Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    asa ca nu te ingrijora.fetita ta e sanatoasa..nu trebuie sa fie grasafii mandra de ea si iubesteo nu mai sta sa te gandesti la ce e mai rau.PASTE FERICIT
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Fetita mea se incadreaza in talia fluturas, la 2 ani avea 10 kg si 84 cm, iar pediatrul mi-a zis ca se dezvolta bine, chiar daca in schema cu greutatea si inaltimea e aproape de limita de jos.
    E f important ca cel mic sa ia gradual in greutate (chiar si cateva sute grame), problema apare atunci cand scade in greutate. Importante sunt si inaltimea si structura osoasa. Sunt copii care la 2 ani aui 10 kg nu par deloc slabi, iar altii sunt uscativi.

"Fa o pasiune din a invata. In acest fel nu vei inceta niciodata sa te dezvolti.” Anthony J. D’Angelo

Floricica Nou Venita Nicoleta.Stefan662's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2017
    Postari in forum
    1
    buna.baiatul meu are8luni si 7kg.la nastere a avut2900gr.mananca fara pretentii3mese solide si restu lapte de san.ce analize ii pot face ca sa vad ce este in neregula cu el de nu ia in greutate?

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!