Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Fetelor,bebe al vostru ia calciu gluconic?? Mie mi-a recomandat pediatra 10 fiole pe luna(cate jumatate fiolao data) plus 3 picaturi de Vigantol...insa bebica mea nu ia calciul sub nici o forma pt ca nu-i place gustul ala sarat-salciu! Or il scuipa ori il vomita,i l-am pus si in ceiutz si degeaba...

Voi cum i-l dati sau..ii dati altceva si nu gluconic,unul cu un gust mai acceptabil??
    Adevarul este rareori pur si niciodata simplu.

Floricica Nou Venita floryleb's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2006
    Postari in forum
    145
    eu ii dadeam cu lingurita cu laptic de-al meu, dar cate putin, astfel nu simtea acel gust. incearca si tu poate reusesti. succes!
    florinela, mihai si rares (08.02.2007)

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.622
    annisia, in primul rand ma bucur ca ai revenit printre noi! as vrea tare mult sa vad poze cu bebita ta...cum o cheama?
    si mie mi a dat sa i dau la fel ca si tie, calciu gluconic, cate jumate de fiola, 10 zile, in loc de vigantol, ii face vit d injectabil, in ziua a 6 a.....nu lunar, i a facut la 2 sapt, la o luna jumate si acuma la 3 jumate, si de fiecare data calciu gluconic!
    adevarul e ca si eu ma lupt cu a meu sa l inghita, e o adevarata lupta si chin....dupa ce i dau ori ii dau papica ori ceiut, dar de obicei i l dau inante de masa .
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Multumesc fetelor de raspunsuri,o sa ma chinuiesc cu ea,am sunat-o si pe asistenta care se ocupa de ea impreuna cu pediatra si mi-a zis ca poate vine ea vineri sa-mi arate cum sa-i dau f repede si pana se dezmeticeste il inghite..S-o vad si pe asta!

Ghizza,cu mare placere dar pozele sunt f mari si nu stiu sa le micsorez. Dar daca imi dai o adr de mail iti trimit cateva. Bebica al tau este o dulceatza,chiar azi mi-a trimis si Dorissa poze cu papusa ei,este un ingerash...

pupici

Floricica Avansata ingerul01's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    fa-ti cont pe
    http://s190.photobucket.com/
    si acolo o sa poti micsora pozele. iti pui ce poze vrei acolo apoi la fiecare poza te duci la "edit" si de la "resize" le micsorezi.
    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Antonio Octavian, mami Bianca
    Raisa, vei fii mereu ingerasul nostru!!!

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.622
    annisia! adresa mea de mail este ioana7881@yahoo.com

Floricica Senior irina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    4.494
    anissia daca te ajuta eu la al meu ii dau calciu inainte sa pape, mai da pe langa dar cam 4 ml tot inghite si apoi ii dau san. ii dau cu o seringa putin cate putin ca sa nu se inece. acum depinde si de bebe, al meu saracu ia siropele de la 2 sapt, ba cu rosu in gat, ba pt colici.
    bafta multa. eventual daca reusesti sa citesti sa-mi zici si mie metoda de la asistenta ta poate e mai buna decat a mea.
    pupici, ai o fetitza superba.

Lilypie First Birthday tickers

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Mersi mult de rasp Irina!

Da,tot cu seringa incercasem si eu sa-i dau prima data si scuipa tot sau inchidea guritza...insa de 2 zile il ia tot asa,cu tzaraita din seringa,chiar 5 ml si sunt tare fericita! Se mai stramba ea dar s-a obisnuit cu gustul!Asistenta nu a mai ajuns pana la urma asa ca...

Pupici! Si flacaul tau e o dulceatza!