Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mami_de_baiat's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2013
    Postari in forum
    23

Crese si gradinite din Iasi

Buna mamici!
    Am tot cautat si nu am gasit impresii si depresii adunate intr-un loc despre cresele si gradinitele din Iasi, de stat sau particulare. Prin urmare, va invit sa ne impartasiti experientele pe care le-ati avut la cresele sau gradi unde aveti sau ati avut micutii.
    Voi incepe eu!
    Am un baietel de 1an jumatate si vreau sa-l duc la cresa cat de repede posibil. Prima data m-am gandit sa optez pt o cresa de stat, apoi am vazut ca nu ar mai fi locuri (din auzite si de pe net, nu am fost sa discut cu cineva autorizat). Mai cunosc pe cineva care are baietelul la gradi particulara de la intrare in Pacurari, din cladirea Ideo. Tot in aceeasi cladire la un etaj mai sus lucreaza o prietena care mi-a recomandat sa NU-mi duc copilul acolo pt ca se tipa intruna la ei. Parca sa dam 1000lei sa tipe cineva la copil cand ar trebui sa-i explice si sa-l invete...mai bine tip eu si nu mai dau banii. Altceva din interior inca nu stiu, dar daca de pe langa gradi se simte o astfel de atmosfera, nici nu vreau sa ma gandesc ce e inauntru. Pe mine m-a cam descurajat tipatul asta de fundal.Ma voi interesa mai bine si voi reveni cu comentarii.
    Astept parerile voastre!
    Modificata de littleprincess; 26.05.2015 la 15:10:43.

Floricica Nou Venita guturai's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2015
    Postari in forum
    1
    Buna,
    Eu am un baietel de 3 ani si 3 luni si l-am inscris deja la gradinita de stat cu program normal nr.26 (zona CUG). Stie cineva detalii despre aceasta gradinita?
    Nu stiu nimic despre gradinita particulara de care ai zis, dar am avut baietelul la o particulara din noiembrie 2014 pana in martie 2015 si am renuntat pentru ca fiind destul de mic a fost mereu racit si plateam degeaba. Asa la stat daca va raci macar nu platesc cat timp sta acasa.
    Modificata de littleprincess; 26.05.2015 la 15:11:09.

Floricica Nou Venita mami_de_baiat's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2013
    Postari in forum
    23
    littleprincess de ce ai sters numele gradinitei din postarea mea? Gradinita nr 26 e bine? Daca asta e particulara si nu are un nr ci un nume cu ce afecteaza? Celeilalte de stat ii putem spune pe nume dupa nr? Nu ii fac reclama de niciun fel, nici buna, nici proasta, dar trebuie sa discutam concret sa stim unde ne ducem copiii, sa nu existe confunzii.

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!