Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice teodorabia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    595
    Baietelul meu se trezeste deseori noaptea,plangand ca il dor picioarele.Doctorul mi-a spus ca are legatura cu cresterea.Ii introduc un paracetamol supozitor, si trece dupa juma" de ora. Mai este cineva ca noi?
    Mama de copii frumosi Remus-Raul 15.06.2004
    Flavia-Alexandra 25.04.2006

Floricica Nou Venita flo75's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2008
    Postari in forum
    162
    Numie nu mis-a întâmplat, dar stiu o colegă de a mea, care a cărei copil cam pe la aceeași varsta ca al tău, a avut aceste dureri de creștere, băiețelul avea și yiua și nu vroia să meargă din cauza asta
    Mamica lui Andrei 21.12.2004

Floricica Nou Venita franky's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2008
    Postari in forum
    2
    Si Sonia e la fel..............cam de 3 ori pe luna se scoala noaptea cu plansete din cauza durerii de picior respectiv ,genunchi. S-ar putea sa fie crestere?

Floricica Nou Venita ioghi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2008
    Postari in forum
    2
    Si fetita mea de 2 ani si jumatate plange noaptea de dureri de picioare.
    I-am facut analize: ASLO si factor reumatoid si au iesit normale. Medicul de familie mi-a spus ca sunt dureri de crestere.

Floricica Nou Venita costy33's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2008
    Postari in forum
    2
    dar daca copilul se plinge de picioare in timpul zilei?si in special la incheieturi?Ce-i de facut?

Floricica Nou Venita carmendia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    284
    Andrei are 3 ani si de cateva zile se tot plange ca il dor genunchii, asa spune el, dar de fapt este vorba de ligamentele incheieturii. Asa mi-am adus aminte ca si pe mine ma dureau picioarele cand eram copil iar bunica imi facea masaj si imi spunea "creste piciorul , mama...". Da, sunt dureri de crestere, nu e nimic grav.
    Andrei & Carmen

Floricica Nou Venita eremesanicoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2008
    Postari in forum
    9
    si fetita mea de 5 ani a avut astfel de dureri de genunchi atat ziua cat si noaptea desi analizele i-au iesit bine;in ultima vreme, s-au mai rarit aceste episoade
    elyere