Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    524

Gradinite sector 3

Buna mamicilor!Hai sa discutam despre gradinitele din sector 3 private si de stat,partile bune si cele rele ale gradinitelor unde aveti copii

Floricica Nou Venita ramostancu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2011
    Postari in forum
    4
    Buna Alesuta, eu am inscris-o pe fetita mea de 1 an si 8 luni la Gradinita (care are si grupa de cresa) English Adventure, pe la P-ta Alba Iulia. As fi tare curioasa sa aflu si parerile altor parinti care au copii acolo.
    La prima vedere sunt multumita, nu este f scump si mi s-au parut ok... dar sunt la inceput si nu prea au copii inscrisi asa ca, eu cand am fost acolo, era gradinita goala...
    Ce parere aveti? :)

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    524
    Citat Postat de ramostancu Vezi mesajul
    Buna Alesuta, eu am inscris-o pe fetita mea de 1 an si 8 luni la Gradinita (care are si grupa de cresa) English Adventure, pe la P-ta Alba Iulia. As fi tare curioasa sa aflu si parerile altor parinti care au copii acolo.
    La prima vedere sunt multumita, nu este f scump si mi s-au parut ok... dar sunt la inceput si nu prea au copii inscrisi asa ca, eu cand am fost acolo, era gradinita goala...
    Ce parere aveti? :)
    Buna!Am intrat sa vad si eu gradi dar nu prea sunt poze,tipa aia blonda din poze este patroana?Preturile am vazut ca sunt ok.Pupici!

Floricica Nou Venita deeaforever's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2008
    Postari in forum
    20
    Buna ziua!Eu stau chiar langa gradinita 239 sector 3(Dristor)

Anul acesta trebuie sa inscriu baiatul la gradinita, implineste 3 ani pe 30 aprilie si Doamna Directoare(gradinita 239 din zona Dristor) mi-a spus ca ma asteapta cu 1 mai sa stam de vorba! Are cineva copilul inscris la aceasta gradinita, imi puteti spune in ce perioada au fost inscrierile anul trecut? V-as fi foarte recunoscatoare pentru ajutor si informatii!

Floricica Nou Venita ramostancu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2011
    Postari in forum
    4
    Citat Postat de ALESUTA Vezi mesajul
    Buna!Am intrat sa vad si eu gradi dar nu prea sunt poze,tipa aia blonda din poze este patroana?Preturile am vazut ca sunt ok.Pupici!
    Nu, cred ca este educatoare... Altcineva se ocupa de conducerea gradinitei si am inteles ca e un OMG... Vezi aici sunt mai multe poze: Gradinite sectorul 3, gradinite Bucuresti, gradinita zona Decebal, gradinita ENGLISH ADVENTURE
    Pupicei!

Membru inregistrat la
    20.02.2008
    Postari in forum
    20
    Citat Postat de ALESUTA Vezi mesajul
    Buna mamicilor!Hai sa discutam despre gradinitele din sector 3 private si de stat,partile bune si cele rele ale gradinitelor unde aveti copii
    In sectorul 3 la gradinitele de stat s-a lovit cineva de problema existentei criteriilor pe care trebuie sa le indeplinesti la inscrierea copilului la gradinita? Am tot auzit cazuri cum ca daca nu lucrezi nu poti inscrie copilul, daca are un singur parinte, nu il poti inscrie... etc! Si eu si sotul meu avem loc de munca stam chiar langa gradinita, baiatul vorbeste,mananca singur, cere sa faca la olita(toaleta).Nu avem treba cu el.Deci cred ca indeplinim toate conditiile....Dar daca e pe baza de pile.... e mai greu! Ce parere aveti?

Floricica Senior ruxxa's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    Citat Postat de deeaforever Vezi mesajul
    In sectorul 3 la gradinitele de stat s-a lovit cineva de problema existentei criteriilor pe care trebuie sa le indeplinesti la inscrierea copilului la gradinita? Am tot auzit cazuri cum ca daca nu lucrezi nu poti inscrie copilul, daca are un singur parinte, nu il poti inscrie... etc! Si eu si sotul meu avem loc de munca stam chiar langa gradinita, baiatul vorbeste,mananca singur, cere sa faca la olita(toaleta).Nu avem treba cu el.Deci cred ca indeplinim toate conditiile....Dar daca e pe baza de pile.... e mai greu! Ce parere aveti?

buna !

dc e pe baza de pile te duci si tu cu plicu si se rezolva......
    Lilypie Third Birthday tickers

Membru inregistrat la
    20.02.2008
    Postari in forum
    20
    Citat Postat de ruxxa;
    buna !

dc e pe baza de pile te duci si tu cu plicu si se rezolva......
    asta incerc si eu sa fac. Dar mai greu cu Bodyguardul! Trebuie si la el ceva cred, ca nu te lasa sa intri in gradinita! Mie imi este si un pic cam asa.... dar adevarat cu zicala: Cu rusinea se moare de foame! O sa vad ce pot sa rezolv, oare este prea devreme de acum sa incerc sa iau legatura ?

Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    Citat Postat de deeaforever Vezi mesajul
    asta incerc si eu sa fac. Dar mai greu cu Bodyguardul! Trebuie si la el ceva cred, ca nu te lasa sa intri in gradinita! Mie imi este si un pic cam asa.... dar adevarat cu zicala: Cu rusinea se moare de foame! O sa vad ce pot sa rezolv, oare este prea devreme de acum sa incerc sa iau legatura ?
    si mie imi e f. rusine ....eu cand am inscris-o pe mara la cresa am luat-o pe mama cu mine si ea a dat.......

cum o cheama pe directoarea de la gradinita ?

dc e gradinita aia printre blocuri acolo o dau si eu la anu'.................tu pe unde stai?

Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    in leg. cu garidanul nu inteleg de ce sa nu te lase sa intrii???

Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    vadca ai mai scris si in alta parte sub alt nume.....