Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Buna:)Am fost una din mamicile norocoase care au testat kit-ul pentru copii: Lotiune de Protectie si Spray Colorat de protectie solara pentru copii.
    Asa cum ma asteptam, marca Nivea nu se dezminte! Calitatea produselor este excelenta, la fel ca in cazul tuturor produselor Nivea!
    Atat Spray-ul, cat si Lotiunea, se aplica uniform si cu usurinta pe piele si se se absorb rapid. In cazul Spray-ului colorat, mi-a placut mult ca e foarte rezistent la apa!
    Recomand folosirea produselor de protectie solara Nivea Sun KIds atat in cazul plimbarilor prin parc, la piscina sau in vacantele petrecute la mare sau la munte!

Floricica Nou Venita Geanina.Negrea159's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2013
    Postari in forum
    57
    Noi am avut ocazia sa testam kit ul pentru bebelusi lotiunea si crema de protectie solara. Ne plac, nu am avut probleme chiar i a protejat bine pielea celui mic. Ne petrecem destul de mult timp afara atat dimineata cat si seara, iar de multe ori pranzul ne prinde afara. Initial am crezut ca crema va intra greu in piele, dar chiar a intrat usor. Pe viitor vom cumpara si noi spray ul colorat pentru copii

Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    500
    Asa cum spuneam...am reusit sa testam in sfarsit produsele si sa ne bucuram de calitatea lor...ma bucur ca micutul nostru a fost protejat complet de razele solare cu ajutorul produselor Nivea...si pe viitor le vom folosi cu foarte multa placere.Sper ca toate mamicile sa le foloseasca cu mare incredere...Multumim Copilul.ro si Nivea pentru sansa acordata.
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Friendship tickers

Lilypie Second Birthday tickers
    Lilypie Pregnancy tickers

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Buna!Eu am dat-o pe Sanziana cu crema atunci cand am fost in parc, pt ca la mare inca nu am ajuns, si recunosc ca eram un pic curioasa sa vad cum sunt. Cel colorat a bucurat-o foarte mult, pentru ca i-am zis ca e din tara spiridusilor de aia are culoarea aia. Sunt multumita ca se absorb usor in piele. E drept ca am dat si cantitate putina. Chestia cu rezistent la apa inca nu am testat-o.

Multumim inca o data!
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Floricica Nou Venita cristachem10's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2009
    Postari in forum
    71
    Adita s-a bucurat din plin de spray-ul colorat.L-am aplicat din abundenta atunci cand am iesit in parc pe fata,pe manute si pe picioruse.Se absorb f.usor in piele.Recunosc am folosit si eu putin din el pt ten .Urmeaza sa mergem si la mare si sa luam in bagaj bineinteles tot kit-ul de protectie de la Nivea.Multumim inca o data Nivea si copilul.ro.

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    Buna
    Am testat cele doua produse de protectie solara de la Nivea, respectiv lotiunea Nivea sun kids spf 30 si spray-ul colorat Nivea sun kids spf30; nu mai folosisem pana acum si am ramas placut surprinsa de calitatea lor.
    Le-am testat pe rand (cateva zile lotiune, apoi spray), apoi combinat...de ce? deoarece Gabriel a fost tare incantat de faptul ca sprayul este colorat si lotiunea alba, iar noi avem un "ritual" inainte de a iesi la plimbare, in ceea ce priveste aplicarea (deoarece nu stiu daca exista copii carora sa le placa acest lucru, am facut din asta o joaca): cu lotiunea facem norisori (pe piele...pe manute, picioruse), iar cu spray-ul colorat fete zambitoare cu ochisori albastri si inimioare. Imi plac cele doua produse foarte mult, deoarece sunt absorbite in piele, nu raman urme, se aplica uniform. Intr-o zi am fost la strand si am constatat ca, dupa iesirea din apa, nu a fost nevoita reaplicarea, ceea ce e super!
    Recomand tuturor Nivea Sun Kids!
    Due Date

Due Date

Floricica Novice cristinag's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2006
    Postari in forum
    390
    Multumim Nivea pentru produsele primite.De acum nu-mi lipsesc din geanta si le-am folosit atat la cea mica, cat si la cei mai marisori.Asigura o protectie foarte buna.Multumim inca o data !!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Avem 11 dintisori!!!!
    23.03.2013- dintisorul 6 stanga jos
    25.03.2013- dintisorul 7 dreapta jos
    28.03.2013- dintisorul 8 dreapta sus

Floricica Nou Venita valeriu85's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.09.2008
    Postari in forum
    32
    Buna.
    Am revenit cu parerea despre produsele Nivea Sun for Kids. Ne cerem scuze pentru intarziere dar am fost la mare. Testam produsele. Am plecat fara nici cea mai mica emotie si cum era de asteptat produsele au fost mai mult decat ok. Inca o data Nivea s-a ridicat la nivelul asteptarilor noastre iar David s-a putut juca in voie pe plaja fara a avea eu grija expunerii la soare.
    Va multumim pentru un concediu fara griji.

Floricica Nou Venita opri's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.05.2013
    Postari in forum
    5
    si noi am intarziat cu raspunsul , tot am sperat sa ajungem la mare cateva zile dar abia in septembrie plecam. desi nu le-am folosit pe plaja, doar prin parc si pe strada am fost foarte incantati, chiar si bebe a stat la intins crema, mare minune ! :) si mami a folosit-o pe cea cu fp 30 , nu s-a suparat bebita. multumim mult pentru sansa acordata, stiam noi ca produsele Nivea sunt bune :)

Floricica Novice cristinag's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2006
    Postari in forum
    390
    Multumesc f mult, chiar daca a trecut destul de mult timp......Foarte bune produsele , usor de aplicat si eficienta maxima. Le-am folosit pentru toti cei 3 copii.

Avem 11 dintisori!!!!
    23.03.2013- dintisorul 6 stanga jos
    25.03.2013- dintisorul 7 dreapta jos
    28.03.2013- dintisorul 8 dreapta sus

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!