Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Anne_Mary63's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241

Pediatru bun la spitalul Marie Curie din Bucuresti

Buna ziua am si eu o rugaminte la mamicile din Bucuresti, cine imi poate recomanda un medic pediatru bun de la spitalul Marie Curie?
    Eu trebuie sa plec cu baiatu miercuri la spital fiindca din pacate a tot racit in ultima perioada mai precis in ultimele doua luni si as vrea sa ii fac un consult la un O.R.L.-ist si am gasit-o pe doamana Rizescu, insa din pacate la o ecografie facuta acum 1 saptamana in orasul in care locuiesc se pare ca fiul meu ar avea pietricele la rinichi si mi se pare mult prea mic pentru asa ceva si am nevoie de o a doua opinie plus ca as vrea sa ii fac si o EEG fiindca nu i-am facut atunci cand mi-a facut convulsia febrila si vreau sa stiu daca mai continui cu timonil sau nu.
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Floricica Debutanta cristina.sofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    eu il stiu pe stanciu adrian care este si profesor! este foarte priceput si iti vorbeste si foarte cald astfel ca te v ei simti bine stiindu-ti copilu in grija lui!
    Lilypie Second Birthday tickers
    Daisypath Anniversary tickers
    avem 8 dintisori si 4 maselute

Floricica Novice laura_adi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341
    Imi pare rau sa aud ca iar aveti probleme.........
    sanatate multa......
    HRISTOS A INVIAT!

Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Citat Postat de laura_adi Vezi mesajul
    Imi pare rau sa aud ca iar aveti probleme.........
    sanatate multa......
    HRISTOS A INVIAT!
    Adevarat a Inviat! Si mie imi pare rau insa o sa trecem cu bine si peste asta.

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    523
    pediatru-prof dr Stanciu si ORL prof dr Gheorhe,noi la ei mergem si suntem foarte multumiti,daca nu poti ajunge la spital sau nu ai timp de stat pe la usi:)pe amandoi ii poti gasi si la privat,sanatate!
    Lilypie Kids Birthday tickers

Notes:

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.851
    Dr Ionescu Marcela de la Marie Curie.Noi la ea mergem si suntem multumiti.Lucreaza cu Dr Stanciu. O gasesti si in sistem privat,la Medlife Unirii. Este si pneumolog iar pe mine partea asta m-a interesat fiindca Angi la fiecare bronsita face pneumonie interstitiala pe care o tratam numai cu spitalizare. A reactionat de fiecare data la tratamentul doamnei doctor si chiar am fentat spitalul de cateva ori.
    Iar pe O.R.L. ti-o recomand pe dr Iorgulescu Adelaida de la Grigore Alexandrescu sau Sanador Victoriei.Multa sanatate!
    Lilypie Angel and Memorial tickers

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.546
    Si eu o recomand pe dr. MArcela IOnescu...am fost de cateva ori la ea.
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Due Date
    Due Date
    Blogul meu:
    http://ursuletinazdravani.wordpress.com/
    Va astept cu drag la cumparaturi:
    https://picasaweb.google.com/cocolin...CARIISIHAINUTE

Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Multumesc fetelor pentru sugestii insa am fost la Medlife cu baiatu si i-am facut ecografie abdominala ca sa vedem daca are sau nu pietricele la rinichi si se pare ca nu a avut.Din pacate nu am scapat de operatie la polipi dar important este ca am scapat pentru momentan de pneumonie si de si de injectabil.

Floricica Senior arrriadna's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2008
    Postari in forum
    2.820

best orl-isti la marie curie

Salut,
    Fii-mea parea sa aiba otita si am dus-o la emilia irza . Dupa 5 zile de antibiotic a facut dubla mastoidita, ceea ce e un caz rar oricum, pe langa lipsa de raspuns la antibiotic. Dr de acolo ne-a trimis la Marie Curie la Dr Buruiana.
    Sunt 2 dr Buruiana acolo, sot si sotie.
    Au evitat operatia de mastoidita (racait oase mastoide) cu tratament. Pt ca Ana azi raspunde la medicatie si maine nu, au schimbat 3 tratamente in 10 zile si mi-au pus copilul pe picioare de n-am mai avut treaba. Pana si eu cand am facut otita tot la ei m-am dus :)))
    Sunt foarte buni profesionisti, nu genul care sa te si bata pe umar, dar care nu lasa copilul din mana pana nu e ok si recunosc ca fii-mea dupa tot chinul ii iubeste de merge fara frica oricand face si un "vag" "rosu in gat". :)
    Ii recomand cu caldura.
    Ary, Ana & Marian -