Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266

Cavit - administrare

m-am gandit sa am in casa ciocolata cavit junior,si sa ii dau cand cere ciocolata,macar contine vitamine.voi ati dat copiilor ciocolata cavit?eu m-am gandit ca rau nu are ce sa-i faca,ca doar contine vitamine si calciu,si eu oricum nu i-am dat vitamine niciodata sau calciu.voi ce parere aveti de ele?am citit pe ele ca se dau o bucata pe zi.
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    eu i-am dat piciului cel mare. are 3 ani si o pofta de mancare de calibrul unei furnicute. cum siropul nu l-a vrut, i-am luat cavit si ciocolata si cel cu vanilie. In prima faza nu a vrut niciunul. dupa vreo 4 saptamani am reusit sa il pacalesc ca e ciocolata si asa a inceput sa il ia. nu am simitit o imbunatatire substantiala in ceea ce priveste pofta de mancare. cu siropul era mult mai ok. acum ii dau iar. este toamna, aportul de vitamine si minerale nu mai e ca in perioada in care aveam fructe la discretie. ii dau cavit in cure de 10 zile pe luna.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu nu ii dau pentru pofta de mancare,ii dau cand cere ciocolata.deci rau nu ii face nu?
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Si noi luam Cavit dar nu mereu ...acum pe perioada toamna-iarna ii dau cate un cubulet pe zi sau cand e bolnavioara sau cred eu ca e expusa mai mult oboselii , in rest luam vitamina C si siropuri naturale pentru imunitate. Poti sa ii dai in continuare nu ii face rau dar sa nu fie pe timp indelungat.

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici OK