Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    rebeca ar papa zilnic pilaf ....cu ce credeti???? cu muulta ceapa rosie sparta si cu sare ea zice ceapa mov))))))

:)) a mea s-a bagat prin salata mea intr-o zi si a gustat o bucatica de ceapa. bineinteles ca a aruncat-o imediat si a catalogat-o : BUBA! :))))))))
    CafeMom TickersCafeMom Tickers

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Si lui David ii place mult pilaful cu carnita si legume! nu ii dau ft des, noi inca avem ca alimente principale (la pranz), legumele pe abur! le mananca ft bine si am zis ca pana la 1 an continuam asa!
    Modificata de SilviaPopa; 08.12.2011 la 23:05:20.

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Citat Postat de snowdance22 Vezi mesajul
    :)) a mea s-a bagat prin salata mea intr-o zi si a gustat o bucatica de ceapa. bineinteles ca a aruncat-o imediat si a catalogat-o : BUBA! :))))))))
    Ce tare a fost!
    Sigur a fost iute si a piscat-o si de acolo "buba"!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    Roxi nu am gasit linte..dar voi mai cauta am scapat mai devreme azi asa ca am prajit cartofi cu ou si carnaciori la rapid si intre timp am facut un papricas de pui si am fiert carnita de vitel pe care am amestecat-o cu hrean ras..o bunatateeee...
    Cryssa vezi k magazinele Profi au linte.Am fost astazi la cumparaturi si am vazut 10 lei punga cred k are un kg nu stiu sigur ca nu m-am uitat.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.729
    mama ce pofta mi-ati facut cu carnita fiarta de vitel cu hrean !!! pana maine nu-mi gasesc locul, clar.
    si tare bine suna si ciorbita aia de linte, daca am timp tot maine o voi testa, daca nu las' pe vineri
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.729
    noi seara nu ne prea omoram cu asezatu' la masa in familie. copilul e la gradi pan' la 5 asa ca atunci cand ajunge acasa ii dau ceva "usor" sa pape, eu mananc de baza cand ajung de la spital, adica pe la 3-4 la pranz, iar tati dupa 10 seara de cele mai multe ori. iar ca meniu : diversificat total. de ex in seara asta am facut cartofi innabusiti cu usturoi cu carnati afumati si cu salata verde. lui Yanis nu i-am dat carnati, doar cartofi si 2 iaurturi cu branzica. luni seara am mancat pastrav cu legume facute la dry cooker ( super bune au iesit si super rapid ), iar aseara n-am mai mancat nimic ca am fost la film si cand m-am intors imi era atat de rau de numai de mancare nu mai aveam chef
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Astazi am gatit supica de pui cu galuste de gris . Este o mancare delicioasa!

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.043
    Larisa, mi-ai facut o pofta cu cartofii aia inabusiti cu usturoi si carnati... imi ploua in gura.
    Azi o sa fac ceva mai tarziu o mancare cu carnita de vitel, ceva legume si sos... un fel de tocanita. Cu mamaliguta.
    Modificata de roxie; 15.12.2011 la 12:50:45.

- Daruind, facem lumea mai buna!

Floricica Novice tzutzulete's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2008
    Postari in forum
    413
    Si noi aveam aceeasi problema cu masa de seara,nu mai stiu ce sa gatesc...Fetita mea are 3 ani si 3 lunite si e f mofturoasa la mancare. Seara uneori ciorbita,paste,iaurt cu un sandwich... Si apropo de ceapa, Ari mananca de numa,tot asa cu sare:))
    Mami Delia si tati Daniel
    Lilypie Third Birthday tickers

Floricica Debutanta miriam82's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    780
    Fetelor, dati-mi si mie va rog niste retete cu peste pentru copii.
    Puii mei:
    Catinca (2005), Horia (2007), Rares (2009) si Tudor (2012)
    “In dwelling, live close to the ground. In thinking, keep to the simple. In conflict, be fair and generous. In governing, don't try to control. In work, do what you enjoy. In family life, be completely present.”
    din Tao Te Ching