Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita teonia's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2009
    Postari in forum
    3
    Buna! Fetita mea are 1an si 4 luni si de vreo 3 luni nu se odihneste bine noaptea.se trezeste plangand cam la aceeasi ora. bea in fiecare seara jumatate de ceai pt somnic linistit.Nu prea mai are efect.precizez ca la 1 an si o luna am stat internate 3 zile la terapie intensiva din cauza unui virus din cauza caruia s-a deshidratat.ce solutie po primi in acest sens?

Floricica Nou Venita emmaguta's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.05.2008
    Postari in forum
    260
    buna in aceeasi situatie suntem si noi;baiatul meu are 8 luni si de la 4 luni nu doarme noaptea se trezeste de 4 ori plangand ba dupa suzeta ba dupa apa ba dupa lapte iar cand e langa mine in patul mare e mai linitit.nu sunt in masura sa iti dau vre-un sfat pt ca si eu cer acelasi ajutor
    baby

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    eu am avut aceiasi problema ca si voi am ajuns sa merg si la dr ca sa vedem cauza si nimic.Si intr-un final copilul meu avea o problema la care eu una nu m-am gandit nici odata.Eu ii dadeam ciorapei in picioare sau salopete cu tot cu ciorapel.Si saracuta intr-o zi a tras de ciorapei inainte sa o culc,iam dat jos si de atunci doarme bine.

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    te asteptam si aici=Copilasii iernii 2007-2008 si frumoasele mamicute, -http://www.copilul.ro/forum_Copilasii_iernii_2007_2008_si_frumoasele_mamicute_cap_4_10746.html

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    buna! baietelul meu are 1,5 ani si are perioade din noapte in care nu misca si periaode agitate......eu am citit si am vazut si-un reportaj ca asa dorm pana mai cresc,ca periaodele de somn profund alteneaza cu cele de agitatie(el dormind in continuare).........cand are perioadele agitate ma zapaceste ca loveste cu picioarele,cu mainile,mai se matzaie mai vrea lapte...iar in 8-9 ore de somn cat doarme ma trezeste de 10-15 ori poate....si asta de 7-8luni.....am observat ca daca stam afar pana seara tarziu ,inainte de culcare cu jumate de ora o ora noaptea e mai linistita si dimineata mai lunga :)....
    Lilypie Kids birthday Ticker
    mami si tati iubesc un pui mic

Floricica Avansata ghergulescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2009
    Postari in forum
    1.986
    fetita mea are 11 luni si are seri cand se trezeste de 5,6 ori pe noapte dar are si seri cand se trezeste doar de 2 ori sau 3,precizez k înca suge la piept si cauta tâti si treage de 2 ,3 ori si adoarme în serile în care se trezeste de 5,6 ori dar de supt serios suge de 2 ori nu mai mult,asa k eu cred k toti bebei sunt mai agitati noaptea pana trec de 2 anisori asa am citit.ea doarme k noi în pat k în patut nu vrea de cand am nascuto nu îi place, plange.
    mamy:Liliana
    tati:Cristi
    minunile din viata noastra:ANTONIO 25.iunie.2003 NOEMY 29.mai.2008
    Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Floricica Cu Vechime carmen dragu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    7.069
    Si eu patit-o cu Ralis . Se trezea pe la 11 luni din ora in ora iar cand dormea mai mult se foia tot patutul. Am descoperit ca era mai rau de caldura el si nu suporta aceeasi temp ca mine. Asa ca pe el ori il imbracam intr-o pijama mai subtire ori il inveleam mai putin. Acum spre ex el doarme doar intr-un body cu maneca scurta si nu suporta nimic pe el de invelit,iar eu dorm in pijama subtire si mai pun si ceva pe mine noaptea. Dar chiar si asa tot se mai trezeste de vrea apa sau lapte.
    Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Carmen, exact asta e si problema noastra. Si Ioana se trezeste noaptea de cateva ori si de multe ori e tare agitata, ba vrea apa, ba sa suga. Si ea e calduroasa rau, doarme in pijama cu pantaloni scurti si tricou fara nici o paturica, sau ceva, iar eu dorm cu plapuma pe mine. De multe ori cand mi se pare ca i-ar fi frig, o acopar cu ceva subtire, dar de cele mai multe ori se trezeste si tot dezvelita doarme, asa ca o las in pace.
    Lilypie Third Birthday tickers

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Oli nu suporta deloc caldura , daca ii este cald se agita sau se trezeste si vrea apa, pe vremea asta in casa noaptea sunt 21-22 grade si -l invelesc cu o paturica subtire dar eu inca folosesc o plapuma de iarna.
    Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita badgyrl89's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.05.2009
    Postari in forum
    2
    buna aceeasi problema am si eu.am un baietel de 2 ani si tot nu doarme noapte.se trezeste mai des decat atunci cand era bebe.sa fie din cauza la biberon?

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    Am vb si cu prietenele mele care au copilasii de pana la 1,6 ani si ele au aceeasi problema .....".acum se trezeste mai mult ca atunci cand era bebelus".....incep sa ma gandesc ca poate totusi ar avea si ei dureri de dinti,sau poate ii doare burtica ca acuma mananca si poate le cade greu??ei doar nu pot sa ne zica ce au .....noi ne dam cu presupusul si incercam sa ii alinam noaptea........
    mami si tati iubesc un pui mic