Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    959
    Buna fetelor!

Vreau sa va anunt ca toate subiectele - cluburile de aspirante - sunt puse aici in proiect - la comando bebe! asa le puteti reciti cu placere cand va doriti, ele sunt asezate in ordinea in care au fost si inchise, deci sunt in ordinea in care trebuie.. descrescator de la pagina 1 - 3

Sper sa va placa!

Pana acum la subiectul - Clubul aspirantelor, viitoare burtici, ce lupta fara incetare pentru realizarea visului (31) - au fost create 118 subiecte de tip club!
    "Mi-e de ajuns sa stiu ca pot" - Dostoievski

Floricica Nou Venita blaxy's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2009
    Postari in forum
    36
    andreea eu sunt blaxy,am trecut prin aceiasi experienta ca tine si as vrea sa discutam mai multe

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    959
    Buna blaxy! Ii poti trimite andreei un mesaj privat folosind mesageria interna din cadrul paginii tale personale in cazul in care nu o sa observe mesajul tau.

O zi frumoasa! [floare galbena]
    "Mi-e de ajuns sa stiu ca pot" - Dostoievski

Floricica Cu Vechime fd_laura's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2008
    Postari in forum
    7.417
    neata...ne dati si noua un votulet? musumim mumos

razvan sava-ivanov
    http://www.chic-bebe.blogspot.com/ - pentru un bebe chic - va astept cu drag
    http://www.blogulnazdravanului.blogspot.com/ - blogul lui Raz

Lilypie Second Birthday tickers

Floricica Nou Venita ssymona's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2008
    Postari in forum
    31
    salut sunt symona din Brasov si dac acu fff mult timp in urma va bateam la cap si va ceream ajutorul vreau sa va anunt ca acum a venit in momentul in care imi luasam gandul ca voi mai fi vreodata insarcinata va anunt ca am 2 liniute si ieri cand am fost la control mi sa spus ca avem 8 saptamani o sa va tin la curent si o sa ma rog la Doamne Doamne sa va ajute si voua doar trebuie sa avem incredere ca el nu ne uita si ne iubeste va poop si va tin la curent

Floricica Senior violett24's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2009
    Postari in forum
    3.320
    Buna fetele
    Simona felicitari si ma bucur pentru tine si speram cu toate sa vedem si la noi cele 2 liniute
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Floricica Nou Venita ramonast's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2009
    Postari in forum
    1
    Buna fetele,
    sunt Ramona si vreau si eu un bebe. Luna trecuta nu a fost sa fie, speram luna asta.
    Va pup si bine v-am gasit!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers

Floricica Nou Venita nyko4alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2009
    Postari in forum
    46
    buna am facut o ecografie iar rezultatu este : ovar stang: dim :2.48/ 2.55 cm
    micropolihistic.
    ovar drept : dim: 3.07/ 2.31 micropolichistic. crede-ti ca ma poate impiedica sa devin mamica?

Floricica Nou Venita puiutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2009
    Postari in forum
    10
    salutare tuturor

Floricica Nou Venita maritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2009
    Postari in forum
    2
    buna fetelor,sunt mona,Vroiam sa va povestesc putin despre incercarile noastre cu bebe.din sept anul trecut nu mai iau anticonceptionale.Anul acesta in aprilie am zis .hai sa facem bebe,dar exact in luna aia mi s-a derglat cm(pana at mi-a venit la 30 zile,dp intreruperea anti),am mai stat o luna si dp am fost la gineco..totul ok .nu chisturi uterul ok....mi-a dat duphaston.pe care nu l-am luat k am zis k poate sunt insarcinata si nu a vazut la eco.dar nu, cm a venit...luna viitoare iar cu intarzieri,am mai fost odata la gineco si am luat duphaston(pt 1 luna),1 luna mi-a venit la 29 zile,a 2-a luna la 32 zile iar luna urm(aug) nu a mai venit deloc..am zis gata sunt insarcinata....dar nu...a venit dp 19 zile intarziere....am fost la alt gineco care mi-a dat sa iau duphaston 3 luni ,si acum iau si sper sa se mai regleze cm si sa raman insarcinata.sper sa fie bine,dak nu o sa fac analize hormonale.dar sper sa nu fie nevoie
    a mai fost cineva in situatia mea?

Floricica Nou Venita didicuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.10.2009
    Postari in forum
    1
    Buna tuturor aspirantelor. Eu si sotul meu ne gandim in viitorul apropiat la un bebe, dar vrem sa facem lucrurile cu cap asa ca nu ne grabim. Mi-am facut analize de rutina si se pare ca am o infectie urinara. Am tratat-o cu antibiotice.....dar din cauza antibioticelor am facut o frumusete de candida....doctorul ginecolog mi-a dat ovule Canesten.
    Imi masor temperatura bazala ...se pare ca in 19 septembrie am avut ovulatia. Sunt foarte nerabdatoare...imi refac analizele si daca sunt k ne apucam de treaba.
    Bafta multa tuturor.

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!