Like Tree14Likes

Branca Ursului. Efecte. Rezultate.

Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita LadyPP's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2013
    Postari in forum
    26

Exclamatie Branca Ursului. Efecte. Rezultate.

Bine v-am gasit!
    Fetelor, am citit si rascitit postarile precedente despre Branca Ursului de pe acest forum. Povestea mea pe scurt: preocupata pana acum de studii, job, etc. m-am trezit la 25 de ani ca vreau un copilas. Credeam ca e simplu: renuntam la prezervativ si.... Gata!!!!!! Ei treaba nu e chiar atat de simpla! Ieri am implinit 29 de ani, cu aceleasi sperante goale..in asteptarea.. Acum, pentru ca asa suntem noi sau cel Putin o parte, am zis ca imi fac tratament , asa, de capul meu sau cum ma sfatuie bunica... Am facut investigatii pe internet si am gasit referinte bune despre Branca Ursului. Am comandat doua sticlute si...la treaba!!! Gustul nu mi se pare neplacut(imi reaminteste de mancarea indiana). Am 8 zile in care iau cu sfintenie cate o lingurita mica de tinctura de branca ursului, dizolvata cu un pahar mic de apa/4 ori pe zi. Ce efecte avut pana acum: sunt mult mai...sa-i zicem dornica si.. Mi-au aparut cosuri pe fata de toata splendoare incat ma face sa ma simt din nou adolescenta!!! Planul psihic, trec de la stare de bucurie la cea de lacrimi de crocodil in timp record- ciudat pentru mine.
    Toate aceste mici inconviniente nu inseamna nimic pentru mine. Sunt amuzante la un moment dat. Ideea de a concepe un copilas inseamna implinirea unui vis, inseamna cunoasterea fericirii absolute.
    Daca ati putea sa impartasiti experientele voastre despre cum v-a schimbat viata Branca ursului.. Ar fi minunat!!!
    Va multumesc!!!

Floricica Nou Venita ucabaghi's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2009
    Postari in forum
    67
    Buna Lady,
    eu am luat BU timp de vreo doua luni cu tinctura si nimic..asta acum vreo 3 ani, anul trecut am luat pastile BU aproape 3 luni si mi s-au reglat anumite lucruri si parca si cheful a fost mai mare, dar tot nu am reusit sa raman insarcinata. Mi-am zis sa mai incerc o data aceasta cura si s-o tin 6 luni cum este recomandat ca am vazut ca are efecte pozitive, macar pentru reglare, si cine stie poate intr-o zi si pentru un bebe.

Membru inregistrat la
    06.01.2013
    Postari in forum
    26
    Imi pare rau sa aud asta... Daca nu merge treaba cu Branca Ursului fac curaj si...merg la doctor. :) e frumos sa ne amagim pentru un timp...
    Pana acum am o intarziere de ciclu de 3zile. Din cate am citit pe forum trebuia sa ma astept la asta asa ca, astept!! Sa nu ne descurajam!!

Floricica Nou Venita oanaelena28's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2012
    Postari in forum
    298
    Buna seara dragele mele!!! si eu am incercat de 2 ani de zile sa raman insarcinata... am fost si la dr si mi-am facut ceva analize, dar au iesit ok. Am auzit si eu de branca ursului si am luat vreo 2 luni si nimic, am luat pastile, nu tinctura, cate 2 pastilute dim, 2 la amiaza si 2 seara, de fapt nu chiar nimic, mi s-a reglat menstruatia ca venea cand avea ea chef. am renuntat nici nu mai stiu de ce,cred ca mi s-au terminat pastilele si mi-a fost lene sa ma duc sa mai iau, sau o raceala, in fine. Am fost auzit la cineva ca isi face efectul mai bine daca ia si sotul!!! dupa ceva munca de lamurire cu al meu barbat, am inceput sa luam amandoi si am ramas insarcinata din prima luna!!!! Nu mi-a venit sa cred cand am facut testul de sarcina si au iesit 2 liniute :)) Acuma am aproape 18 saptamani de sarcina!!!! Recomand la toata lumea branca ursului, care incerca sa faca copii si nu reuseste!!!

Bafta multa sa ai, si cat mai curand 2 liniute!!!!
    LadyPP and roslein like this.
    Daisypath Anniversary tickersLilypie First Birthday tickers

Membru inregistrat la
    06.01.2013
    Postari in forum
    26
    Vai!!! Felicitarile mele Oanaelena28!!! Eu m-am cam lasat de BU. Iau 1-2 ori pe zi. Astazi mi-am luat inima in dinti si mi-am facut programare la o clinica privata din zona. Voi face test de sange pentru dereglari hormonale si un control genecologic pentru infertilitate(primara sau secundara). Ce sa zic, m-am cam saturat de visat, asa ca trec la fapte! Trebuie sa confrunt realitatea, oricat de dureroasa ar fi!

Floricica Nou Venita oanaelena28's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2012
    Postari in forum
    298
    Citat Postat de LadyPP Vezi mesajul
    Vai!!! Felicitarile mele Oanaelena28!!! Eu m-am cam lasat de BU. Iau 1-2 ori pe zi. Astazi mi-am luat inima in dinti si mi-am facut programare la o clinica privata din zona. Voi face test de sange pentru dereglari hormonale si un control genecologic pentru infertilitate(primara sau secundara). Ce sa zic, m-am cam saturat de visat, asa ca trec la fapte! Trebuie sa confrunt realitatea, oricat de dureroasa ar fi!
    Ati luat amandoi branca???? Se zice ca pt rezultate mai bune tre sa fie luata de amandoi partenerii!!!!si eu urmam acuma in primavara sa fac niste consultatii mai amanuntite daca nu ramaneam :))Multa bafta iti doresc in realizarea visului!!!!!
    Daisypath Anniversary tickersLilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita lidia.simona's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2013
    Postari in forum
    13
    si eu am luat BU o luna jum si am ramas insarcinata. eu aveam mari dereglari hormonale, adica menstruatie din an in pasti de cand ma stiu. cum am si luat am avut ovulatie, ceea ce inainte nu prea aveam, mi-am urmarit perioada fertila si din prima luna cand am incercat am ramas. e adevarat ca BU regleaza hormonii foarte bine, si eu il recomand din toata inima, dar Dumnezeu e cel care face minunea, de aceea eu m-am si rugat pt bebe sa vina. eu am luam cate o lingurita de trei ori pe zi. si mai luam si pregnacare conception un complex de vitamine si minerale, cred ca favorizeaza mult sarcina si asta. acuma nu stiu in romania dak este, dar trebuie sa fie vitamine care sporesc fertilitatea. nu strica sa incercati daca nu aveti alta sansa. sper ca toate femeile care isi doresc copilasi sa aiba parte de ei

Floricica Nou Venita analary's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2013
    Postari in forum
    6
    Buna fetelor am 26 de ani si azi e prima zi cand m-am inscris pe forumul acesta... sper sa lamuriti si pe mine cu o problemuta...din august "lucram" la un bebe si se lasa asteptat :( am mers la dr(nu sunt in tara) si am facut toate analizele de sange, pap-ul si ce a mai zis dr ca trebuie :) au iesit toate foarte bune si pana la un an nu se uita nimeni la tine adica zice ca e normal, ca trebuie sa vina sa nu imi fac griji...am auzit de acesta planta miraculoasa BRANCA URSULUI(BU)si am zis sa incercam sa vedem poate cine stie m-am tot informat si sunt o gramada de mamici fericite in urma tratamentului,am aproape o luna de cand iau tinctura(care am terminat-o) si apoi pastile si eu si sotul meu...problema este ca nu imi vine ciclu am 5 zile de cand a intarziat si am facut vreo 4 teste de sarcina dar negative :( nu stiu din ce cauza ...mentionez ca imi venea de regula la 26-27 de zile dar nimic. s-a mai confruntat cineva cu problema mea v-as ruga din suflet sa-mi raspundeti! multumesc

Membru inregistrat la
    11.02.2013
    Postari in forum
    6
    de ce nu raspunde nimeni? e greu sa spuneti o parere :(

Floricica Nou Venita denisgaby's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2008
    Postari in forum
    4
    buna, iti spun doar o simpla parere pe care mi-am facut-o citind mai multe site-uri. La unele persoane dau intarzieri, dar mai asteapta putin si -ti mai faci un alt test, poate, poate...
    La altele regleaza , se simt mai bine, sunt jucause, dar nu toate reactionam la fel. Regleaza si tensiunea arteriala, hipertensiunea,cea ridicata dar cea scazuta , hipo am inteles ca nu. Aceasta e doar parerea mea proprie.
    Eu am inceput sa iau tinctura astazi.voi vedea pe parcurs cum ne simtim. Sotul are si ceva probleme cu hipertensiunea si ma rog sa-l ajute si in acest sens.
    M-am hotarat sa luam bu dupa un an si ceva de incercari nereusite.
    Gata ,m-am saturat !!!!!!!!!!!!!!!!
    Trebiue sa incerc sa fac si altceva care sa ne ajute.

Membru inregistrat la
    11.02.2013
    Postari in forum
    6
    merci frumos pentru raspuns dar si tu esti nou venita vroiam sa imi raspunda fetele astea care mi-au ignorat mesajul ...eu iti doresc mult succes si sa dea Dumnezeu sa ti se indeplineasca visul si sa fii in curand cu burtica.pupici