Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.679

Idee Sandwich-uri pentru copii

Eu lui Edi ii fac sandwich-uri cu pate de casa, branzica de vaci frecata cu unt si masline, paine cu unt si cu gem, piept de lui frecat cu unt si sandwich-uri cu unt si ou.

Cam astea sunt sandwich-urile care i le pregatesc eu acasa in week-end ca mic-dejun si o parte din ele i le da si la cresa fie la micul-dejun fie la gustarea de dupa-amiaza atunci cand nu primeste prajituri de casa sau biscuiti.

Voi ce fel de sandwich-uri le pregatiti copiilor? D-abia astept sugestiile voastre ca sa ii mai diversific putin mofturosului.

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    524
    Eu le mai dau in plus fata de ce ai scris tu cereale cu lapte,sunca de praga,cascaval cu unt,miere cu unt

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.595
    Eu mai fac branza de vaci cu ceapa tocata ff fin,o lingurita de ulei de masline si verdeata(marar sau codite de ceapa verde).
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Lilypie Fifth Birthday tickers
    There are 5 things in life you cannot recover: A stone after it's thrown. A word after it is said. An occasion after it's missed. The time after it's gone. A person after they die.
    Life is short. Break the rules. Forgive quickly.Love truly. Laugh uncontrollably. And never regret anything that made you smile!

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.679
    Citat Postat de andreea 2929 Vezi mesajul
    Eu mai fac branza de vaci cu ceapa tocata ff fin,o lingurita de ulei de masline si verdeata(marar sau codite de ceapa verde).
    Si nu ustura la stomacel ceapa verde si mararul? Eu am vazut ca pe Edi il ustura de la marar, i-am facut mazare cu marar si apoi mancarica de cartofi cu marar si tare l-a mai durut stomacul

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Sandwhich cu sunca si cascaval, sau numai una din astea, cu o jumatate de ardei verde sau rosu, sau cu rosii taiate rondele si o frunza de salata, incalzite la sandwhichmaker. Paine cu unt cu ridichi taiate rondele. Paine cu unt si miere. Paine cu unt de arahide si gem. Paine cu almette si rosii/ridichi/castraveti. Astea zilnic. la sandwhichurile cu branza sau acum branza taiata cubulete cu paine si ou, am scapat de tocat ceapa, le pun cate doua fire de ceapa verde si musca din ele separat.
    Sandwhich-uri mai aspectuoase si mai festive fac cu somon si branza ornate cu ou fiert si rosii, sau cu ou fiert, ceapa tocata si telina rasa.
    Ruxi si printesele roz
    Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickersLilypie First Birthday tickers

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.679
    Mda idei am si eu multe d-astea insa mofturiciul meu nu musca propriu-zis din sandwich, ci agata cu dintii si trage asadar, daca nu este ceva facut pasta la revedere sandwich ca se dezintegreaza si nici ca il mai mananca. Tipa si il arunca pe jos

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Am mai citit topice legat de sandwici-uri si am incercat sa-i dau si Mariei sa manance dar nu vrea: mananca branza pe urma painea... O singura data a mancat o felie de paine cu unt si cu dulceata.
    Lilypie Second Birthday tickers

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    de la ce varsta se dau aceste sandwici-uri ?? fetita mea are 1 an si 7 luni dar nu vrea asa ceva....

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.595
    Citat Postat de gabitzza Vezi mesajul
    Si nu ustura la stomacel ceapa verde si mararul? Eu am vazut ca pe Edi il ustura de la marar, i-am facut mazare cu marar si apoi mancarica de cartofi cu marar si tare l-a mai durut stomacul
    Eu pun o bucatica de ceapa cat o unghie fin taiata,sau doi cm de codita verde de ceapa,un fir de marar...cam la 100g branza de vaci si n-am avut probleme.Oricum a mea musca din ceapa cand vede,usturoi,rontaie toate legumele crude cand pregatesc de mancare.Dca pun branza pe o frunza de salata o mananca si pe aia.
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Lilypie Fifth Birthday tickers
    There are 5 things in life you cannot recover: A stone after it's thrown. A word after it is said. An occasion after it's missed. The time after it's gone. A person after they die.
    Life is short. Break the rules. Forgive quickly.Love truly. Laugh uncontrollably. And never regret anything that made you smile!

Banned Floricica Cu Vechime nicole13's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.07.2008
    Postari in forum
    7.181
    Gianina,vezi bre ca-ti trimit mesaj privat!sa-ti dau un pont cum sa faci sandwich-uri bune!

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.679
    Citat Postat de andreea 2929 Vezi mesajul
    Eu pun o bucatica de ceapa cat o unghie fin taiata,sau doi cm de codita verde de ceapa,un fir de marar...cam la 100g branza de vaci si n-am avut probleme.Oricum a mea musca din ceapa cand vede,usturoi,rontaie toate legumele crude cand pregatesc de mancare.Dca pun branza pe o frunza de salata o mananca si pe aia.
    felicitarile mele pentru mancacioasa ta! Cred ca esti o fericita!