Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dianyta's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2006
    Postari in forum
    135
    Imi pare rau Silan sincer, stiu prin ceea ce treci la fel credeam si eu ca inebunesc.

Floricica Nou Venita bbebitzamea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2006
    Postari in forum
    2
    bronhovaxon nu este antibiotic,scuza-ma dar te contrazic!

Floricica Nou Venita lali's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2005
    Postari in forum
    16
    eu acum ii dau lui alex imunogrip junior de la plant extrakt
    si de ieri energotonicjunior tot de la aceeasi firma
    cam cu vreo 2 sapt. in urma a terminat gelul si vitaminele de la aloe vera
    si din primavara eu merg cu ei cand racesc la homeopat, si le da in fc. de starea lor tratamente de la el

Floricica Novice gargarusca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    Ai dreptate! NU este antibiotic!
    mami

Floricica Novice gargarusca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    Si eu am fost in aceeasi situatoe ca si tine! Baieterlul meu e de aceeasi virsta cu al tau, si mergeam cu el la doctor luna de luna. In vara acasta l-am dus la mare si la munte, si de atunci a mai racit o data. In plus, cind vad ca stranuta sau tuseste, ii fac ceai in care pun o lingurita de sirop Plantusin cu miere si propolis, de la Fares, si o lingurita de Biter Suedez, de la FAvisan! Sunt extroordinare! Dar vezi ca este si PLantusin simplu, celalat e mai bun! Numai Fares si numai Favisan, ca am incercat si altceva dar fara rezultat!Sanatate multa!
    mami

Floricica Nou Venita mickydutz's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    1
    Buna mamicilor! Va multumesc tuturor ptr sfaturi.Aceeasi situatie o avem toate, copii mai mult sau mai putin raciti. Al meu baietas a implinit recent 3 ani. Desigur a ratat intrarea la gradi fiindca a fost ....racit. Ca si voi am incercat si tratamente homeopate, si pe baza de antibiotice, si ...si...In lunile cu R vitamine, siropuri si tot ce am auzit am incercat.In cursul iernii s-a prezentat chiar bine, raceala a survenit abia prin aprilie mai. M/am cam obisnuit cu ele, racelile. Problema care ma ingrijoreaza insa este faptul ca din acel moment, copilul a inceput sa slabeasca, de la 16 ajungand la 13kg. Fiind inalt e numai piele, parca nici oase nu mai are.Precizez ca mesele au fost intotdeauna regulate si ca la carte(3 mese principale cu mici gustari intre). Familia imi spune ca e prea activ ca sa se puna ceva pe el.I-am facut si analizele: ok.Acum mai nou e suspect de rahitism.Stiti oare ceva ce l/ar putea ajuta sa ia in greutate? Asa ar putea lupta mai usor cu raceala!

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.367
    Baietelul meu are 3 ani si 5 luni acum. Si eu am avut aceleasi probeleme cu racelile anul trecut, in primul lui an de gradinita. In iunie l-am operat de polipi, iar doctorita care l-a operat ne-a recomandat Septilin si Luivac pentru imunitate. Vreau sa va spun ca, cel putin, pana acum, au dat rezultate! Plus de asta noi mai folosim extract de muguri de coacaz negru.
    Sanatate multa tuturor!
    Alexandra, Florian + Anemona, Laur e tati al nostru!
    Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

http://goblenuricusuflet.blogspot.ro/ http://www.beautifulgobelin.com/

Floricica Nou Venita coca_oprea's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2007
    Postari in forum
    2
    BUNA am un baietel de 2ani si 10 luni si merge la camin .ce sa aleg pentru imunitate intre broncho-vaxom si imunobaby .Am uitat sa ma prezint sant petro si pe baietel il cheama adita .multumesc

Floricica Nou Venita soranas's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    4
    Baietelul meu are 9 ani,dar a fost foarte sensibil la raceli cand era mai mic.I-am dat trei ani consecutivi cate 10 capsule de bronhovaxon primavara si toamna,am fost la salina si la mare,acum ii dau vitamine si minimartieni si sunt foarte multumita.Intr-adevar cand era mic medicul ii prescria foarte multe antibiotice,acum evit pe cat posibil acest lucru si ii dau tratamente naturiste cu propolis,vitamica c,fructe.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    eu inca o alaptez pt imunitate altceva nu ii dau
    celei mari ii dau BARAKA pt imunitate fata de raceli si merge super
    RAMONA mami de DELIA(13.01.1997)si ANDRADA(08.07.2006)

Floricica Nou Venita luvi's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2007
    Postari in forum
    2
    Saluatari din Timisoara.
    Sunt mamica a doi copii: un baietel de 6 ani si 10 luni si o fetita de 4 ani. Baietelul a urmat tratament pt. imunitate cu luivac si chiar a dat rezultate. Anul asta am avut doar 3 episoade de raceala , care s-au manifestat mult mai bland decat in anii trecuti.
    Pentru fetita am folosit Imunoplus Jr , deasemenea cu rezultate bune.