Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita rebelicsa's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2007
    Postari in forum
    201
    Eu am avut problema asta pentru prima oara in viata mea... cam la doua-trei sapt dupa nastere... inca nu m-am vindecat complet, astept sa treaca... am apelat la unguent hemorzon si supozitoare de crema solida carpicon s... e bun si unguentul de galbenele si baile de sezut cu ceai de galbenele... si credeti-ma ca nu a fost usor... umpleam vasul de sange de cate ori mergeam la baie... crunt!! m-am si speriat ingrozitor... acum m-a mai lasat. nu am mai sangerat macar (desi azi am vazut din nou ceva... sper sa nu mai fie cazul de intervenit cu tratament). curios mi se pare ca am patit asta desi am facut cezariana (de obicei apar dupa nasterea normala din cauza efortului depus), am baut lichide si am consumat iaurt pe stomacul gol dimineata. secretul, cred eu, este ca dupa tratarea locala sa evitam constipatia... eu sincer nu stiu cum am ajuns aici... mai iau si herbolax seara...

Membru inregistrat la
    16.08.2007
    Postari in forum
    201
    m-am mai documentat pe net si m-am gandit sa postez aici pentru orice intampina problema asta...alte persoane au recomandat proctolog supozitoare si propoderm unguent (cu propolis), altele proctogyvenol unguent sau preparation H, de asemenea, unguent. eu imi luasem hemorzon si supozitoare dar scrie ca nu sunt indicate pe perioada alaptarii (au hidrocortizon, ca si unguentul, dar ala se aplica local si se pare ca nu influenteaza)

tratati din pripa daca aveti simptome (la mine au aparut brusc si fara sa mananc ceva ce m-ar fi putut constipa... eu am intrerupt tardyferonul crezand ca el ar fi cauza constipatiei si cateva seri la rand am mancat spanac fiert)

sanatate!!!

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    si eu am aceasta problema ....desi au trecut 4 luni de cand am nascut ,,pe langa sange am si dureri ,,,ma spal cu ceai de galbenele dar momentan nu am folosit nici o crema ,,desi cred ca am incep ,,,devine din ce in ce mai stresant..
    Lilypie 2nd Birthday Ticker

Membru inregistrat la
    16.08.2007
    Postari in forum
    201
    eu zic sa nu mai eziti in a folosi orice iti aduce vindecarea. nu mai amana pentru ca se pot agrava, doamne fereste! mie imi merge de minune cu sup. carpicon s. incearca-le si nu renunta la galbenele.

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    si eu am nascut cu cezariana si la o luna de la nastere am patit si eu ca voi si m am speriat deoarece e prima data cant patesc si nu am stiut ce e...
    am vb cu doc de fam si am hot sa nu iau nik deocamdata ca alaptez pe micut...beau duphalac doar si mi am mai revenit..dar a fost groaznic....
    eu n-am avut niciodata probleme cu constipatia sau chestii de genu, eprima data cand ma confrunt cu asa ceva.la prima nastere care a fost tot ceza nu am patit asa ceva.
    sanatate la toate
    pupici
    MAMI DIANA SI NAZDRAVANII EI IUBITI
    Lilypie Kids Birthday tickers & Lilypie Fourth Birthday tickers