Like Tree19Likes

Suntem atestati, asteptarea e f grea!

Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cristina.florin's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2012
    Postari in forum
    17

Postare Suntem atestati, asteptarea e f grea!

Ne dorim din suflet un copilas, o binecuvantare in viata noastra! Din cauza unei prb de sanatate nu putem sa dam noi viata copilului nostru, astfel ne-am decis sa adoptam! Am urmat toate procedurile si pasii pana am primit atestatul de fam adoptiva, iar acum asteptam, au trecut deja 2 luni si nu am primit nici un semn de la directie, am sunat noi si ne-au zis sa asteptam, dar e atat de grea asteptareaa, iar noi ne dorim atat de mult sa devenim parintii unui ingeras, care are nevoie de noi, are nevoie de parinti, iar noi de el.Dragi mamici adoptive va rog exprimativa si voi povestea voastra, la voi cat a durat pana va-ti gasit copilasul? Sper ca nu va dura mult.... sper ca Dumnezeu sa ne binecuvinteze casa cu copilasul pe care ni-l dorim atat de mult!
    savuanamaria and snowdance22 like this.

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Doamne ajuta!
    Va tin pumnii sa intalniti cat mai curand un sufletel alaturi de care sa va continuati viata!
    Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers

Membru inregistrat la
    24.08.2012
    Postari in forum
    17
    Doamne ajuta,
    multumesc mult Ankag sa de-a Dumnezeu!307448_161381103944&.jpg

Floricica Nou Venita Madalina7's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.09.2012
    Postari in forum
    4
    Dumnezeu sa va binecuvanteze pentru fapta extraordinar de frumoasa pe care o faceti.
    cristina.florin and Astrid22 like this.

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.851
    Draga Cristina, in primul rand felicitari pt decizia luata! Eu sunt mamica unei fetite(o poti vedea la avatar) care a venit in viata noastra acum 2 ani jumate. Ne-am hotarat sa adoptam dupa cateva esecuri de a avea un copil biologic iar totul a decurs de la sine.A mers f repede.In a 3a saptamana de la atestare mi-am cunoscut fetita(avea 1 ansi 3 luni) si a fost al 3-lea copil vazut in 3 saptamani. Eu nu am asteptat sa-mi caute copilul doar cei de la directia de care apartin,ci am depus cereri in toata tara...in cerere am fost f flexibila stiind ca bebelusi sunt slabe sanse sa gasesc,asa ca am cerut un copilas cu varsta cuprinsa intre 0-3 ani(fetita) sanatoasa clinic si psihic cu situatie juridica clara.Astea au fost cerintele mele si telefonul a sunat si m-am dus acolo unde am fost chemata.In 2 luni de la intalnire aveam copilul acasa,iar dupa alte 6 luni era trecuta pe numele nostru.Si o sarcina dureaza 9 luni,nu? La noi cam asa a fost pana am inceheiat toate formalitatiile.Nerabdarea e mare...si eu ma intrebam cat va dura fiindca citisem atatea povesti ale mamicilor adoptive care au asteptat ani de zile pana si-au intalnit minunea.La noi asa a fost sa fie.Tot ce-ti pot spune este sa fii increzatoare,undeva copilasul tau exista si te asteapta sa-l iei acasa,iar singurul mod posibil si legal in care poti cauta si tu pe langa cei de la DPC este sa trimiti cereri in toate orasele din tara (cerere exact cum ai depus-o la DPC -ul de care apartii). Multa bafta si sper ca asteptarea voastra sa fie una f f scurta

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Daca ati sti cat de mult va admir si va respect pentru deciziile astea de a adopta copii, de a oferi dragoste si caldura unui camin celorcare au atata nevoie! Din tot sufletul va doresc ca asteptarea sa se termine repede si sa va bucurati de copilul vostru si de famile!
    cristina.florin likes this.
    CafeMom TickersCafeMom Tickers

Floricica Nou Venita carriebradshaw's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.09.2012
    Postari in forum
    1
    bunasi eu sunt nou atestata.aica am primit atestatul in iulie.
    asteptam listele..

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Sa dea Dumnezeu sa va gasiti cat mai repede copilul dorit,este minunat ceea ce faceti voi.Si mie mi ar fi placut sa pot infia un copil,dar din pacate nu vrea sotul.Acum oricum ar fi prea tarziu pt ca sunt insarcinata cu al doilea bebe(am deja o fetita de 1an si 9 luni).Cand eram mica eu ziceam mereu k eu nu fac copii,ca infiez...dar uite ca nu a fost asa :).

Membru inregistrat la
    24.08.2012
    Postari in forum
    17
    Multumesc mult angel pt cuvintele frumoase, felicitări sunteti o familie binecuvantata, mă bucur ca ați trecut cu bine si așa de repede peste așteptare,parca am mai căpătat putina speranța dupa povestea ta!Doamne ajuta sa vina si in casa noastra cât mai repede!nu prea am inteles cum se trimite cererea si atestatul ?prin email?si pot trimite la toate directiile din taraAveti o minune de fetița f frumoasa sa fie sănătoasă si sa va bucurati de ea!Abea astept si eu sa fiu mămică , cred ca copilasul nostru ne așteaptă sa îl aducem acasa !Simt ca va venii curând in casa noastra! Sper sa fie așa! Numai bine mamicilor si puiutilor vostri!

Floricica Nou Venita gillianna's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2012
    Postari in forum
    58
    Cind va ajunge baby in casa la voi, sper sa nu uiti de noi si sa mai intri din cind in cind sa ne mai dai vesti.Sunteti o fam cu suflet mare daca ati decis sa ajutati un copil sa creasca intr-o fam fericita.RESPECT
    cristina.florin likes this.

Membru inregistrat la
    24.08.2012
    Postari in forum
    17
    Multumesc mamicilor, cu siguranță va voi anunța de îndată ce vom găsi copilasul, sper sa vina curând e f grea așteptarea asta!o zi minunata sa aveti!