Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anamariap's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2008
    Postari in forum
    6
    Poate mai sunt pe acest forum si alte mamici norocoase cu bebei puternici, care au trecut printr-o operatie extrem de dificila - corectarea transpozitiei de vase mari. Daca aveti mai multe informatii despre dezvoltarea ulterioara a copilului, va rog sa mi le trimiteti si mie, mi-ar fi de mare folos. Doamne Doamne are grija de baietelul meu, mi l-a lasat linga noi, l-a facut puternic sa treaca peste aceasta incercare, dar as dori sa stiu mai multe despre dezvoltarea ulterioara. mi s-a spus ca acum operatia fiind reusita, se dezvolta ca un copil sanatos, numai ca e predispus la infectii, in special pulmonare. daca ma puteti ajuta, daca stiti alte cazuri, va rog sa ma contactati, mi-ar prinde bine sa stiu mai multe. multumesc

Floricica Nou Venita danb's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2009
    Postari in forum
    1
    fiul meu are aceasta maladie si va fi operat in doua trei zile la tg mures. pt cine mai are astfel de ghinion mai exista si aceasta varianta:

www.saveachildsheart.org
    >
    > IN ATENTIA PARINTILOR CARE AU COPII CU PROBLEME CARDIACE
    >
    > In acest moment exista in ISRAEL o clinica medicala ce are o fundatie
    > independenta ce strange fonduri internationale pentru a
    > PLATI OPERATII DE CORD PENTRU COPII , IN ACEST MOMENT SUNT STRANSE FONDURI
    > ENORME PENTRU CAZURILE DIN ROMANIA ...DACA STITI PARINTI DISPERATI AI CAROR
    > COPII NECESITA INTERVENTII CHIRURGICALE PE CORD TRIMITETI -LE ACEST
    > EMAIL .EL POATE SALVA VIATA UNUI COPIL !!!!!!!!!
    > Site-ul fundatiei este www.saveachildsheart.org , sau se poate suna la redactia Radio Romania Cultural unde se pot cere detalii .
    > Se asigura costurile pentru operatia in sine, tratament complet pre si post operator, cazare pentru un
    > parinte. Parintele si copilul platesc doar biletul de avion dus-intors !!!
    > Aceasta stire am auzit-o astazi 28 .05.2009 ora 13.20 la> emisiunea - Stiinta in cuvinte potrivite - rubrica medicala - care se difuzeaza in
    > fiecare zi dupa Stirile de la ora 13.00 STIREA ESTE FOARTE SERIOASA SI VERIFICATA !!! ( redactori si prezentatori sunt Corina Negrea si Dan Manolache )
    >
    > TRIMITETI ACEST E-MAIL TUTUROR CARE AR PUTEA SA-L DEA MAI
    > DEPARTE SAU SA AJUTE EFECTIV PE CINEVA CARE ARE NEVOIE !!!
    >
    > SPER SA AJUTE PE CINEVA !!! SALVATI COPIII DIN TARA !!!

Floricica Nou Venita Liora's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    1
    Citat Postat de danb Vezi mesajul
    fiul meu are aceasta maladie si va fi operat in doua trei zile la tg mures. pt cine mai are astfel de ghinion mai exista si aceasta varianta:

Save a Child's Heart
    >
    > IN ATENTIA PARINTILOR CARE AU COPII CU PROBLEME CARDIACE
    >
    > In acest moment exista in ISRAEL o clinica medicala ce are o fundatie
    > independenta ce strange fonduri internationale pentru a
    > PLATI OPERATII DE CORD PENTRU COPII , IN ACEST MOMENT SUNT STRANSE FONDURI
    > ENORME PENTRU CAZURILE DIN ROMANIA ...DACA STITI PARINTI DISPERATI AI CAROR
    > COPII NECESITA INTERVENTII CHIRURGICALE PE CORD TRIMITETI -LE ACEST
    > EMAIL .EL POATE SALVA VIATA UNUI COPIL !!!!!!!!!
    > Site-ul fundatiei este Save a Child's Heart , sau se poate suna la redactia Radio Romania Cultural unde se pot cere detalii .
    > Se asigura costurile pentru operatia in sine, tratament complet pre si post operator, cazare pentru un
    > parinte. Parintele si copilul platesc doar biletul de avion dus-intors !!!
    > Aceasta stire am auzit-o astazi 28 .05.2009 ora 13.20 la> emisiunea - Stiinta in cuvinte potrivite - rubrica medicala - care se difuzeaza in
    > fiecare zi dupa Stirile de la ora 13.00 STIREA ESTE FOARTE SERIOASA SI VERIFICATA !!! ( redactori si prezentatori sunt Corina Negrea si Dan Manolache )
    >
    > TRIMITETI ACEST E-MAIL TUTUROR CARE AR PUTEA SA-L DEA MAI
    > DEPARTE SAU SA AJUTE EFECTIV PE CINEVA CARE ARE NEVOIE !!!
    >
    > SPER SA AJUTE PE CINEVA !!! SALVATI COPIII DIN TARA !!!
    Buna seara,
    Acest mesaj a circulat si inca circula pe net desi nu este intru totul adevarat. Eu sunt mama unuia dintre copiii operati acolo. De fapt, singurul copil roman operat de transpozitie de mari vase la varsta de 6 luni care are corectie totala prin switch arterial. Totul se intampla acum 7 ani si jumatate cu aproximatie. Baietelul meu este un copil sanatos, vesel, care nu depinde de medicamente si care nu are restrictii medicale. Povestea inimii lui si a sansei lui a o noua viata, am scris-o intr-o carte care se numeste Jurnalul INIMII. Despre toate temerile cresterii si dezvoltarii unui copil operat pentru o astfel de malformatie, va stau la dispozitie.

Cu drag, Liora (Nicoleta IGNAT)
    Jurnalul inimii