Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.679

Idee Vitamine pentru pofta de mancare la copii

Lipsa poftei de mancare la copii este o tema foarte dezbatuta si o mare problema pentru multe mamici ingrijorate ca cei mici nu vor mai lua in greutate, le va scadea imunitatea si vor raci mai des.

La noi desi Edi este foarte mofturos mananca totusi cu articiile de rigoare insa mananca si nu a fost nevoie de vitamine, insa as vrea sa va intrem pe voi mamicile care ati avut nevoie de asa ceva ce le-ati dat copiilor, ce recomandari ati primit din partea pediatrilor?

Floricica Senior pnik13's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.992
    la andrei a functionat excelent energotonic junior. dupa 10 zile s-a vazut diferenta. nu pot sa spun ca acum mananca de rupe, dar fata de perioada anterioara e mult mai bine.
    Lilypie Kids birthday Ticker
    Lilypie Third Birthday tickers

Floricica Senior iubytzik22's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2008
    Postari in forum
    2.946
    Mie mi-a dat osteocare si cavit junior sirop...dar mare lucru nu a rezolvat...tot am probleme cu mancarea

Floricica Cu Vechime carmen dragu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    7.069
    I-am dat si eu Polivital fara nici un efect spre bine. Pana la urma isi mai revine el singur si are perioade cand mananca bine fara multe mofturi si perioade in care efectiv alerg dupa el cu mancarea . Foarte stresant sa nu-ti manance copilul...............ma framant zi si noapte ce sa-i mai fac sa ia macar cateva lingurite.
    Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Banned Floricica Nou Venita mischa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.08.2007
    Postari in forum
    10.290
    majoritatea sunt suplimente alimentare ... care dupa parerea mea le taie pofta de mancare ...

Membru inregistrat la
    25.08.2007
    Postari in forum
    10.290
    Citat Postat de carmen dragu Vezi mesajul
    I-am dat si eu Polivital fara nici un efect spre bine. Pana la urma isi mai revine el singur si are perioade cand mananca bine fara multe mofturi si perioade in care efectiv alerg dupa el cu mancarea . Foarte stresant sa nu-ti manance copilul...............ma framant zi si noapte ce sa-i mai fac sa ia macar cateva lingurite.
    curaj carmen ...
    pana la urma lucrurile se schimba ...

acum raluca merge la camin ... si culmea ... maninca singura si nici nu se murdareste ...
    acasa normal ca trebuie sa o fugaresc cu mancarea ...

Floricica Cu Vechime carmen dragu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    7.069
    Citat Postat de mischaela2000 Vezi mesajul
    curaj carmen ...
    pana la urma lucrurile se schimba ...

acum raluca merge la camin ... si culmea ... maninca singura si nici nu se murdareste ...
    acasa normal ca trebuie sa o fugaresc cu mancarea ...
    Am fost sa-i fac si analiza coproparazitologic ca ma gandeam eu in desteptaciunea mea ca poate are ceva oxiuri sau girdia si de la aia nu are pofta. Azi vedem rezultatul dupa ce ies de la munca. daca nu are nik e clar ca sunt doar figuri de copil alintat.
    Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Membru inregistrat la
    25.08.2007
    Postari in forum
    10.290
    iti spun eu ca nu are nimic ...

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Daca la analize nu iese nimic, nici un parazit, nici o dereglare, daca nu functioneaza vitaminele si alte siropele de pofta de mancare, incercati cu mai multa miscare in aer liber. Alergati-i prin parc, sa se catere pe tobogane, sfori, scari, sa alerge dupa minge, cat mai multa miscare. Eu asta vara cat am dus-o pe Sara la inot, am avut program zilnic, am observat ca venea acasa cu o foame in ea de ma speria. Si am mai observat ca acum, cand e la gradinita, nu se mai inghesuie asa tare la mancare ca asta vara, sau ca atunci cand le scoteam afara in parc cate 2-3 ore odata. Iar cea mica la fel, acum cand sta mai mult in casa, fiindca mi-e mai greu mie sa ies in fiecare dimineata, mananca, dar nu pot sa spun ca exceptional de bine, nu prea are tragere de inima. La noi activitatea fizica da cele mai bune rezultate.
    Ruxi si printesele roz
    Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickersLilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita ancasistef's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.06.2010
    Postari in forum
    125
    la recomandarea pediatrului ,i.am dat baietelului meu,Stefan,de 1 an si 11luni-MULTISANOVIT CU FIER-in felul asta i.a crescut si hemoglobina si acum are si pofta de mancare