Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.680

Idee Activitati extracuriculare la gradinita

Cred ca activitatile extracurriculare la gradinita sunt foarte imporante deaorece este o maniera eficienta de a largi orizontul de cunoastere al copilului, de a-di stimula curiozitatea si de a-l face sa se integreze in comunitate.

Printre activitatile extracurriculare pe care eu le vad bune la gradinita sunt vizitele la muzee, la gradina botanica, gradina zoologica, vizitele la teatru sau circ.

Care sunt activitatile extracurriculare la care pariticipa copiii vostri la gradinita?

Floricica Nou Venita maria_p2010's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2011
    Postari in forum
    7
    la noi la gradi se fac urmatoarele activitati extracuriculare (care sunt incluse in tarif): limba engleza, educatie ecologica, deprinderi gospodaresti, educatie igienico-sanitara

mai sunt si activitatile optionale: muzica, dans modern, pictura, karate, limba germana, patinaj (pe timpul iernii) si inot (vara)

plus activitatile "cultural-distractive" (cum le numesc ei) :vizita la Dinsneyland Paris (au fost in vara), la gradina zoologica, botanica, muzee, Atelierul Olarului, teatru, circ; participari la diverse concursuri intre gradinite.

Floricica Nou Venita ioana_v2009's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2011
    Postari in forum
    12
    al meu participa la tot ce are in programa Puiutul Pufos, dar fara sa-l fi impins eu de la spate. as zice ca din copetitie cu ceilalti, sa nu cumva sa faca altul ceva si el sa nu fie prezent :))