Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 12
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Debutanta ema_mami_printese's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810

Idee A facut cineva tratament ptr. imunitate cu First Defense, daca da, a dat rezultate?

Buna,
    a facut cineva tratament ptr. imunitate cu First Defense, daca da, a dat rezultate?Ma intereseaza deoarece mi-a fost recomandat pentru fetitele mele, insa este la un pret destul de piperat si as vrea sa stiu daca chiar da rezultate!Va rog, daca stiti ceva despre acest medicament, povestiti-mi....
    Va multumesc!
    O seara placuta!

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.091
    Ema am o cunostiinta care a facut un tratament la copii cu el..la ea a dat rezultate
    toate aceste produse Child Life sunt foarte scumpe..nu stiu cauza...poate ca sunt din efara
    din cate scrie in prospect..seamana cu Septilin..nu e chiar la fel..dar..
    eu voi incerca la fetita Pure DHa..care sper sa dea rezultate..
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Elena are nevoie de ajutorul vostru!Povestea ei o puteti gasi pe blogul de mai jos!
    BLOGUL MEU pentru Elena

Mami a doi copilasi nazdravani Elena 11 mai 2006 si Damian 28 octombrie 2009

Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    Afro, eu am sa incerc siropelul am facut comanda si costa 130 ron, tratamentul dureaza 10 zile cate 2 lingurite pe zi...Acum sunt tare curioasa daca functioneaza...sper, ptr. ca le fac la amandoua si trebuie sa iau 2 sticlute...uf....Important este sa fim sanatosi!Am citit despre Pure dha, personal din ce am citit pe net cred ca o va ajuta pe Elena...asa ca draga mea, fa un efort stiu ca iti e tare greu si cumpara-l...costa in jur de 70 ron...imi doresc sa va ajute!!!Apropo cum evolueaza Elena, e k, esti multumita...???
    Va pup!
    Va tin la curent cu rezultatele tratamentului....poate ajuta pe cineva!
    Maya 29.05.2005
    Enya 19.12.2008

Hainute frumoase, de calitate alese cu drag!Noutati in fiecare saptamana, preturi de bun simt!Va astept!
    http://picasaweb.google.com/victoriavaleria89

Floricica Senior rally's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2009
    Postari in forum
    2.733
    Citat Postat de ema peregi Vezi mesajul
    Buna,
    a facut cineva tratament ptr. imunitate cu First Defense, daca da, a dat rezultate?Ma intereseaza deoarece mi-a fost recomandat pentru fetitele mele, insa este la un pret destul de piperat si as vrea sa stiu daca chiar da rezultate!Va rog, daca stiti ceva despre acest medicament, povestiti-mi....
    Va multumesc!
    O seara placuta!

Buna.
    Eu i-am dat baietelului meu cel mare cam acum un an, insa fara sa observ ceva deosebit la el, deci ceva pe moment sau o schimbare extraordinara nu a fost.
    Acum insa nu i-as mai da acel produs, am citit pe un site american ca in America vor sa interzica folosirea argintului coloidal fiindca poate sa coloreze pielea ireversibil ( adica se albastreste cumva)...Cred ca e vorba si de depasirea unei anumite concentratii, nu ma pricep, dar eu mai bine evit decat sa pateasca asa ceva.

Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    Citat Postat de rally Vezi mesajul
    Buna.
    Eu i-am dat baietelului meu cel mare cam acum un an, insa fara sa observ ceva deosebit la el, deci ceva pe moment sau o schimbare extraordinara nu a fost.
    Acum insa nu i-as mai da acel produs, am citit pe un site american ca in America vor sa interzica folosirea argintului coloidal fiindca poate sa coloreze pielea ireversibil ( adica se albastreste cumva)...Cred ca e vorba si de depasirea unei anumite concentratii, nu ma pricep, dar eu mai bine evit decat sa pateasca asa ceva.
    O doamne,
    sper sa nu avem probleme, m-am cam speriat de ce mi-ai zis, eu am citit ce am gasit pe net - insa nu am gasit informatia asta :( !Ce sa mai fac, am inceput tratamentul la cea mica de ieri!Cu cea mare nu putem deoarece ne chinuim cu o bronsita recurenta...si trebuie sa facem tratament cu antibiotic!Multumesc pentru informatie, sper sa avem efecte bune, stii cum e cu medicamentele nu toti reactioneaza la fel...
    Numai bine!
    Maya 29.05.2005
    Enya 19.12.2008

Hainute frumoase, de calitate alese cu drag!Noutati in fiecare saptamana, preturi de bun simt!Va astept!
    http://picasaweb.google.com/victoriavaleria89

Membru inregistrat la
    27.07.2009
    Postari in forum
    2.733
    Stai linistita, nu am vrut sa te sperii in niciun caz, duap cum am zis probabil ca se refereau la produse ce contin cantitati mai mari. Ceea ce am citit e real, dar din pacate nu pot sa-ti dau un link , am gasit aceasta informatie pur intamplator pe un site de stiri din SUA si era recomandarea unei agentii de control.
    Eu sper sa aiba efectul scontat, mai ales ca atunci cand citesti descrirea acestui produs ai impresia ca e un medicament minune, din pacate la noi a fost cam apa de ploaie.
    La un moment dat am vrut sa iau de la ei siropelul ala cu colostru ( nu mai stiu cum ii zice), dar am renuntat intre timp.
    O sa intru sa mai citesc daca a dat rezultate la voi. Multa sanatate fetitelor!

Membru inregistrat la
    27.07.2009
    Postari in forum
    2.733
    Uite ca nu m-am lasat pana cand nu am gasit un articol asemanator ce cel citit de mine mai demult, ba chiar e mai complet.
    Colloidal Silver - though considered a powerful germicide - when taken in excess amounts can be a potential toxin to living tissues. As silver has no known biological function in the human body, it will be excreted within 24 hours. But, only a small quantity - approximately 50 mcg per day - can be excreted. The remaining silver particles are deposited under the skin and tissues as silver sulfide. This probably leads to many health issues.

Argyria is one of the serious side effects caused by the prolonged ingestion of colloidal silver. It is a dermatological condition, characterized by grayish-blue pigmentation of the whole body. No effective treatment is available for argyria. However, no known cases of argyria have been reported from pure and protein-free colloidal silver.

Excess colloidal silver consumption can even cause arteriosclerosis or the hardening of arteries. If left unchecked, arteriosclerosis often ends up in a heart attack. Deposition of colloid silver on the tissues results in organ damage and it also affects the normal immune processes. Intake of large doses can also cause neurological problems like seizures. Other possible side effects include stomach distress, headaches, skin irritations, and fatigue.

Sometimes, colloidal silver reacts with certain drugs like thyroxine, penacillamine, quinolones, and tetracyclines. So, great care must be taken while using these products, especially during pregnancy. Individuals with kidney trouble and liver disease should also limit the intake of colloidal silver, as they are more susceptible to silver toxicity.

In the light of the above facts, the U.S. Food and Drug Administration (FDA) has refused to approve the use of colloidal silver supplements for medicinal purposes. No colloidal silver ingredients or products are considered safe or effective.
    Modificata de rally; 16.10.2010 la 23:39:06.
    Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    First Defense contine argint coloidal - o suspensie de micro-particule (cu dimensiunea de 0.001 microni, incarcate cu sarcina electrica pozitiva) in apa deionizata, cu efect puternic antibacterian, antiviral, antifungic, antiparazitar pe mai mult de 650 tipuri de agenti patogeni. In concentratii de 3 pana la 15 ppm este complet netoxic si fara efecte secundare. Organismele patogene nu dezvolta rezistenta la argint.
    Compozitie/5ml: Maslin (olea europea) frunza 80mg, Sunatoare (Hypericum Perforatum) planta 0.3% hipericin 20mg, Arabinogalactan (extract din Larix occidentalis) 15mg, gluconat de zinc 3mg, argint coloidal 12ppm (12 particule de argint la 1 milion de particule de apa deionizata).
    Efecte:
    - stimulator al imunitatii specifice umorala si celulara (stimuleaza producerea imunoglobulinelor IgA, IgM, IgG si a limfocitelor T) si a imunitatii nespecifice antiinfectioase (cresterea numarului de fagocite, celule care inglobeaza si digera bacteriile, celule tumorale, alte corpuri straine in organism)
    - bacteriostatic
    - bactericid, virucid
    - reduce timpul de recuperare dupa toate tipurile de infectii bacteriene si virale
    - amelioreaza starea psihica in depresii si deficit de atentie
    - antioxidant

Buna Rally,
    multumesc pentru interes, cred ca argintul coloidal prezent in acest siropel nu este daunator organismului...este cel mai bun antibiotic natural, siropelul este homeopat...firma producatoare este puternica...sincer sper sa nu avem probleme...nu intentionez sa le dau fetelor decat 10 zile cea mica are 10 ml pe zi cea mare 15 ml...Am gasit si eu ceva despre abuzul de argint coloidal....
    Agenția de Protecție a Mediului (EPA) din SUA admite ca fiind nepericuloasă (nu se precizează care ar fi pericolul n.n.) o doză maximă zilnică de 350 micrograme de argint pe zi, pentru un adult cu o greutate de 70 kilograme (kg) și consideră (în alt raport) ca fiind critică o doză de 1mg. Facem aici observația că este vorba de argint, în general și nu de argintul coloidal. În continuare, EPA afirmă: „Argyria este cauzată de același mecanism care este implicat în developarea fotografiilor. Este același lucru. Dacă se expune la lumină o sare de argint, o parte din ea se va reduce la argint metalic. Apoi, dacă aveți un revelator (cofeina este un bun revelator) într-o soluție alcalină (sângele este alcalin, în mod normal), argintul suplimentar va precipita din compus în particule metalice, care vor crește. Acesta este procesul fotografic și astfel se dobândește Argyria”.
    Este clar în acest caz că EPA se referă la sărurile de argint, mai precis la halogenuri, acestea fiind cele utilizate în tehnica fotografică. Argyria este, deci, cauzată de consumul excesiv de săruri de argint. Argintul coloidal este compus din particule metalice și nu are de-a face cu tehnica fotografică.
    Dacă ar fi, totuși, să impunem aceste doze și pentru argintul coloidal, acestea ar corespunde unui consum zilnic de 70 ml (respectiv 200 ml) argint coloidal de 5 ppm sau 35 ml (respectiv 100 ml) argint coloidal de 10 ppm.

Mai multe organizații guvernamentale (Elveția, Germania, Australia, Israel etc.) și-au dat acordul în folosirea argintului coloidal (Ag+) și a peroxidului de hidrogen (H2O2), ca dezinfectant al apei, în cantități prevăzute de Organizația Mondială a Sănătății (MLC - valoarea maximă conținută de până la 0,08 ppm-0,1 ppm).

Deci la aceasta cantitate mica ce se gaseste in siropel nu poate cauza probleme....cel putin asa sper din tot sufletul!
    Multa sanatate si multumesc foarte mult!
    Ema

Membru inregistrat la
    27.07.2009
    Postari in forum
    2.733
    Pai ti-am zis eu ca pare un medicament minune!
    Eu i l-am dat lui Robert ( cel mare) pt. ca i-am depistat la un exudat nazal ca are stafilococ auriu in nasuc ( a facut rost de el pe la gradinita, se pare, ca noi nu avem niciunul asa ceva) si speram sa scape de el , avand in vedere ca e o bacterie si se spune in prospect ca argintul coloidal face si drege, dar de unde, ca n-a scapat de ”individ”, si de racit mi s-a parut ca a racit cu aceeasi frecventa. Sincer, avand in vedere si pretul cam piperat , aveam ceva asteptari.
    Si eu zic ca e o concentratie f. mica si tot raul pe care-l poate face produsul respectiv e sa nu aiba efect, dar eu va doresc sa aveti rezultate cu el.
    Pe mine m-a ingrijorat destul de mult ultima fraza a citatului, cea cu rosu, si sigur nu voi mai folosi First Defense.

A, ce am luat mai nou a fost un borcan de miere de Manuka, si cica si asta e cel mai puternic antibiotic natural......deci ma astept la aceleasi rezultate si dupa ea...haha.
    Pupici.

Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    Multumesc, esti foarte draguta, tinem legatura, am sa te anunt ce rezultate avem...mai ales in cazul celei mari ca ea e mai sensibila!Anul trecut am facut un tratament de imunitate homeopat Influienzinum...sper sa nu gresesc denumirea si a fost destul de k!Acum sa stii, ca eu nu prea mai cred in medicamentelele astea minune, insa pentru micutii nostri facem orice, acum sper sa fie naturiste...desi si in privinta asta am dubii...Multa sanatate si copilasilor tai!
    Apropo acum facem analize, cea mare e suspecta si ea ca ar avea stafiloc auriu plus o alta problema legata de alergii,of...suntem la al 3-lea antibiotic in interval de max. 6 saptamani...sunt tare necajita :(!

Membru inregistrat la
    27.07.2009
    Postari in forum
    2.733
    Imi pare rau ca aveti aceasta problema cu stafilococul!

Daca ai sti prin cate am trecut eu, cat stres, cati nervi, cate griji mi-am facut si totul a fost degeaba, adica problema nu este atat de grava cum spun unii medici!

E o poveste lungaaa, o sa-ti spun pe scurt.
    In primul rand, trebuie sa ai mare incredere in laboratorul unde se lucreaza, fiindca eu am patit-o urat de tot. Stam in provincie ( in TG.-JIU) si normal ca am mers la cel mai nou, modern, dotat laborator din oras sa-i fac celui mare un exudat ca-mi trebuia la gradinita. Atunci am aflat ca are in gat microbul. Din pacate i-am dat doua tratamente cu antibiotic de cate 10 zile, copilul nefiind bolnav, dar asa a zis doctora sa-i dam, plus ca ma gandeam ca merge la gradi si poate sa transmita la alti copii. Degeaba, conform aceluiasi lab. nu scapase.
    I-am facut si lui Edi exudatele (faringian si nazal) si-i iesise si lui in ambele...atunci am avut un semnal de alarma, pt. ca el era mic, nici un an nu avea, si contactul cu fratele sau a fost foarte redus, mancau separat, tacamuri separate, prosoape separate , nu se jucau impreuna etc.( modul de transmitere e mai complex ca la virusi, daca vorbesti pur si simplu cu cineva nu poti sa-i dai microbul, trebuie un contact mai direct).
    Buun. Apoi am repetat la alt lab. unde aveam o prietena buna si care mi-a urmarit pas cu pas probele si analizele facute si mi-a spus ca doar lui Robert ii gasise in nas, in rest nici urma. Acest lucru mi-a fost confirmat in vara aceasta, cand am avut cu totii drum prin Bucuresti si le-am repetat la Medlife, cu acelasi rezultat.

In al doilea rand, din cate informatii am adunat eu, am ajuns la concluzia ca nu trebuie tratat cu antibiotice, ca va ceda foarte greu si va capata rezistenta, ci trebuie crescuta imunitatea copilului. Acum depinde si de simptome, unde e localizat, dar in cazul nostru asa am decis, sa-l las in pace si eventual cand e racit si e nevoie de antibiotic sa-i dau unul din antibiograma. Nu stiu daca ai auzit de doamna dr. Culcer, e o pediatra renumita din Bucuresti si exact acest lucru il recomanda si dansa.

Sper sa se faca bine fetita, si Edi se lupta acum cu o raceala mai urata si te consumi mult cand nu sunt sanatosi copiii!
    Am scris foarte mult, cred ca am o ora de cand am deschis mesajul.
    Te pup.

+ Raspunde
Pagina 1 din 12
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina