie sa-mi vina, sper sa nu fie asa, vom vedea.Prin luna mai am fost la un cab particular, mi-am facut un control ginecologic totul parea ok, dar acum am o secretie ciudata de culoare galben- verzuie, cu un miros cam neplacut, nu am mancarimi sau usturimi. Sunt constienta ca trb sa ajung la un cabinet,imi puteti recomanda unul in Bucuresti?Nici de la serv nu pot lipsi mai ales in perioada aceasta a anului si termin programul la 16.45, dar banuiesc ca se poate si dupa serv sau in weekend?
    Pls, help me!

Floricica Nou Venita aspicosmi's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.01.2010
    Postari in forum
    7
    Buna!
    Eu sunt noua pe forum. In noiembrie 2009, in luna in care imi sarbatoresc ziua de nastere (27.11.1982), am primit vestea proasta ca am trompele infundate si este foarte posibil ca FIV sa fie singura posibilitate de a concepe un copil. Inainte de aceasta, m-am hotarat sa fac laparoscopie de desfundare a trompelor, asa ca miercuri, 13.01.2010, sunt programata la operatie.
    Intrebarea mea este daca a reusit cineva sa ramana insarcinata pe cale naturala dupa desfundarea trompelor.
    Multumesc.

Floricica Nou Venita pirnaulaura's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2010
    Postari in forum
    16
    buna fetelor,eu sunt laura imi doresc foarte mult un bebe de la luna la luna ma astept sa fiu insarcinata dar se pare ca nu am noroc...de curand am fost diagnosticata cu ovar polichistic si anticorpi antispermici se pare ca am putine sanse sa raman insarcinata....urmeaza luna viitoare sa merg la dr sa vad ce imi spune....voi ce ati putea sa ma sfatuiti?
    http://www.copilul.ro/mamici/href

Floricica Nou Venita b31cry's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2010
    Postari in forum
    5
    buna fetelor ,
    sunt noua pe acest forum dar as vrea sa raman si sa vb cu voi ...
    luna asta am hotarat impreuna cu sotul meu sa incepem sa facem si noi analizele si sa ne apucam sa facem un bebe.
    Va pup

Floricica Nou Venita b31cry's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2010
    Postari in forum
    5
    buna suntem nascute in aceasi zi si in aceasi luna eu sunta pe 27.11.1984

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    Felicitari si sarcina usoara! Fara greturi si stari de voma! Sa ne dai de veste la fiecare eco, speram sa fie ce iti doresti tu, fetitasau baietel, ce iti doresti! Si sa semene cu cine vrei! Al meu seaman cu tatal lui, nu are nimic de la mine! Parca a trecut pe langa mine!
    Lilypie First Birthday tickers

Floricica Cu Vechime tweetydeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2009
    Postari in forum
    9.297
    Articole de imbracaminte pentru copii..se fac la comanda pe gustul fiecaruia si in functie de marimea, culoarea si modelul dorite

www.baby-fashion-shop.blogspot.com
    Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Avem 12 dintisori si 8 maselute!

Primii pasi - 6 august 2010

BabY Boutique - www.baby-fashion-shop.blogspot.com

Floricica Nou Venita dodolin's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    78
    cteam pe aici de 3 zile intarziere si deja test de sarcina eu am deja 12 zile intarziere dar mi e teama sa fac testu mai astept cateva zile daca nu vine iupiiiiiiiiiii vine bebeleee mai sunt 2 zile din luna asta si sper sa nu vina cm-ul.. tineti-mi pumni fetelor si eu voua..pupici multi bafta in conceptia bebeilor si sarbatori fericite...acum de sarbatori se indeplinesc dorinte si se intampla minuni sper si pt voi sa se implineasca.
    Darius Daria

Floricica Nou Venita masini's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.12.2009
    Postari in forum
    4
    Aveti rabdare. Fiecare copil vine la momentul potrivit, iar atunci viata se schimba total. Inveti sa fii altruist si sa ai grija de cei din jur.

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.195
    Dragele noastre,

Stim cat de mult va doriti fiecare dintre voi sa deveniti mame, stim cat de mult va sustineti intre voi si mai stim ca avem pe site cea mai unita comunitate de aspirante!

De aceea, impreuna cu Centrul de Fertilitate Polisano Bucuresti, am lansat un concurs care vi se adreseaza si are ca premiu o inseminare artificiala gratuita.

Ce trebuie sa faceti?

Sa va sustineti intre voi!

Intrati in pagina concursului: CONCURS: Centrul de Fertilitate Polisano Bucuresti acorda o sansa visului tau! si postati povestea unei aspirante din comunitatea Copilul.ro pe care doriti sa o sustineti pentru a castiga inseminarea artificiala.

Va dorim succes si suntem sigure ca VOI veti face cea mai buna alegere!

"Copilaria este inima tuturor varstelor." (Lucian Blaga)

"Sa creezi ca un zeu, sa poruncesti ca un rege, sa muncesti ca un rob!" (Constantin Brancusi)

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!