Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita misha8301's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2007
    Postari in forum
    4

bebe se lasa asteptat...analize hormonale si test ovulatie

Buna ziua,

Ma aflu in aceeasi situatie ca multe dintre noi fetele.Bebe se lasa asteptat..
    Am ciclu regulat (care dureaza 3 zile) de 26 zile, rareori 24 zile.

Luna aceasta am facut teste hormonale (in a 3zi) precum FSH-8,9 LH-3,4 Estradiol-105 Progesteron-0,3 Hormon anti-mullerien-0,37 ng/mL.
    Luna aceasta ciclu a venit pe data de 22/10/2016 iar pe data de 29/10/2016 (adica in a 8 zi) am facut un test de ovulatie care sa dovedit pozitiv deci este posibil sa ovulez in a 9 sau a 10 zi a ciclului mentrual?

Multumesc anticipat si mult curaj noua

Floricica Nou Venita Andreea.Mangalia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2016
    Postari in forum
    10
    Buna fetelor,
    Sper sa imi raspunda cineva..
    Si la mine se lasa bebe asteptat, am facut tratament cu clostilbegyt din ziua 5 pana in ziua 9 apoi in ziua 13 am facut injectie cu Ovitrelle. Normal in 36 de ore ar fi trebuit sa se sparga foliculii si sa am ovulatie, dar eu cred ca nu s-a intamplat asta pentru ca nu am observat acel mucus ca albusul de ou.. sunt scum in ziua 18 de la ultimul CM si cred ca tot nu am ovulat, am dureri usoare de ovare, cand in stangul cand in dreptul.
    Din ziua 14 iau si ovule utrogestan vaginal 2 pe zi.. sa fi inhibat in vre-un fel ovulatia?
    Doctorul meu este plecat din tara pana pe 8.12,
    Am bufeuri de caldura si frisoane,
    Sunt constipata de cateva zile.
    Mentionez ca luna trecuta am pierdut o sarcina la 4-5 saptamani.

Poate e cineva care a trecut prin aceeasi situatie,
    Multumesc si scuze..

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!