Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata madyflo's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.090
    Copilasul vostru a fost invatat sa se spele pe dintisori?Dar voi va-ti intrebat de la ce varsta se pot spala copii mici pe dintisori?Baietelul meu are 2anisori si 7 luni si se spala singurel inca de la varsta de 1anisor si 10 luni?

Voi ce parere aveti.Este o lectie care tine de igiena copilului vostru...
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Novice teodorabia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    595
    Eu stiu ca pana la varsta de 6 ani copilul trebuie ajutat de parinti,neavand indeamanrea necesara sa o faca singur si bine.
    Mama de copii frumosi Remus-Raul 15.06.2004
    Flavia-Alexandra 25.04.2006

Floricica Nou Venita davidel's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    122
    super cum a-ti reusit?
    noi ne tot chinuim avem un an si 4 lunite si nu vrem deloc deloc sa ne spalam eventual sa ne jucam cu periuta si sa punem pasta pe hainute....dar nu ne lasam...
    bebe DAVID-ALIN(14 NOV 2006) ,mami MARY si tati ALIN va ureaza tuturor"SARBATORI FERICITE"

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Si noi putem spune ca ne jucam cu periuta nu ca ne spalam dar eu cred ca trebuie sa avem rabdare si o sa invete pana la urma sa se spele corect.
    Stefan (31.07.2006)
    Silvia

Floricica Nou Venita nebunica's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2008
    Postari in forum
    27
    baiatul meu are un an si 6 luni si singur se duce dimineata la baie si se spala. de la 7 luni il spal pe dinti in fiecare zi cu lacalut junior,o pasta foarte buna si el adora sa se joace cu periuta. e importanta igiena orala pentru o dantura sanatoasa./succes
    nebunica

Floricica Nou Venita gabi.m's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2008
    Postari in forum
    215
    baietelul meu, Mihai, are un an si il spal pe dinti de la 8 luni. La inceput am folosit o periuta cu perii de cauciuc, dar acum folosim una normala pt bebei.Pot sa spun ca este o placere pentru el numai sa intre in baie. Orice ar face in baie face cu placere, deci si periajul dintilor este o bucurie pentru el.
    Mihai, 2 ani

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    903
    Fetelor, ma bucur ca ati reusit.
    Niko a mea (1 an si 3 luni)nu sta deloc sa deschida gurita si daca o deschide isi da cu periuta pe limba, numai pe dinti nu:)) si nici nu ma lasa pe mine

Cum ati reusit?

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    eu sincer inca nu am incercat,fetita mea are 1 an si 3 luni!

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.082
    eu am incercat..dar fara rezultate
    dar nu ma las..avem 1 an si 10 luni
    va felicit cele care ati reusit!
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Elena are nevoie de ajutorul vostru!Povestea ei o puteti gasi pe blogul de mai jos!
    BLOGUL MEU pentru Elena

Mami a doi copilasi nazdravani Elena 11 mai 2006 si Damian 28 octombrie 2009

Floricica Debutanta irra's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    810
    Noi am inceput s-o spalam pe dinti de cand era bebe- la inceput, cand nu avea dinti, ii spalam usor gingiile cu o carpa umeda, apoi am luat periute de dinti pe etape/varsta. Are 1 an si 11 luni acum, si se spala de 2 ori pe zi. O lasam sa se spele ea, sa se obisnuiasca, si o ajutam unul dintre noi dupa aceea. Am trecut si noi printr-o perioada in care nu voia sa tina gura deschisa, plangea, etc... dar in timp a inteles ca trebuie spalati dintii, ne vede pe noi cum ii spalam, ii place periuta si pasta ei, etc... Succes!

Floricica Novice teodorabia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    595
    Mai scriam pe undeva ca noi am folosit doua periute,cu una se jucau ei si cu cealalta ii spalam eu.Important este ca aceasta sa se intample regulat,si se reuseste.Puteti sa incercati si cu mai multe paste de dinti,nu toate au gustul la fel.Succes.
    Mama de copii frumosi Remus-Raul 15.06.2004
    Flavia-Alexandra 25.04.2006