Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.895
    Cred ca cea mai grea decizie este dac vrem sau nu un copil. Daca am rezolvat-o pe asta... am ajuns cu greu si dupa multe intrebari la concluzia ca da, chiar ne dorim un pui de om la noi in casa. Dar s-au terminat grijile odata cu asta? Ce trebuie sa fac inaintea si in timpul sarcinii pentru a ma proteja pe mine, dar mai ales pe cel mic?

Floricica Nou Venita golodo's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2005
    Postari in forum
    27
    Draga mea, se spune ca: Daca ai copii ai bucurii, n-ai copii n-ai necazuri. " Ghideaza-te dupa instinct si vei fii o mama buna. Ai grija de tine, mergi mult, nu manca excesiv,nu schimba nimic din obiceiurile vechi, iesi la o cafea fara cofeina cu fetele, la o bere fara alchool, si va fii totul minunat. Cand apare puiul vei fii pregatita si psihic si fizic. O sa mai vb sa vezi ca am dreptate. Eu am 2 capre mari, si sunt fericita cu ele.Am griji dar viata s-a schimbat in bine. Si ar mai fii loc si de al treilea copil. De ce nu?

sttel69@yahoo.com
    Guest
    Cel mai frumos sentiment din lume il ai cand esti insarcinata si cand devii mamica.Lumea se schimba si devine totul un vis frumos.Fii optimista si vezi in aceasta implinirea tuturor dorintelor tale.Nimic nu se compara cu venirea pe lume a unui copil.Eu am o fetita de 8 luni si pot sa spun fara modestie ca sunt un dintre miile de mamici fericite si implinite.Nimic nu mai conteaza pt tine decat copilul tau ,nu vei mai pune pret pe nimic.

Floricica Nou Venita lorena1207's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2005
    Postari in forum
    1
    Off, abia astept sa devin mamica dar in mod special sa aflu ca voi avea un bebelus. Cred ca ma rog in culcare si sculare pentru o asa minune si numai Dzeu. poate face asta.

Floricica Nou Venita lazar's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2005
    Postari in forum
    1
    Dupa ce te-ai hotarat sa ai un copil cred ca urmeaza bineinteles sa "treci calare pe situatie.."HA,HA,HA

Floricica Nou Venita cesa's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2005
    Postari in forum
    115
    Ce e de facut in continuare! Sa-ti implinesti dorinta si sa aduci pe lume inca o viata! Ei bine va trebui sa te informezi mai intai, ce analize trebuie sa faci, deci mai intai mergi la medicul tau si sfatuieste-te cu el!...Mult succes! Te asteptam cu vestea cea mare!
    Un zambet pe zi!

Floricica Nou Venita monalisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2005
    Postari in forum
    2
    la fel ca si tine si eu imi doresc un bebe: primul lucru pe care trebuie sa il faci esrte sa iti administrezi vitamine, acid folic, vitamina A..etc, o vizita la medic n-ar strica,1 apoi cand momentul conceperii apare... speri ca va fi ziua aceea de vis in care ti-ai implini visul! este inevitabil sa nu fie asa! nu dispera, cele mai mari dorinte se implinesc la timpul lor! stiu ca este greu dar trebuie sa rezistam!
    bafta multa

Floricica Nou Venita rose's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2005
    Postari in forum
    1
    stie cineva ce se intimpla dupa inseminarea in vitro,in primele doua saptamini pina sa faci testul de sarcina,este perioada cea mai grea de asteptare de tensiune nervoasa deoarece medicii de la fiv nu iti dau foarte multe amanunte de cese intimpla,sunt disperata,help.....

Floricica Nou Venita simonique_1980's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2005
    Postari in forum
    22
    eu am luat anticonceptionale timp de 3 ani de zile; cand am avut ocazia sa am un copil nu am facut-o, iar acum dupa trei ani singurul lucru pe care mi-l doresc este sa raman insarcinata! din pacate lucrul asta nu se mai intampla si simt ca o iau razna. toate prietenele mele sunt insarcinate si eu am ajuns sa le privesc cu admiratie si ciuda in acelasi timp! Eu de ce nu mai raman? vreau si eu sa simt greturile de dimineata, sa poftesc, sa simt cum se intampla o minune in burtica mea, sa simt.. miracolul! DACA NU O SA MAI RAMAN NICIODATA INSARCINATA???????????
    http://mama4you.sunphoto.ro/florile_mele_2010

Floricica Nou Venita simonique_1980's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2005
    Postari in forum
    22
    pentru lazar: ca barbat nu ma asteptam la prea multe din partea ta1 ce sa intelegi tu o femeie disperata? pentru tine e usr: vazut, placut, "montat" si gata? oare unde o fi intelegerea barbatilor ?
    http://mama4you.sunphoto.ro/florile_mele_2010

Floricica Nou Venita amelia_asultanei's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2006
    Postari in forum
    21
    Stai linistita ca si eu am luat anticonceptionale tot 3 ani si acum am un bebe superb...ai rabdare si nu mai fi asa disperata,sigur o sa se intample,totul e sa treaca cel putin 6 luni de cand ai renuntat.Asa trebuie,e bine pt bebe.Apuca-te serios de treaba si ai rabdare...

OK

Acest site folose╚Öte cookie-uri pentru o mai bun─â experien╚Ť─â de vizitare. Prin continuarea navig─ârii, e╚Öti de acord cu modul de utilizare a acestor informa╚Ťii. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!