Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita baiesioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    6
    as vrea sa ma ajutati sa pregatesc diferite meniuri pentru fetita mea de 1 an si cam cite mese ar trebui sa manince si mai ales ce alimente ,daca m-ati putea ajuta cu exemple v-as fi recunoscatoare.va pup fetelor

Banned Floricica Cu Vechime mother2's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.341
    Te ajut eu cu cateva sfaturi peste 10-15 minute daca mai esti pe aici. Ca tre sa pape asta mica.

Floricica Nou Venita nicopet's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    44
    Buna Baiesioana, am si eu un baietel de 1 an si o luna. Ce ii dai sa pape? Noi avem 5 mese pe zi din care 2 cu laptic in care pun o cupa de cereale. Astept vesti.Pupici ptr pitici.
    nicopet

Floricica Nou Venita nicopet's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    44
    Azi am facut ptr pranz ciorbita de vita. Am pus bucatelele de carne la fiert am luat spuma, dupa care am pus o ceapa, morcov, pastarnac, telina, o rosie , toate date prin razatoarea mica, spre final am pus putin ulei si putina sare, dupa care am pus si 2 lingurite de gris sa ii dea consistenta, am stins focul si am adaugat patrunjel tocat merunt, bebelusul meu de 1 an papa un castronel, aprox. 200 ml., mai pun si putina painica in ea. Carnea o mixez, fiind foarte atoasa nu o pot marunti cu cutitul ca pe cea de pui. Pofta buna.
    nicopet

Floricica Nou Venita laura83's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2007
    Postari in forum
    1
    baiesioana, si eu am o fetita de 1 an. Noi avem 4 mese pe zi, adica: dimineata (la 8)-240 ml lapte cu 4 cupe cereale, pe la 12-mancam fructe sau iaurt.iaurt cu fructe sau macaroane cu branza sau gris cu lapte, pe la 16-supica (ori cu taitei, cu galuste, cu cartofi, de vita, de peste cu orez)si felul doi (spanac cu galbenus, papricas de pui/vita,dovlecel scazut, brocolli gratinat,etc) si seara pe la 20-laptic cu cereale.