Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita iuby2509's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2008
    Postari in forum
    14

Analize pentru gradinita

buna tuturor!!!! a facut cineva coprocultura si exudat faringian (pt gradinita)? ce rezultate ati primit?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    da eu leam facut.la exudat era ceva de genu negativ streptococ,sau ceva de genu,eu leam dus la medicul de familie ca sa vada rezultatul ca eu sunt in pom la chestiile astea
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Nou Venita florentina_v's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    3
    noi nu am avut nevoie decat de fisa medicala de la gradinita completata

Floricica Nou Venita anastef's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2012
    Postari in forum
    8
    noua la inscriierea la gardi ne-au cerut exudat faringian si nazal, coproparazitologic si coprocultura, sumar urina si adeverinta de la medicul de familie legat de vaciinurile pe care le-am facut pana acum. am cam chnuit copii, dar a fost si un prilej de a vedea daca sunt ok.

Floricica Debutanta danilu's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.12.2009
    Postari in forum
    830
    noi am avut nevoie de exudat, coproparazitologic, vsh parinti, carnet vaccinuri si aviz epidemiologic.

sa va povestesc si ce am patit. am recoltat exudat la centrul medical cel mai apropiat pt ca era greu sa tin copilul fara apa si fara lapte dimineata. au venit rezultatele in 7 zile cu stafilococ auriu prezent si sensibil la antibiotice interzise copiilor. noroc cu medicul pediatru care ne-a pus sa repetam analiza si normal ca a iesit negativ. asta ne-a intarziat gradinita o saptamana, sa nu mai zic de stres. la acelasi centru medical au facut analize si 2 vecini si au iesit ingrozitoare|(diabet, hepatita b, colesterol mult peste normal, etc). dupa ce au repetat si ei analizele au iesit f bune. asa ca ocoliti CENTRUL MEDICAL AIS de pe sos alexandriei. considerati ca nu exista!
    baby

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.055
    Citat Postat de lenjeriiprosoape Vezi mesajul
    Eu am inteles ca coprocultura nu este obligatorie insa exudatul l-am facut si noi si a iesit negativ. A mai trebuit si adeverinta de la medicul de familie pentru inscriere.
    Scoate-ti reclama de la semnatura, multumesc.

- Daruind, facem lumea mai buna!

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Inca nu le-am facut. Trebuie sa le facem in toamna. Cand l-am inscris am primit o listuta cu ce trebuie sa facem si sa aducem. Analize si adeverinta de la medicul lui de familie, de unde mai pui ca am avut emotii cand l-am inscris ca era concurenta. Zici ca il inscriu la facultate nu la gradinita!

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!