Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    cryssa, in completarea postarii de mai sus, vreau sa iti spun ca nu te contrazic deloc... ba chiar si eu cred ca sunt f utile sfaturile tale (pentru cine le poate aplica), doar ca mi-am adus aminte de iesirea mea de anul trecut cu Stefanos, care a fost un maaare esec :)))))))))))
    IRINI
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

IORGOS
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    NOi cand era mai mica fetita o lasam la soacra mea si ieseam la plaja impreuna, la niste prietenii, sa mancam impreuna si mi a placut f mult. parca simteam ca suntem cuplul de alta data. de cand sa marit insa nu vrea sa ramana la bunica sa si plange,asha nu o pot lasa,sa mergem la plimbare asha ca de ceva timp o avem cu noi tot timpul. e cam greu ptr ca nu are stare,are o energie debordanta,nu sta o clipa locului si mai rau ca nu prea asculta,asa ca de cele mai multe ori ne oboseste. Uneori ma lipsesc sa mergem undeva unde stiu ca ar face numai prostioare.

Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Si la noi a intervenit rutina si nemultumirile incerc sa le discut, sa expun ce mi as dori de la noi si daca simt ca ne am racit,stiu ca e ceva de facut.Sper o data cu vara sa avem mai multe lucruri de facut impreuna ca o fam, cum ar fii iesitul la plaja sa facem baie , sa ne plimbam in parc, ne vin si vecinii (care sunt pe timpul veri) si au copii si ei de asemenea si eleni are cu cine sa se joace si eu cu cine sa mai schimb 2 vb pana seara tarziu.

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.595
    Citat Postat de georgiana20 Vezi mesajul
    NOi cand era mai mica fetita o lasam la soacra mea si ieseam la plaja impreuna, la niste prietenii, sa mancam impreuna si mi a placut f mult. parca simteam ca suntem cuplul de alta data. de cand sa marit insa nu vrea sa ramana la bunica sa si plange,asha nu o pot lasa,sa mergem la plimbare asha ca de ceva timp o avem cu noi tot timpul. e cam greu ptr ca nu are stare,are o energie debordanta,nu sta o clipa locului si mai rau ca nu prea asculta,asa ca de cele mai multe ori ne oboseste. Uneori ma lipsesc sa mergem undeva unde stiu ca ar face numai prostioare.
    Mie imi vine sa rad acum,pentru ca si fata mea era la fel,preferam sa nu merg in vizita la cineva pentru ca stiam ca va face numai obraznicii,voi sta numai dupa ea si nu voi avea timp nici sa schimb doua cuvinte cu gazda.Cu timpul se rezolva si chestiile astea,de la o anumita varsta incep sa inteleaga si o sa ai si tu timp mai mult pentru tine.Inainte cand intram intr-un magazin de haine nu avea rabdare sa stea nici doua secunde,acum ne consultam in privinta cumparaturilor,ba chiar imi si recomanda ce sa cumpar ca sa-mi stea bine.
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Lilypie Fifth Birthday tickers
    There are 5 things in life you cannot recover: A stone after it's thrown. A word after it is said. An occasion after it's missed. The time after it's gone. A person after they die.
    Life is short. Break the rules. Forgive quickly.Love truly. Laugh uncontrollably. And never regret anything that made you smile!

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.595
    Citat Postat de anna_creteanu Vezi mesajul
    cryssa, in completarea postarii de mai sus, vreau sa iti spun ca nu te contrazic deloc... ba chiar si eu cred ca sunt f utile sfaturile tale (pentru cine le poate aplica), doar ca mi-am adus aminte de iesirea mea de anul trecut cu Stefanos, care a fost un maaare esec :)))))))))))
    :)))Asa a fost si la noi,abia ieseam la cumparaturi fara ea,in caz ca nu era vremea favorabila.E aiurea sentimentul ala ca nu ai ce cauta in locul respectiv pentru ca tu de fapt vrei sa fii acasa,langa copil.
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Lilypie Fifth Birthday tickers
    There are 5 things in life you cannot recover: A stone after it's thrown. A word after it is said. An occasion after it's missed. The time after it's gone. A person after they die.
    Life is short. Break the rules. Forgive quickly.Love truly. Laugh uncontrollably. And never regret anything that made you smile!

Floricica Avansata princess's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2010
    Postari in forum
    1.755
    Daca timpul de a sta impreuna va este limitat, macar noaptea sa dormiti unul langa celalalt. Am auzit de prea multe ori cate probleme pot aparea din cauza separarii si eu personal am ales sa invat din experienta altora asa ca la ambii copii am avut grija sa ne pastram locul unul langa celalalt si copiii in patut langa noi si de la 6 luni in camera lor. Daca in timpul zilei nu aveam timp sa schimbam 2 vorbe iar seara eram prea obositi pentru asta macar sa adormim imbratisati.Nu ajutam cu nimic copilul daca neglijam tatal, din contra apar tensiuni pe care si el le resimte. O relatie de cuplu fericita inseamna un copil fericit.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Este aevarat ca fara copil simti un gol...DAR repet 1 data pe luna doar in 2 este ideal pentru o familie asa va fi ok pentru toata lumea,copilul nu s-ar simti in largul lui intr-un club,terasa etc iar pentru a petrece in 3 va ramane 28 de zile din luna deci nu vad unde ar fi problema.Cel putin noi asa facem de cand am nascut,deoarece si voi ca mame/femei si ei ca tati/barbati simtiti nevoia de un respiro...

Baby Birthday Ticker Ticker

Daruind, facem lumea mai buna

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    O mica modificare ...este o mare diferenta intre o mama care sta cu copilul acasa sau lucreaza ceva part-time si una care de la 2 ani a lasat copilul cu bona/bunica..si a inceput serviciul.Dupa 9-10 ore de serv si de ajuns acasa la 19-20 si de atunci sa incepi sa-ti faci curat,mancare,sa te joci cu copilul,sa-i faci baie si nani...e mareeeee diferenta ca nu-ti mai arde de nimic de nici o apropiere fizica,de nici o magaiere ....

Baby Birthday Ticker Ticker

Daruind, facem lumea mai buna

Floricica Debutanta cristina.sofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    alexandra te asteptam sa ne zici cum decurg lucrurile intre voi! cel mai important este sa fiti impreuna sa va cresteti fetita intr-o familie frumoasa sa vada niste parinti care se iubesc si se respecta! fiimea cand vede ca ma pupa taica-su rade in hohote si e tare fericita
    Lilypie Second Birthday tickers
    Daisypath Anniversary tickers
    avem 8 dintisori si 4 maselute

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Citat Postat de hande Vezi mesajul
    Mie imi vine sa rad acum,pentru ca si fata mea era la fel,preferam sa nu merg in vizita la cineva pentru ca stiam ca va face numai obraznicii,voi sta numai dupa ea si nu voi avea timp nici sa schimb doua cuvinte cu gazda.Cu timpul se rezolva si chestiile astea,de la o anumita varsta incep sa inteleaga si o sa ai si tu timp mai mult pentru tine.Inainte cand intram intr-un magazin de haine nu avea rabdare sa stea nici doua secunde,acum ne consultam in privinta cumparaturilor,ba chiar imi si recomanda ce sa cumpar ca sa-mi stea bine.
    Da observ si eu cu timpul se schimba. trebuie sa am rabdare,dar nu oricui ii place un copil care nu are stare si e plin de energie,de exemplu cumnata mea daca ma duc la ea sta cu ochii pe fetiita de parca ii e frica sa nu sparga ceva,sa nu ii deranjeze,trebuie sa mentionez ca nu o scap din ochii , de fel sunt asha,chiar mi sa zis ca exagerez sa o las in largul e, ca va fii mamoasa. si cumnata mea are o fetita dar inca e mica si asa crede ca o sa fie mereu cuminte si o sa stea doar in carut,prefer sa nu ma duc decat sa fie asha cu ochii si cu gura pe ea.

Floricica Novice Alexandraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2011
    Postari in forum
    380
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    mami e f greu cand intervine rutina.duceti copilasul la o ruda macar 2 ore,iesiti in oras.sau mergeti impreuna cu pitica in oras,profitati ca inka e mika,cand veti fii mai mari va fii o perioada mai dificila,de nu prea poti merge la un suc cu copilul dupa tine.profitati.plimbati copilul impreuna,mergeti in parcuri diferite,nu mereu in acelasi,mergeti sa ii luati o jucarie impreuna,nu stiu sunt multe pe care le puteti face impreuna.eu inka nu realizez pt ca stau acasa cu fata,dar cand voi avea servici cred ca va fii f greu.asa ca nu sunt in masura sa dau sfaturi
    Fetita sta cu bunica oricand am nevoie,eu lucrand 7 ore pe zi ,poate chiar 10 ...totul de cand avea ea 4 luni jumatate....rareori mergem impreuna la cumparaturi,de regula le facem separate....cred ca nu am mai mers impreuna intr-o masina de 3 luni....ideea e ca nu mai simt libertatea in 2,sper sa ma intelegeti ce incerc sa zic....multumesc madasabi
    Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickersDaisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

OK

Acest site folose╚Öte cookie-uri pentru o mai bun─â experien╚Ť─â de vizitare. Prin continuarea navig─ârii, e╚Öti de acord cu modul de utilizare a acestor informa╚Ťii. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!