Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410

Se trezeste noaptea si plange

De cateva seri fiicamea se trezeste in noapte si plange nu imi dau seama de la ce, in programul ei nu sa schimbat nimic o culc la ora 9 nu e agitata inainte de culcare nu plange peste zi doarme cam doua ore de la 12 la 2 de mancat mananca dar,,invariabil la 12 noaptea se trezeste plange si adoarme la loc foarte greu, oare viseaza urat?
    CafeMom Tickers
    https://www.youtube.com/watch?v=bAsA00-5KoI

Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."

Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169
    Poate o doare ceva (burtica) sau dintisorii. Se poate sa si viseze urat. Au perioade cand simt nevoia de apropiere cu parintii mai mult. Eu le iau cu mine in pat cand sunt mai agitate. A fost mai greu la inceput sa inteleaga ca este o exceptie faptul ca au permisiunea sa doarma cu mine in pat insa cu timpul au inteles. Fetita cea mare ma intreba cateodata spre dimineata daca poate sa vina la noi in pat si eu ii spuneam ca numai dupa ora 7(in cazul in care era mai devreme). Acum stie regula si ma intreaba direct:" mami este 7?" :)
    Mă întreb dacă o amintire e ceva ce ai sau ceva ce ai pierdut.
    Woody Allen

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de pavalina Vezi mesajul
    Poate o doare ceva (burtica) sau dintisorii. Se poate sa si viseze urat. Au perioade cand simt nevoia de apropiere cu parintii mai mult. Eu le iau cu mine in pat cand sunt mai agitate. A fost mai greu la inceput sa inteleaga ca este o exceptie faptul ca au permisiunea sa doarma cu mine in pat insa cu timpul au inteles. Fetita cea mare ma intreba cateodata spre dimineata daca poate sa vina la noi in pat si eu ii spuneam ca numai dupa ora 7(in cazul in care era mai devreme). Acum stie regula si ma intreaba direct:" mami este 7?" :)

Alexandra doarme cu mine desii cand o pun sa doarma singura abia asteapta burtica daca o doare nu imi dau seama de la ce fiindca nu e constipata...Iar de apropiere toata ziua o pup si o dragalesc ca uneori se satura si ea de atata ,,iubareala,, Mai are momenta cand plange dupa fratele meu da de multe ori el nu acasa fiindca lucreaza si schimbul 3
    CafeMom Tickers

Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."

Floricica Nou Venita ioana_maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2012
    Postari in forum
    11
    Si bebelusa mea se trezeste noaptea de 2-3 ori, si plange pana ii dau sa manance si o tin in brate....nu stiu de ce i se intampla asta, dar parca de o saptamana s-a schimbat ceva. Si mie imi este asa de greu. Ma simt tot timpul obosita. :(

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de ioana_maria Vezi mesajul
    Si bebelusa mea se trezeste noaptea de 2-3 ori, si plange pana ii dau sa manance si o tin in brate....nu stiu de ce i se intampla asta, dar parca de o saptamana s-a schimbat ceva. Si mie imi este asa de greu. Ma simt tot timpul obosita. :(
    Ioana cat timp are bebe? Fetita mea are 2 ani si 3 luni sa iti creasca mare si sanatos daca doresti te pot ajuta cu sfaturi
    CafeMom Tickers

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Baietelul meu are un somn foarte agitat. Il invelesc de nu stiu cate ori pe noapte. Asa ca nu prea apuc sa dorm. I-am cumparat si sacut de dormit. A rezolvat problema intr-o oarecare masura, dar tot se trezeste ca-i trebuie apa sau trebuie sa mearga la toaleta.

Floricica Nou Venita cristinne10's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2010
    Postari in forum
    11
    am gasit un raspuns interesant aici: Why is my toddler suddenly waking up during the night? | BabyCenter

este un site din care am invatat multe si sfaturile sunt adesea oferite de psihologi
    www.argintarie.ro

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!