Like Tree404Likes

Copiii nostri de aprilie-mai 2010 (4)

Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior claudia252820's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.07.2010
    Postari in forum
    3.374
    Sirop de patlagina e ff bun. e de la fares eu i am dat si e dulce si bun si i-a trecut. miere daca vrea......

Aaa, legat de mama mea, am muuuult de povestit sa o iau cap-coada. Scriu cand adoarme rebe, acum ma duc sa calc lenjerii....urasc sa calc, desi uneori, am impresia ca asa cum aranjez hainele calcate si s frumoase, asa mi aranjez gandurile, sentimentele......
    Lilypie - Personal picture
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.588
    Buna dimineata tuturor! Va doresc o zi frumoasa!
    Eu nu stiu cand e Buna Vestire, pe 23, pe 24?
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.588
    N-am nimerit-o. E pe 25 martie:D
    ..............................................................................................

Floricica Novice mamalee's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2010
    Postari in forum
    340
    Citat Postat de carmenmickey Vezi mesajul
    fetelor azi am fost laudata la servici, m-am descurcat cu 13 copiii mici de pana in doi anisori sa ii schimb de pampers sa ii imbrac dupa somnul de pranz, in conditiile in care erau majoritatea treziti si se ridicau in patut in picioare. cand am vazut asa, sa fiu sigura ca nu cad in cap, i-am pus pe covor aliniati si le-am dat incaltamintea in manuta sa se joace cu ea, ma uitam la ei si spuneam poveste iar ei erau atenti la mine, cand la incaltaminte, in felul asta ii imbracam ii puneam inapoi jos...
    carmen, imi transmiti atata seninatate si dragoste de mama cand povestesti despre copiii de la cresa....:) imi place tare mult ca ti-ai gasit vocatia:) bravo!!:)
    Citat Postat de claudia252820 Vezi mesajul
    Da, am gasit, am si vorbit, sunt niste colegi de la servici pe care voiam sa-i punem si la Rebe insa cum socrii tineau mortis sa punem nasi din nasi si colegii astia nu erau casatoriti religios....ne s-a putut. Acum insa pe ei ii punem.:) sper sa fie bine.
    felicitari! eu recunosc ca incep sa ma panichez putin ca nu am gasit ce vroiam pana acum, mi s-au oferit 2 persoane, nimic de zis in rpivinta posibilitatilor financiare de a boteza un copil, dar nu sunt sigura ca nu ar face-o decat pentru un beneficiu propriu, si nu spre al copilului si pe termen lung... oricum, nu aleg la nimereala, la repezeala, asa ca am eliminat aceste doua variante si merg pe la alte porti:))

apropo de Buna Vestire, de pe 25 martie, este , incepand de maine, un mars, cine vrea sa participe, eu m-as fi dus, dar in Galati nu fac...si eu abia ce am aflat , ca altfel il organizam eu:)) in colaborare cu ProVita....am un avant la asa ceva...... parca maine ma vezi in Tulcea, cea mai apropiata destinatie:)))

http://marsulpentruviata.blogspot.ro/

numai bine tuturor!:)
    ma duc la control!

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.488
    salutare !!

cred ca am ADN-ul stricat , nu pot economisi bani. :))

nu am putut schimba geanta ca nu mai avea eticheta dar am schimbat fusta pe o alta fusta scuuuurta de blugi.
    si cum tot am fost in magazin mi-am cumparat o rochie eleganta , ca peste doua saptamani avem o cina importanta si cum sunt si femei nu pot merge cu aceiasi rochie cu care m-au mai vazut. :)))

este cam greu cu decisul tinutei, trebuie sa vad cine vine , si cu ce am fost imbracata de fiecare data cand m-am intalnit cu X si cu Y .

mi-am luat doua bluze cu maneca scurta si... acasa mi-am dat seama ca mai am una asemanatoare, pot zice acelasi model si culoare.
    http://lilypie.com/Third_Birthday_code.php#

Kevin , iti multumesc ca existi !!!

Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.488
    Alina, noi nu avem planuri pt weekendul asta, eu as vrea sa mergem cu barca dar depinde daca marea este agitata sau nu.si ca m-ai intrebat daca la noi este cald , iti zic ca da. ziua ajunge la 20 grade.
    astazi am iesit in camasa , blugi si baleini si kevin blugi si pulovar subtire.

Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.488
    Nu stiu ce sa mai gatesc, kevin a mancat un sandwich de queso , si david vine de la lucru intr-o ora.as manca...

Floricica Avansata danamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2009
    Postari in forum
    1.661
    Citat Postat de helleborerose Vezi mesajul

Am ajuns sa inteleg ca barbatii sunt niste fiinte slabe, fiinte care au propriile asteptari, care de multe ori ne lasa balta cand ne e lumea mai draga. Si asta nu pentru ca ar vrea neaparat sa faca asa, ci pentru ca sunt in asa fel construiti incat la randul lor au nevoie de ajutor.

Eu am /vad doar barbati puternici in jur, barbati care stiu ce vor si care isi fac meseria/isi duc viata bine si frumos, care se dau peste cap sa le fie bine familiilor lor.
    Cat despre cavalerii din povesti pe care i-am astepta...povesti demult apuse.

Nu mai asteapta femeile din ziua de azi asa ceva.
    Femeile din jurul meu sunt femei puternice, independente, si, contrar a ceea ce ar crede societatea, sunt mult mai multe femei nemaritate trecute de varsta de 30 de ani decat erau pe vremea comunismului.

Probabil singuratatea este grea si din cauza asta, din cauza neputintei noastre, a delasarii, a lenii ne mai complacem in vreo situatie nu tocmai roz.
    Nu cunosc, nu mai bag, nu dau prognosticuri despre cum ar fi/ce-as face daca ars avea un sot/concubin/amic care sa fie la caruta cu mine si eu sa merg hais si el cea.
    Stiu doar ca m-as gandi foarte bine, as lua o decizie si as merge cu ea mai departe, impacata.Nu as vrea sa sufere copiii, sa nu inteleaga de ce tata ba apare ba dispare din peisaj.

Ei, dar destul cu ursul pacalit de vulpe:)
    Lorito

Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.488
    dupa o mancare buna merge un somn bun. :)))am gatit ruloruri de curcan umplute cu bacon si mustar, plus cartofi noi si ciuperci proaspete , toate la cuptor.
    a iesit foarte buna reteta , plus alcaparas care-mi plac foarte mult . eu le folosesc cand nu am castraveciori murati. ca na, sunt romanca si - mi plac muraturile. :))))

Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.588
    Bine ca esti tu, Lori, inconjurata de barbati puternici. :)) Asa o fi la voi in Bucovina acolo :)) Ceea ce vezi e una, realitatea poate fi cu totul alta. Cu totii ne pricepem de minune sa salvam aparentele si sa parem oameni de treaba. Nu vreau sa ma mai contrazic cu voi pe tema asta. Fiecare traieste cum crede. Evident ca si eu sunt de parere ca Ina ar trebui sa-si caute pe cineva mai bun si ca P. nu o merita. Dar cine sunt eu pana la urma? Ea stie cel mai bine ce e in sufletul ei si stii cum e, cum iti asterni asa dormi.

Cat despre femeile independente, daaa, asa e. Suntem independente. Mai ales cand avem un salariu de mizerie. Nu e cazul meu, eu una mi-as permite sa traiesc si singura cu salariul pe care il am. Vorbesc de foarte multe femei judecate de altii ca se complac in nu stiu ce situatii. Hai sa fim seriosi! Se fac foarte foarte multe compromisuri, dar e usor cand esti intr-o pozitie mai buna sa-i critici pe altii si sa le dai sfaturi.
    lolita si kevin likes this.

Floricica Novice mamalee's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2010
    Postari in forum
    340
    Buna seara! ce mai faceti? la noi ploua frumos:)
    am fost la control, sper ca ultimul inainte de nastere. bebe e cu capul in jos. mi-a zis, claudia, ca sa imi cumpar o burtiera si pe care sa o pun sub burta, adica sa imi sustina burta. zice ca din cauza asta ma doare, ca se misca in voia ei...si eu alerg pe strada, cica sa merg mai usor, daca se poate sa nu mai ies din casa:)) ce gluma bunaaa:))).
    o sa mai fac o ecografie pe la 33 de saptamani si la revedere. nu imi face nici o placere sa merg la ginecolog:((

apoi am fost la o sedinta...ce imi place sa-mi pierd timpu', nu? :) nu stiu de ce sunt asa plictisitoare sedintele acum...nu se zice nik de bine, cred ca de asta:)) acuma vor sa cumpere perdele cu draperii.:) apoi ne-a zis de "saptamana altfel". voi ce faceti, lori, in " saptamana altfel"? la noi e asa: luni: ziua "eco" =strangem peturile din jurul scolii:) ; marti:spectacol la teatru=bani:); miercuri: acvarium si planetarium= bani; joi-muzeul de istorie-origami_GRATIS!!!:)); vineri: teatru de papusi= bani:)))
    oricum, e bine ca nu le mai da temeeeeeeeeee......:)))

am facut un pandispan si in cuptor am pus in acelasi timp si niste ciuperci la copt. am zis sa impusc doi iepuri deodata:)) s-a ars pandispanu' si ciupercile radeau satisfacute. ele n-aveau nik:)))))