Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Piticcucercei's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2017
    Postari in forum
    1

Intarcare ajutor!

Buna seara mamici

As vrea va rog sa ma ajutati cu niste idei cum pot intarca o fetita de 2 ani si 3 luni cat mai uaor.Este foarte atasata de sani ,inclusiv in prezent se trezeste noaptea cel putin o data sa suga.Asa adoarme seara ,asa se trezeste dimineata.Pe parcursul zilei nu cere iar la pranz cate-odata adoarme la san ,cate-odata nu.Daca este franta de oboseala mai adoarme si in brate usor leganata.Nu as vrea sa inlocuiesc sanul cu leganatul pe picioare sau alte metode ci as vrea sa adoarma cumva singura in pat.Eu va trebui sa plec din tara peste 3 sapt...va multumesc mult

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Am doi copii, si i-am intarcat in mod diferit....Pe Andrei l-am alaptat pana la un an si 3 luni, si l-am intarcat presata de cei din familie, care imi spuneau ca a supt destul, ca nu mai am lapte, etc....M-am lasat influentata si am suferit f mult, atat eu, cat si copilul, care a plans intruna, nu a putut dormi, etc.Am mai facut si prostia de a-l tine in alta camera, cu bunica..ca nu cumva "sa ma vada si sa-si aduca aminte de supt"...La al doilea copil, m-am lasat ghidata de instinctele mele, aveam si prima experienta ff dureroasa, asa ca mi-am alaptat fetita pana la un an si 8 luni, cand eu insami am decis ca e de ajuns. Mi-am propus sa o intarc, i-am spus ca mami nu mai are laptic, si..a fost foarte usor, nesperat de usor . Nu a plans nici copilul , nici eu, laptele s-a retras repede si nu a fost ceva de care sa-mi aduc aminte cu tristete.
    Te sfatuiesc sa fii tu insati constienta ca e o etapa necesara in viata ta si a copilului tau, si totul va fi asa cum iti doresti:)

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!