Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita claudette's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2010
    Postari in forum
    68

Cura de salina

ati fost la salina cu copiii?
    pentru ce v-a recomandat medicul o astfel de cura?

cam este sezonul pentru curele de salina si as vrea sa merg si eu cu baietelul meu, insa nu stiu cat se sta, daca ar trebui sa incepem gradual....medicul nu ne-a zis prea multe...

ma puteti ajuta cu ceva informatii?

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    am dus o pe rebeca de la 5 luni la salina mergeam in week enduri nu exista contraindicatii...aerul din salina este indicat in alergii,intarirea sist imunitar,raceli repetate,amigdalie,rinofaringita etc in general boli ale sist resirator noi face anual cura de 1-2 sapt la Praid este foarte buna aceasta cura tinut la inceput 2 ore max apoi 5-6 ore si tot asa este f bine sa stai de dim la pranz iesi pt papa si nani apoi iar pana seara...eu recomand au si loc de copii cu diverse masinute legane etc deci nu se va plictisii.

Baby Birthday Ticker Ticker

Daruind, facem lumea mai buna

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.728
    noi am fost anu trecut prin noiembrie si vrem sa repetam dar nu prea mai am eu timp...insa o sa-mi fac caci tare mult i-a placut si tare bine i-a prins
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Floricica Senior irina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    4.494
    eu cu baiatul meu am 3 cure de salina, prima data am mers cand avea 1 an si 10 luni, primele 2 zile cam asa ceva am stat 2-3 ore, pot sa zic ca la iesirea din salina era rupt de oboseala, manca si dormea cate 3 ore la amiaza. noi am mers la Salina Tg. Ocna si am fost multumita de tratament, conditii de cazare bune, mancarea lasa un pic de dorit, dar ne-am descurcat.
    ideea e ca o cura completa, ca sa aiba efect pt copil e de 30 ore in 10 zile, ultima data a facut 40 ore, avea 3 ani de acum, anul asta numai avem cum sa ajungem la salina naturala si vom recurge la cea artificiala, cea deschisa la noi in oras.
    pana a 7 ani e recomandat de facut cate 10 zile anual de salina, minim 30 ore in cele 10 zile - ca sa aiba efect.
    cel mai bine e sa mergi primavara sau toamna, diferenta de temperatura dintre salina si exterior nu e ff mare, vara e mai greu, plus ca e mai aglomerat. noi am mers o data in august si alex a racit usor, dar tot in salina s-a vindecat.
    daca mai vrei detalii scrie-mi mesaj privat si iti raspund.
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita ancuta_b's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2011
    Postari in forum
    137
    interesant! chiar ma intrebam daca putem merge la vara!!! ce bine!!!

Floricica Nou Venita jasmyn77's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2008
    Postari in forum
    1
    Mamicilor am descoperit blogul despre saline (in general). Ei ne pun la dispozitie informatie necesare sau ne raspund la orice intrebare!!!
    SalinaBucuresti.ro

Floricica Nou Venita claudette's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2010
    Postari in forum
    68
    din cate am citit pe acest blog, sunt informatii generale...mai asteptam
    eu intentionez sa ma duc la Salina Ocnele Mari (VL). am mai fost in vizita in toamna, dar acum as vrea sa fac cura
    am scris aici http://www.okey.ro/claudette/index.p...nele-mari.html