Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gabiandrei's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.04.2005
    Postari in forum
    1
    am si eu o fetita de 11 luni si ma intalnesc cu aceeasi problema la ora de culcare.pana la 5 luni adormea singurica in patut apoi au inceput durerile de dinti si o puneam langa mine in pat.sotul meu lucreaza doar de noapte asa ca dormim amandoua.locuiesc de moment in spania si nu am aici pe nimeni parinti sau rude asa ca ne chinuim amandoua sa adormim.cu nani nani cu laptic caldut cu scanceli.uneori adoarme foarte repede si am observat ca asta mai ales cand o scot seara putin la plimbare si cand nu e foarte obosita.daca e obosita tare e agitata.va pup.sfaturi nu prea se pot da pt. copii, fiecare are personalitatea lui.crescand singura fetita mea aici departe de casa si fara ajutor, doar sotul meu, am invatat treptat si sa stiti ca doctorii au si ei dreptate dar..in teorie

sttel69@yahoo.com
    Guest
    am si eu o fetita ca si tine insa are 8 luni si ma confrunt cu acceleasi probleme iar cauza este aparitia dintisorilor.Nu trebuie decat sa ai rabdare pt ca toate mamicile am trecut prin aceasta etapa;una dintre ele fiind si perioada colicilor.Eu inainte de culcare ii frec gingiutele cu un gel special care ii mai alina durerile si dupa putin timp o ia somnul.Gelul se numeste CALGEL.Poate tu acolo in spania gasesti altceva mai bun.Incearca si varianta pe care ti-am spus-o eu si vezi cum va fii.

Floricica Nou Venita gabi-ela_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2005
    Postari in forum
    43
    noi avem acum 1 an si 3 luni si cam de pe la 1 an am inceput incet,incet si cu rabdare sa ne strangem jucariile inainte de culcare. Facand asa zilnic, baietelul meu stie acuma ca si jucariile trebuie sa faca nani si apoi facem si noi nani.

Floricica Nou Venita roxyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.02.2006
    Postari in forum
    9
    desi e greu trebuie culcat piticul in patutul lui. plange cateva seri , iar apoi se va invata ca trebuie sa doarmaq singur. eu am reusit in 5 zila, iar acum doarme 12 ore noaptea si se trezeste o singura data sa bea putin ceai. probleme am cu somnul de ziua ca plnge putin pana adoarme. Sper sa reusesc si cu asta. daca stie cineva cum sa fac sa doarma mai multe ore opeste zi o singura data nu tot la trei ore cate 30 minute va rog sa-mi raspundeti.
    roxy

Floricica Nou Venita cami balint's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2006
    Postari in forum
    4
    Si eu am aceasi problema. Uneori adoarme nesperat de bine ziua, dar sunt si zile in care nu vrea in ruptul capului. Am incercat cu plimbari, cu lapte, cu citit si televizor, dar cate o data e totul degeaba. In aceste zile adoarme la 6 seara si doarme pana la 6 dimineata. Multa lume zice ca e super asa, dar zilele acelea sunt foarte grele pentru ca e foarte maraita de oboseala. As vrea un sfat pe tema asta.

Floricica Nou Venita doru79's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.06.2007
    Postari in forum
    4
    al me adoarme repede dar la ori ce miscare mica sau vorba sa si trezit noi lam dus la biserica am crezut ca este speriat da vad ca nu a avt nici un efect.
    bc

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!