Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita catalinachiribasa's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.10.2008
    Postari in forum
    7
    Buna! Numele meu este Catalina. Ne dorim enorm un bebe insa eu am fost diagnosticata cu rana pe col.Pana acum am consultat 3 medici primii 2 zic ca rana a inceput sa se inchida de cand am facut tratament cu cervugid ovule, al treilea ma sfatuieste sa fac o cauterizare. Intrebarea mea este: daca raman insarcinata pot duce oare sarcina la bun sfarsit si mai apoi dupa nastere sa fac cauterizarea sau alte analize? va multumesc

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Catalina dr stiu cel mai bine ce trebuie sa faci sfatul meu e sa mergi sa cauterizez rana .Daca o lasi acea rana se poate infecta si doamne fereste poti face cancer si tu esti prea tanara sa lasi lucrurile in voia sorti.Eu stiu k nu e bine sa faci bb daca ai rana .Interventia nu e asa nasoala nu necesita internare dece nu vrei sa te cauterizez si dupa aceia sa faci bb.Un papa nicolau ai facut sa vezi cum e cu rana.Eu iti doresc multa sanatate si bine ai venit pe forum.

Membru inregistrat la
    29.10.2008
    Postari in forum
    7
    papa nicolau am facut insa doamna doctor la care am fost ultima data l-a citit si zice ca nu trebuie sa ma preocup de rana, ca e mica, ca se trece, si tot ea mi-a zis ca pot face bebe....nu stiu daca ma crede cineva dar nu mai stiu pe cine sa cred.

mersi de rasp.pop

Floricica Nou Venita irina alexandru's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.09.2008
    Postari in forum
    31
    buna catalina. in principiu, inainte de a ramane insarcinata trebuie sa tratezi toate problemele incepand cu cele la nivel genital si pana la probleme de greutate sau dinti sau cine stie ce. in momentul in care ramai insarcinata, organismul percepe sarcina ca pe un obiect stain si incep sa creasca leucocitele, se intensifica leucoreea, care in mod normal poate nu o sesizezi. ei, dupa ,te streseaza. si daca organismul tau nu este sanatos pot aparea probleme mai tarziu. si inca o chestie. nu poti lua aproape nici un medicament si deic organismul trebuie sa lupte cu forte proprii. oricum, eu iti doresc sa rezolvi problemele si apoi sa ne dai o vese buna. succes

Membru inregistrat la
    29.10.2008
    Postari in forum
    7
    multumesc de incurajari.
    mai nou am gasit pe net o reteta naturista cu care multe femei se lauda ca s-ar fi vindecat de rana pe col. spalaturi interne cu ceai de pelin seara timp de o luna, iar dupa aceste spalari se pune un absorbant intern cu ulei de sunatoare si se lasa peste noapte...
    medicul meu de familie spune ca nu am nimic de pierdut daca incerc. ea sustine produsele naturiste( si aici nu ma refer la leacuri babesti)
    pupici pentru toata lumea

Membru inregistrat la
    29.10.2008
    Postari in forum
    7
    daca mai sunt fete din focsani pe forum , va rog mult sa-mi recomandati un ginecolog bun.

Floricica Cu Vechime alexanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    5.746
    Un ginecolog bun in Focsani iti pot recomanda eu.Dr.Constantin Buza,str.Maresal Antonescu nr.28.
    LilySlim Weight loss tickers

"Copiii sunt mesaje vii pe care le trimitem unor timpuri pe care nu le vom mai apuca."
    Neil Postman

Floricica Nou Venita ramonapis78's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2008
    Postari in forum
    12
    draga mea eu stiu de la sora mea si de la nasa mea de doua dr.fffff.bune(ai incredere sora mea lucreaza in spital si le cunoaste destul de bine)Una se cheama LUPU BOGDANA,iar cealalta CORINA BRATU,numai ca nu te pot ajuta cu adresele exacte.Una e pe la sud si cealalta CORINA pe la fortuna.Nasa mea a fost diagnosticata cu cancer uterin.dupa multe analize si controale la Buc.i s-a spus ca e f.dificil sa ramana gravida.Dupa aceia o persoana i-a recomandat ca dr.pe CORINA BRATU,care i-a spus ca nu e vorba de cancer ci de o ciuperca.Dupa un an de tratament a ramas gravida,e totul ok si ne asteptam ca zilele acestea sa nasca.Multa bafta si nu uita ca speranta moare ultima.

Membru inregistrat la
    29.10.2008
    Postari in forum
    7
    la bogdana lupu merg si eu numai ca parerile sunt impartite despre ea...Am fost si la Corina Bratu doar ca la ea pot obtine programare peste vreo 3 luni( e foarte aglomerata). Mergand asa pe la mai multi medici sper ca Bogdana Lupu(la ea voi merge in continuare) sa fie alegerea potrivita. Mi-a inspirat mie incredere . Mersi pt tot. Mai tinem legatura. Pupici

Floricica Nou Venita alinasweet's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.12.2008
    Postari in forum
    1
    buna la toata lumea!am si eu o problema am fost la un doctor ginecolog sa vad daca pot ramane insarcinara (am avut un avort acum 2ami si jumatate si m`am speriat ca poate nu mai raman)si doctorul mi`a zis ca sunt nebuna ca nu am nimic dar...eu nu pot ramane de loc insarcinata si imi doresc mai mult decat orice pe lume sa am un copil...ce sa fac ce sa folosesc cu cine sa vorbesc,va rog ajutati`ma...cu mult respect!
    aly

Floricica Debutanta dumitrela's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.12.2008
    Postari in forum
    757
    Catalina draga...prb cu care te confrunti u...se poate trata!Eu am fost operata pe col pt rana care o aveam{eu eram predispusa la cancerul de col},iar acum sunt ok....trebuie sa fii foarte atenta la igiena personal,nu numai u cat si sotul tau...orice infectie are unda verde de a te ataca in sfera genitala,si asta ti-o spun din propria experienta
    Acum u ai intrbat daca mai poti ramane insarcinata...Raspunsul este DA .insa sunt anumite riscuri in a duce sarcina la bun sfarsit{riscuri mici}.Eu deja am inceput un tratament cu acid folic,si sotul meu de asemeni!
    este un bun adjuvant in creearea de celule protectoare,si ajuta si la o ovulatie sanatoasa,si pentru sotul tau imbunatateste sperma..si fertilitatea!Iti doresc multa bafta!!!!!!!!!!!
    Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers

Cuvinte cheie pentru acest topic