Buna ziua, dragi cititoare de pe Copilul.ro!

Ma numesc Daniela si am o fetita in varsta de 4 anisori, abia impliniti. Chestiunea despre care vreau sa va vorbesc are legatura cu sanatatea picioarelor unui copil la aceasta varsta... Desi nu m-as fi gandit niciodata la asta, iata ca am patit-o. I-am achizitionat, in aceasta iarna, o pereche de incaltaminte de fetite, la un pret chiar bun, fara sa fiu atenta la materialele folosite pentru confectionarea ei. Mergea incaltata cu ghetele la gradinita in fiecare zi, dar nu am auzit-o sa se planga de ceva, ca o strang sau altceva.

Insa, cand i-am facut baita pe cap, am observat ca unghiutele de la degetele mari erau incarnate. Cand am apasat-o usor pe ea, a spus ca o doare, asa ca a trebuit sa o tratez. I-am taiat unghiutele, dupa ce i le-am inmuiat bine la baita, ca sa mai atenueze durerea, i-am aplicat local Baneocin pulbere, iar a doua zi i-am dat ce incaltaminte mai aveam pentru ea ca sa nu i-o mai dau tot pe aceea si am bandajat-o usor, ca locul sa fie mai protejat si sa nu se loveasca iar. Se pare ca materialul de calitate mai slaba si faptul ca piciorul ii aluneca in fata, in incaltaminte, au dus la problema asta.

Pasul urmator a fost sa ii caut ceva ca lumea, din materiale mai bune. Din aproape in aproape, cautand pe net incaltaminte de fetite din piele naturala, am dat de un magazin online si am ramas placut surprinsa de calitatea articolelor de incaltaminte pentru copii si de faptul ca mamicile au oferit recenzii foarte bune. I-am luat si fetitei mele ceva de acolo si sunt multumita. In plus, picioarele ei nu mai au acel miros neplacut si nu mai transpira .

Am vrut sa va anunt si pe voi, in caz ca va aflati in postura mea, cu problema pe care am intampinat-o.

Va pup!