Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Dupa cum am mai scris si la alte subiecte incerc sa raman gravida de ceva timp dar din pacate singurul ovar pe care il am (celalalt a fost extirpat chirurgical din cauza unui chist) nu lasa ovulul sa coboare in uter.Acum mi-a recomandat doctorul sa fac injectia cu pregnyl pentru a ajuta ovulul sa coboare si sa incerc sa raman.Asta este o solutie inainte de a face vitro.Fetelor ce stiti de pregnyl?A mai luat cineva?Stiu ca efecte adverse nu are f multe,dar imi este teama de o extrauterina.A mai ramas cineva insarcinata in urma vreunui tratament??
    Pe 08.06.2008 a venit pe lume printisorul meu Odysseas
    Lilypie Kids birthday PicLilypie Kids birthday Ticker

Floricica Avansata alinacornel's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    buna draguta. vroiam doar sa iti spun sa stai linistita si sa fii tare si totul va fi ok. nu am mai vb de ceva timp si acum te-am gasit pe forum si am zis sa te incurajez putin. poop

3. Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Din pacate la mine nici macar cu Pregnyl nu am avut ovulatie....Adica ovulul nu s-a deslipit de pe ovar....Solutia mea e vitro.Momentan fac tratament cu anticonceptionale pentru ca ovulul ramas s-a transformat in chist....

Floricica Nou Venita amira78's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    13
    georgiana nu fi stresata draguta...incearca sa gandesti pozitiv, si ai sa vezi ca totul v-a fi bine

Floricica Avansata crica's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Revin..cu o intrebare..eu am facut o injectie cu pregnyl 5000,si acum sunt in a 21-a zi de cm,dar de aproape 7 zile simt intepaturi in ovarul sting,dupa cele 3 zile de la pregnyl,dr. zice ca am ovulat,m-a vazut la eco,eu nu vreau sa il innebunesc pe omul asta cu o suta de telefoane,dar voi cele care ati mai folosit pregnyl ce spuneti este normal sa simti asa o intepatura in ovarul unde ai avut ovulatia? oare cit timp ii ia unui zigot sa stabata trompa uterina?gresesc daca ma gindesc ca ar fi un zigot acolo?ufff..sa nu rideti..cred ca ma stresez prea mult..pupici..pa
    Crica , Iasi

Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Eu am facut 10000 pregnyl si nu am ovulat.Dar la mine e alta problema...adica ovulul se formeaza inauntru nu in afara ovarului si nu are cum sa se dezlipeasca.Crica,cred ca e normal sa simti cand se deslipeste de ovar,mie mi-a zis al meu doctor ca dupa ce fac injectiile in 36 de ore sa prestez cat potca atunci ar trebui sa se dezlipeasca.Din cate stiu ovulul face pina la 4,5 zile sa ajunga in uter.Dar fac si spermatozoizii ceva timp pina sa ajunga unde trebuie ,in jur de 3 zile pina mor.

Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Inainte sa imi dea pregnyl am fost la un echo adica in a 13a zi si a vazut ca exista ovul.Iar dupa injectii m-a chemat iar in a 24 zi,unde a vazut ca ovulul e inca acolo si ca nu s-a dezlipit si s-a transformat in chist.Sper,Crica ca la tine chiar sa fie bebe...eu in ultimul timp mi-am pierdut speranta..am incercat fel de fel de tratamente si sicer m-am hotarat sa o las balta....Prestez normal,nu ma mai stresez cu calcule si sper cand o vrea dumnezeu sa fie si un bebe....Mai aveam un pic si clacam psihic....doctor la fiecare 2 saptamani....senzatii false...si parca si sex cand faceam era prea programat..Iti doresc mult succes si sper sa auzim de bine...si nu uita sa ne anunti...

Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Multumesc Georgiana pentru raspuns..iti doresc si tie un bebe cum si eu imi doresc f. mult..te-am mai citit si stiu ca si tu ai avut probleme si vrei un bebe f. mult..calculam acuma ca sunt in a 24-a zi de fapt(astazi 11 sept),si dimineata tot ma intepa un pic..am sa vad ..ca pe 15 sept ar trebui sa imi vina cm..poate nu mai vine..va tin la curent..sa de DD un bebe mic si mie si tie ..si tuturor fetelor in situatia noastra.te pup pa
    Crica , Iasi

Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Eu,in ziua cind am facut pregnylul (31 aug.-in a 13-a zi,folicul de 20mm)in ovarul sting simteam cum sunt niste bule de apa..asa am simtit si adoua zi..am prestat sambata pe la 10,am stat cu picioarele in sus..ufff..si apoi asa a vrut dumnezeu sa nu mai fie niciun contact..nu poti apasa pe buton,al meu sot a fost plecat,cind a venit obosit,si eu am lasat-o asa..pt ca nu poti face asa cum a zis dr.(mie mi-a zis ca 3 zile dupa pregnyl sa fac zilnic..dar mai oboseste si omul,mai ales ca ne-am muncit pana sa fac pregnylul citeva zile)..cea a fi a fi..sa de-a DD sa fie numai bine pt. toate..pupici
    Crica , Iasi

Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Mult succes si sper sa auzim de .Eu m-am resemnat momentan ca nu pot ramane pe cale naturala.Si sincer ma simt mult mai usurata...pentru ca obosisem psihic enorm...poate si asta un motiv de nu raman...V-om vedea acum, mi-am dat 5 luni de relaxare iar dupa incep procedurile de vitro.Te pup.

Floricica Nou Venita cuibus's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2007
    Postari in forum
    12
    buna Georgiana.eu tocmai sint in procedurile pentru vitro si vreau sa te intreb,daca nu te superi,de ce astepti 5 luni.dureaza si acaste proceduri ceva timp
    nina

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!