Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    959

Regulament intern!

Comunitatea Mamicilor de Prichindei este una ospitaliera si calduroasa, loc in care parintii isi pot impartasi sentimentele, frustrarile si gandurile cu privire la copilul lor, trecut de stadiul de bebelus. Pentru a pastra o comunitate in care noii membrii sa se simta bine veniti, inafara de Regulamentul forumului, trebuie sa respectam anumite puncte:

Impartaseste si ofera ajutor. Incurajam toti parintii sa ne impartaseasca experientele, succesele, gandurile pozitive, dar si acele frustrari suparatoare. Poti impartasi, dar si oferi ajutor prin intelegere si informatii celorlalti parinti care trec poate prin aceleasi momente ca si tine.

Doar asculta. Ne dorim intr-adevar sa fim cat mai multi cei care doresc sa impartaseasca si sa ne vorbeasca despre ceea ce ii framanta sau binedispune, insa simte-te libera si sa citesti doar, in liniste si sa asculti ceea ce ceilalti parinti simt cu privire la problemele care ne afecteaza pe noi toti la un moment dat sau altul.

Respecta-ti intimitatea. Dorinta noastra este de a va apropia, nu doar de a simti ca aveti prieteni, ci si de a-i avea, insa nu uita ca acest forum este public, deci te rugam sa nu postezi datele tale personale precum adresa postala, nume sau telefon.

Ajuta-i pe toti sa se simta bineveniti. Ne dorim ca toti membrii sa se simta bineveniti atunci cand intra in aceasta comunitate si sa isi doreasca sa stea cat mai mult alaturi de noi, sa citeasca mesajele noastre curate, informatiile, gandurile si sfaturile binevoitoare. Va rugam sa intampinati cu bratele deschide noii veniti, nu ezitati sa le dati un raspunde la mesajul pe care ei il posteaza, ca si voi la inceput, simt nevoia de un raspuns. Un raspuns va inseamna un bine ai venit calduros.

Distreaza-te si fii creativa. Posteaza subiecte noi si in alte zone ale forumului, impartaseste povestile, fotografiile si filmuletele video. Fii creativa!

Fii un "cetatean" bun. Raporteaza abuzurile catre admini, printr-un mesaj privat catre bebelaa sau gabitzza. Suntem hotarati sa pastram aceasta comunitate linistita, insa avem nevoie de ajutorul tau sa se vada aceasta diferenta.

Fara reclame. Daca constatati ca exista utilizatori care posteaza reclame, va rugam sa sesizati acest lucru moderatorului din comunitate. Parintii cauta un sfat, un sprijin, un loc de a-si exprima gandurile, nu este nevoie sa ii "atacam" cu reclame si sa le deranjam discutiile. Va rugam respectati-le conversatiile!

Ne rezervam dreptul... de a inchide, sterge sau muta subiectele care nu isi au locul in aceasta comunitate. Suntem deschisi la opinii si ne dorim ca aceasta comunitate de parinti sa se simta cat mai comfortabil.

Sprijin. Povesti. Sfaturi. Prietenii ce tin de la conceptie, se intaresc in sarcina si continua odata cu copilaria micutilor.
    "Mi-e de ajuns sa stiu ca pot" - Dostoievski

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    959
    Si pentru ca acesta este regulamentul intern al comunitatii mamicilor de prichindei, va invit sa adaugati si voi si chiar sa realizati un motto al acestei comunitati daca doriti! atata timp cat acestea sunt relevante temei comunitatii si nu incalca niciun punct al regulamentului Comunitatii Copilul.ro!
    "Mi-e de ajuns sa stiu ca pot" - Dostoievski

Floricica Nou Venita nikaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2009
    Postari in forum
    26
    <>cred k orice mamica uita d toate tristetea atunci kand isi strange puiul in brate!eu mi am pierdut mama sapt trecuta si am doar 21 d ani iar fetita mea 1 an si 4 luni dar este singurul motiv pt care ma trezesc in fiecare dimineata!!!!
    nikol

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!