Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata floro's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2008
    Postari in forum
    1.872
    buna fetele!am si eu o intrebare si poate aveti mai multe cunostinte in domeniu si ma puteti informa mai mult si pe mine...

am terminat liceul teologic ortodox in 2005 si ma intereseaza daca pot sa lucrez la o gradinita ca educatoare?am inteles ca trebuie sa imi depun un dosar la inspectoratul judetean,stiu ca tocmai in iulie se dau examene pt invatamant dar nu stiu exact daca pot avea sanse si daca trebuie neaparat sa astept pana in iulie cand vor fi posturi vacante!?am trei diplome de la acest liceu,de bac,diploma ca am absolvit liceul teologic si certificat de competente profesionale.un profesor mi-a spus ca nu as avea sanse sa predau la scoala,atunci ma interesasem pt generala,ca nu am facultate.nici acum nu am facultate cu profil didactic,am doar liceul teologic...

stiti cate ceva sa ma informati?

Floricica Nou Venita elushk's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2007
    Postari in forum
    65
    buna,si eu vreau sa devin educatoare si am doar un liceu teoretic de matematica informatica,m-am interesat si trebuie sa ne inscriem la Colegiul Universitar de Institutori Bucuresti, telefon 021. 745 20 20.Trebuie sunat sa vezi cum trebuie sa procedezi.Sper ca ti-am fost de ajutor.
    Ella

Floricica Avansata gazica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2007
    Postari in forum
    2.384
    Pe post de suplinitor. Se poate. Intereseaza-te la Inspectoratul Scolar Judetean.
    minunea numarul 1
    Lilypie Kids Birthday tickers Bogdan George

minunea numarul 2

Lilypie Pregnancy tickers

Floricica Avansata floro's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2008
    Postari in forum
    1.872
    multumesc fetele! am sa ma duc sa depun dosar poate reusesc saptamana viitoare sa depun dosarul la inspectoratul judetean.
    ella multam pt nr dar trebuie neaparat sa fac acest colegiu universitar de institutori? pt ca e adevarat daca nu ai studii superioare si vine cineva care are iti ia locul dar eu sunt deja la o facultate si este de contabilitate iar chestia cu educatoarea vreau sa o fac ca sa castig niste bani si daca o sa imi placa sa lucrez din nou cu,copii ma apuc sa fac si acest colegiu!
    intrebarea e,fara acest colegiu nu poti sa devii educatoare?

Floricica Nou Venita ed.alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.06.2008
    Postari in forum
    10
    Buna!ba da, te poti angaja ca educatoare suplinitoare necalificata, adica 600 ron salariul, 5 ore pe zi, dar tot prin concurs.Poate sa fie deficienta mare de cadre pe o anume gradinita si atunci te pot primi in ianuarie sau cand mergi tu...iar daca vrei sa ramai in invatamant, mergi si fa facultatea de psihologie si stiintele educatiei de la universitatea bucuresti, 3 ani, 2500 ron pe an daca mai ai o facultate de stat de la buget.Succes!

Floricica Nou Venita mikhaella's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    2
    Buna seara. Ma numesc mihaela si am 20 de ani. Locuiesc in norvegia momentan. am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns.

Eu fac scoala in norvegia. am facut un an de Sănătate și asistență socială iar acum in august incep in anul al doilea la un profil care se numeste ( Copii și tineret ).

Vreau sa stiu daca se ia in considerare scoala care o fac eu aici in Romania. Pot sa lucrez cu copii in romania? sau mai trebuie sa dau vreun examen sau ceva ?

Floricica Nou Venita cristinabebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2009
    Postari in forum
    19
    mergi si te intereseaza la Inspectoratul Judetean, deoarece dosarele se depun in luna mai iar concursul pentru suplinitori este in august septembrie. Bafta!

Floricica Nou Venita iry25's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.05.2009
    Postari in forum
    1
    Buna fetelor ,doamnelor am si eu o mare nelamuriri si sper ca cineva sa ma lamureasca.Am terminat liceul pedagogic cu specializarea instructor animator de educ. extrasc.in 2004.tin sa mentionez ca am facut doar 12 clase asa se facea atunci.In prezent su studenta la psihologie anul II si fac si modulul Psihopedagogic.Intrebarea mea e pot sa fiu educatoare cu aceasta specializare?Trebuie sa astept sa termin modulul psihopedag?PLSSSS help multumesc!

Floricica Nou Venita ralucanechita's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.05.2009
    Postari in forum
    2
    Buna fetelor, am si eu o intrebare? am inteles ca pot fi educatoare suplinitoare daca nu am liceul pedagogic, pot fi educatoare suplinitoare si la o gradinita particulara? si care este diferenta dintre cele doua?
    In ca o intrebare, dosarele se depun luna asta pentru suplinitori la inspectoratul judetean al orasului?

Floricica Nou Venita ralucanechita's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.05.2009
    Postari in forum
    2
    Cum pot sa fiu educatoare suplinitoare calificata? am un liceu economic si anul asta ma inscriu la facultate. plss ast raspuns pupici

Floricica Nou Venita gabrielleharpes's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.06.2009
    Postari in forum
    1
    eu sunt studenta in anul 2 la Facultatea de Limbi Straine,Univ Bucuresti,fac modulul psiho-pedagogic si am si un atestat de limba engleza.as vrea sa predau lb engleza intr-o gradinita,dar mi s-a spus ca,eventual mi se va accorda un post de suplinitor necalificat.Am sunat la Inspectorat si am aflat ca dosarele pentru suplinitori se depun in august,parca pe 24 ,nu mai stiu sigur si se va da si un examen de atestare a cunostintelor.Doamnele de la secretariat nu stiu inca in ce va consta examenul,nici macar ce ne este necesar pentru dosar.Mi se pare o bataie de joc,sincer.Daca are cineva mai multe informatii despre acest subiect(cum as putea preda lb engleza in gradinite) va rog sa ma anuntati si pe mine.Va pup pe toate!