Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita monalisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2005
    Postari in forum
    2
    eu cred ca da, desi nu stiu cat de repede poti ramane insarcinata dupa aceea

Floricica Nou Venita macrina's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2005
    Postari in forum
    41
    monalisa, si eu sunt de aceeasi parere, desi nu am prea citit despre asta, dar sa-ti spun ce am auzit de la o persoana care se afla ca si mine la un control ginecologic de rutina. Persoana respectiva folosise anticonceptionale prescrise de medic timp indelungat (cred ca mai mult de 2 ani), insa medicul le-a prescris fara a-i face analize mai intai si a stabili care sunt cele potrivite, pilulele au fost foarte puternice pentru ea si in putin timp tipa urma sa intre la menopauza cu mult inainte de normal. Nu mi-a venit sa cred! sa auzim si parerea celor care au folosit pilule contraceptive mai mult timp si ce s-a intamplat dupa ce au decis sa aiba un copil...

Floricica Nou Venita 73daria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2005
    Postari in forum
    13
    din cate am auzit, dupa 2 ani de folosinta numai ramai insarcinata, eu am avut sterilet(care sincer n-as recomanda la nimeni)...dar consider ca atunci cand "iti suna ceasul" poti sa iei orice ca tot ramai. eu de ex.am ramas cu bblu. pt. ca n-i s-a rupt prezerevativul.asa ca......si sa revin la intrebare./.../DA/ tot ce e medicament dauneaza mai devreme sau mai tarziu(chiar si creind dependenta)....

Floricica Nou Venita vas_mihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2006
    Postari in forum
    1
    Eu am folosit pastile anticonceptionale timp de 8 ani. La fiecare 6 luni faceam pauza cate 2 luni. Folosind pastilele mi-am reglat ciclul si am scapat de griji. Cand m-am decis sa fac un copil, desi am aflat ca nu e nevoie decat de o pauza de 1-2 luni, am facut totusi pauza de 6 luni. Am ramas insarcinata la 2 luni dupa aceea. Acum am un baietel care implineste in curand 1 anisor.E frumos si sanatos, asa cum m-am rugat sa fie, in fiecare seara cat timp am fost insarcinata. Acum i-au din nou anticonceptionale desi medicul mi-a recomandat steriletul. Am aflat ca pana la 35 ani poti lua pastile fara probleme. Nu stiu ce sa fac atunci. Mi-e frica totusi sa pun sterilet. Voi ce spuneti?

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!