Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita iulianasv's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    60
    Stiu ca exista detergenti speciali pt spalat hainute la copii. Cu ce detergenti sau sapunuri spalati voi hainutele la copiii vostri?

Floricica Nou Venita danyalytus's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2006
    Postari in forum
    22
    Eu am folosit de la inceput pt copilul meu detergentul pe care il foloseam si pt noi, adica Ariel si balsam de rufe Silan Sensitive. Nu cred ca trebuie sa folosim detergent special pt ei! Sunt mai scumpe si eventual se poate programa masina de spalat sa faca o limpezire suplimentara la hainutele lui!

Floricica Nou Venita letitia maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2006
    Postari in forum
    71
    Mie medicul de familie mi-a recomandat sa spal hainutele puisorului separat de ale noastre si numai cu sapun de casa. Cel putin acum cand este mic.

Floricica Nou Venita bunescumadalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    234
    BUNA!PRIMELE 3 LUNI AM SPALAT HAINUTELE,"LA MANA" ,CU SAPUN DE CASA.DE LA 3 LUNI,LE SPAL IN MASINA DE SPALAT, SEPARAT CU UN DETERGENT PE CARE L-AM CUMPARAT DE LA FARMACIILE SENSIBLU,SI CARE SE NUMESTE_DERMALIN.IAR DE LA 18 LUNI FOLOSESC SI BALSAM.

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    Noi am folosit de la inceput Ariel Albastru (non-bio) si ca balsam lenor alb sau fairy alb (sensitiv). Am spalat hainutele bebelui in masina de spalat, dar separat de ale noastre. Cum miros hainele spalate cu sapun de casa? Cred ca nu grozav si nici nu cred ca sunt prea pufoase...
    Alexandra Maria 19 Mai 2006, Robert Andrew 2 August 2007

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.988
    Eu am spalat chiar in prima luna de viata a bebeului cu Dermalin, ca mi l-a adus o prietena, eu nici nu stiam de el, iar apoi cu Persil cele colorate, cu Ariel cele albe, cu clatitor de care aveam dar cu optiunea de extra limpezire pe care o are masina, ca am cautat special sa ne cumparam asa. DAr toate hainele lui separat de ale noastre.
    Georgi si Jonathan

Floricica Avansata liliasi's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    1.471
    Eu le spal inca de la inceput cu Ariel,la masina de spalat; ii dau intr-adevar optiunea de clatire intensiva! Iar Balsam ...de la Lenor, diverse sortimente!
    Lili

Floricica Novice simona popescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2005
    Postari in forum
    546
    eu am spalat hainutle bebelusului meu numai cu dermalin si vreau sa va spun ca sunt foarte multumita de el . Nu mi s-a parut nici foarte scump si mi-a ajuns o cutie de 2,5 kg vreo 3 luni . Asa ca eu zic ca se merita! numai ca acum exista o problema pt ca nu se mai gasestela farmaciile sensiblue si nu stiu de unde as putea sa cumpar.voi aveti idee de unde se mai poate cumpara?
    simo&mihnea

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.934
    ARIEL!
    Sunt o mamica implinita!
    sunt aici doar pentru cei dragi!
    "Cele rele sa se spele,cele bune sa se-adune."
    Lilypie 4th Birthday PicLilypie 4th Birthday Ticker
    Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

Floricica Avansata bialma's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    1.275
    eu am spalat hainutele fetitei mele pana acum cu ariel dar mi se pare ca spala mai bine taidu asa ca mam dat pe taid si nu sa intamplat nimic ca sa ma faca sacaut detergenti speciali pentru copii
    eu-Alina,bb1-Bianca si bb2 Alexandru Stefan29 dec.

Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    959
    Eu le spal de la inceput cu Persil Sensitive si folosesc balsam Silan Sensitive si nu am avut probleme niciodata.
    Cami si Iari