Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita bostraluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2006
    Postari in forum
    8
    Daca nu a avut febra de ce i-ai dat Paracetamol? Ii dai sistemul imunitar peste cap, nu e bine sa dam copiilor medicamente daca nu este absolut necesar. Este o mare gresala. Organismul copiilor are o putere ff mare sa lupte impotriva infectiilor. Adeseori copiii mei au avut febra chiar si 38 si nu le-am dat nimic, si a scazut singura febra. Asadar multa atentie si numai bine tuturor.

Floricica Nou Venita yramada's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    18
    Sunt magazine de bijuterii care au cercei sterili speciali pe care ii baga cu un pistol special in timp ce-i face gaura si aproape ca nu simte.Cerceii sunt auriti si se lasa 6 sapt.in ureche apoi se schimba cu altii.In Iasi costa 150.000(Coriolan).Gaurile sa fac incepind cu virsta de 6 luni,nu mai devreme

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.919
    azi de dimineata(15.07.06)am dus-o pe fetitza noastra si i-am pus cercei.urmeaza sa ii cumparam cercelusii de aur.a plans putin...s-a speriat de la zgomotul produs de pistol cand a capsat-o:)).acum doarme.o sa fac cateva poze si am sa le pun in album.[foto]
    Sunt o mamica implinita!
    sunt aici doar pentru cei dragi!
    "Cele rele sa se spele,cele bune sa se-adune."
    Lilypie 4th Birthday PicLilypie 4th Birthday Ticker
    Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

Floricica Nou Venita vero76's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2006
    Postari in forum
    6
    eu i-am pus cercelusii la iesirea din spital. In ziua respectiva i s-a facut vaccinul, i s-a luat sange din degetel si m-am gandit ca daca tot o chinuie, sa scape mai repede. Cred ca e bine ca i-am pus cercelusii cand era mai mca pentru ca nu a umblat cu manutele la urechi. gaurile s-au vindecat in cateva zile. II dadeam seara cu spirt medicinal, dar nu a protestat deloc. Probabil s-au cicatrizat ranile chiar din prima zi...

Floricica Nou Venita oanamami24's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.02.2006
    Postari in forum
    53
    Eu am avut cercei la maternitate si cam in a patra zi , la externare asistenta sefa pe care o cunoastem i-a si facut gauri si i-a pus. Probleme nu a avut cu urechiusele, a uitat repede copilul.

Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.919
    vaccinul l-ai facut dupa ce ai pus cerceii?stiu ca nu are voie o luna dupa vaccin sa o intepe...
    Sunt o mamica implinita!

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    si eu vreau sa-i pun cercelusi bebelasei mele, dar din pacate nu gasesc niciunde o bijuterie care sa faca gauri la un bebe asa mic (3 luni). Peste tot spun ca dupa 1 an. Mi-e teama ca a tunci o sa-i fie mai greu micutei, asa ca mai caut...
    Alexandra Maria 19 Mai 2006, Robert Andrew 2 August 2007

Floricica Nou Venita ioan@75's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2006
    Postari in forum
    5
    Buna seara,doamnelor!Parerea mea este ca cel mai bine este sa le faceti fetitelor gauri pentru cercei,inca din maternitate.Cu siguranta va vor multumi mai tarziu fiindca nu-si vor mai aduce aminte de durere.Eu asa am procedat cu fiica mea care acum are 11ani si jumatate.Mai nou,isi doreste al doilea cercel intr-o ureche dar nu mai avem curaj.Deci,daca n-as fi facut-o atunci poate ca nici in ziua de azi nu avea cercei...

Floricica Nou Venita s mira's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2005
    Postari in forum
    11
    Eu am un baietel ,dar daca as avea o fetita nu i as pune cercei decat atunci cand si ar manifesta ea dorinta. Pt mine cerceii au fost ceva neplacut...
    Acum nu ii vreau in urechi desi gaurile le am ....dar bineinteles fiecare face cum vrea si oricum majoritatea parintilor nu concep ca fetita lor sa nu aiba cercei asa cum nu au conceput si ai mei parinti...

Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.919
    azi i-am pus primii cercelusi de aur,primiti de la bunicutza.au pietricica bleu.sunt dragalasi.pana acum i-am tinut pe cei medicinali.
    Sunt o mamica implinita!

Floricica Nou Venita arh_kim@yahoo.com's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2006
    Postari in forum
    5
    Mamicilor dragute, am sa va arat ceva, daca v-a placut astept o parere de la voi!
    Va pup dulce dulce dulce ca tara imi mai place de voi cand vorbiti asa de bebeii vostri!
    www.goodpricejewel.piczo.com