Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.092
    Produsul Pure DHA ChildLife Essentials a fost creat special pentru copii. Efectele lui stimuleaza dezvoltarea inteligentei copiilor, imbunatatesc performantele cognitive, de concentrare si de memorare, reduc manifestarile de autism, depresii, epilepsie, migrene, instabilitate emotionala, dislexie (dificultate in recunoasterea si intelegerea limbajului scris), discalculie (dificultate la socotit) si in dispraxie (dificultate de coordonare). Asocierea acestui produs cu o combinatie de vitamine si minerale are efecte extrem de benefice in cazul copiilor cu ADHD. Multivitamine si multiminerale ChildLife Essentials este un mega nutrient cu o compozitie unica, 100% naturala. Valoarea terapeutica a acestui produs este data de asocierea sinergica a vitaminelor si a multimineralelor cu colina, inozitol si acid paraminobenzoic (PABA).

ati dat asa ceva la copii? a avut efect?
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Elena are nevoie de ajutorul vostru!Povestea ei o puteti gasi pe blogul de mai jos!
    BLOGUL MEU pentru Elena

Mami a doi copilasi nazdravani Elena 11 mai 2006 si Damian 28 octombrie 2009

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.092
    am cumparat fetitei.sper sa o ajute.
    vad ca nu a mai zis nimeni nimik.

Elena are nevoie de ajutorul vostru!Povestea ei o puteti gasi pe blogul de mai jos!
    BLOGUL MEU pentru Elena

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.680
    Afrodita dar cu medicul pediatru te-ai consultat? Medicul ce zice despre acest produs? Poate ca inainte sa ii dai Elenei ar fi bine totusi sa vb cu un medic sa vezi daca intr-adevar este un medicament potrivit pentru ea.

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Citat Postat de gabitzza Vezi mesajul
    Afrodita dar cu medicul pediatru te-ai consultat? Medicul ce zice despre acest produs? Poate ca inainte sa ii dai Elenei ar fi bine totusi sa vb cu un medic sa vezi daca intr-adevar este un medicament potrivit pentru ea.
    Noi l-am primit la recomandarea dr ,nu are efecte negatinve e destul de scump dar eu cred ca merita fetita mea il ia pt ca este foarte emotiva si doarme rau noapte -vb in somn imi povesteste ce sa intamplat la gradinita in somn de aceia le-am primit Pure DHA.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.092
    gabitza la recomandarea medicului i-am cumparat
    Anne si se vad progrese?

BLOGUL MEU pentru Elena

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.092
    Anne ma chinui sa il dau..desi are gust bun.of..
    ce afceti? a avut efect? nu ai mai spus nimik

BLOGUL MEU pentru Elena

Banned Floricica Cu Vechime mother2's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.341
    Afro scriai acolo ca e 100% natural
    Da ce-i cu acidul ala paraminobenzoic acolo?
    Asa vad ca are destule chestii bune, dar eu cand aud de acizi ma si gandesc la E-uri

Pure DHA
    Compozitie : Per 2 capsule: acizi grasi Omega-3 140 mg (EPA acid eicosapentaenoic 45 mg, DHA acid docosahexaenoic 70 mg, alti acizi Omega-3 25 mg), alti Omega-3 25 mg, vitamina E (d-alfa tocoferol) 1 UI, vitamina A 195 UI, vitamina D 5 UI.

Administrare :
    Copii sub 1 an : 1 - 2 capsule / zi;
    Copii intre 2 si 4 ani : 4 – 6 capsule / zi;
    Copii intre 5 si 12 ani : 6 – 8 capsule / zi, sau conform recomandarii medicului de specialitate.

Contraindicatii : NU

Continut : 90 capsule gelatinoase moi, cu gust de fructe.

Indicatii :

DHA este esential pentru dezvoltarea normala a creierului fatului, al copilului mic si pentru intretinerea functionarii normale a creierului pe durata intregii vieti. In primul an de viata creierul isi tripleaza dimensiunea.
    DHA (acid docosahexaenoic) este unul dintre cei doi principali acizi grasi esentiali din uleiul de peste, cunoscuti ca acizi grasi polinesaturati omega 3.
    Acizii grasi polinesaturati se numesc esentiali pentru ca nu pot fi sintetizati de organism si trebuie adusi prin suplimente alimentare.
    DHA este o componenta esentiala a fosfolipidelor membranei celulare umane. Concentratia cea mai mare de acizi grasi se gaseste in fosfolipidele membranei celulei retiniene (50-60%), nervoase si a mielinei (invelisului fibrelor nervoase).

Creierul este compus in procent de 60% din grasimi, 30% din acestea fiind DHA.

Produsul Pure DHA are urmatoarele indicatii:

- dezvolta inteligenta copiilor, imbunatateste performantele cognitive, de concentrare si de memorie
    - reduce manifestarile in autism, deficit de atentie si hiperactivitate, schizofrenie, diskinezie tardiva, depresii, epilepsie, migrene, instabilitate emotionala, sindrom Down, fenilketonuria (afectiune ereditara in care aminocidul fenilalanina nu poate fi metabolizat cauzand retardare mentala), dislexie (dificultate in recunoasterea si intelegerea limbajului scris), discalculie (dificultate la socotit) si in dispraxie (dificultate de coordonare)
    - reduce impulsivitatea
    - imbunatateste somnul, vederea si auzul.

Capsule de alea gelatinoase ii dai si tu? Incearca sa le topesti intr-o lingura, poate le ia mai usor asa

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.092
    Cristina da sunt niste bilute..stravezii asa..dar problema este ca atunci cand se topesc devin uleioase..of.siisi face scarba..si imediat vomita
    am zis sa i le dau in suc..in ceva..numai stiu..sincer..

BLOGUL MEU pentru Elena

Banned Floricica Cu Vechime mother2's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.341
    Hai sa-ti zic Afro cum fac eu la ai mei cand le pun pastilute in lingura.
    E drept ca nu le-am dat de alea gelatinoase niciodata.
    Le pun intr-o lingura mare tableta cu putin ceai sa se dizolve, daca e prea mult in lingura o impart in mai multe reprize, adica iau acum si peste 5-10 minute restul.
    Si stau cu cana cu ceai dulce/suc sau orice prefera ei dulce de baut. Inghit repede din lingura (chiar daca de multe ori e amar amar) si apoi repejor beau dulcele din cana. Le dau si o cioco mica, numai sa se duca pe gat medicamentul

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Citat Postat de afrodita-elena Vezi mesajul
    Anne ma chinui sa il dau..desi are gust bun.of..
    ce afceti? a avut efect? nu ai mai spus nimik
    Afro,Karina le mananca cu placere si cred ca au ceva efect iti mai povestesc cand terminam cutia.

Floricica Nou Venita nicavictorita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.11.2008
    Postari in forum
    229
    buna, Afrodita,eu am un baietel cu sd de2.5 ani.la 1.2 ani a luat puredha + ulei de peste de la aceiasi firma.efectele nu le vezi imediat,dureaza luni de zile.anul trecut i-am dat vreo 2 luni-le lua singurel...,apoi am mers cu ulei de peste de la lissi,anul asta nu i-au mai placut,a coincis administrarea lor si cu imbolnaviri repetate,poate deasta...asa ca vom merge tot cu ulei de peste de la lissi-care-i 35 ron,nu 70 ron...efecte sunt,dar trebuie timp..daca nu merge si nu merge,inlocuieste-l cu uleiul de peste,pt ca concentratia de acizi grasi,dha... e cam la fel...vezi ca la uleiul de peste e si forma cu gust de lamaie....poate va merge asa...sanatate