Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gabi.m's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2008
    Postari in forum
    215
    Azi am aflat o informatie interesanta: zatul de cafea folosit ca exfoliant impotriva celulitei. Dc ati folosit si a dat rezultat, spuneti-ne si noua.

Trebuie sa fim mai frumoase, nu?
    Mihai, 2 ani

Floricica Senior k.aurelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2008
    Postari in forum
    4.569
    l-am folosit doar vre-o 2 saptamani si nu a dat nici un rezultat
    si eu am auzit ca este bun dar probabil se foloseste timp mai indelungat
    Lilypie Fourth Birthday tickers smiles
    Andra Florentina

Floricica Nou Venita amarus's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2008
    Postari in forum
    225
    Da, stiam si eu de zatul de cafea. dar il folosesc ocazional, ca exfoliant. iti ramane pielea super neteda si moale. eu il mai amestec cu ulei de masline. Impotriva celulitei cred ca este bun, dar folosit zilnic si apoi urmat de masaj cu creme speciale. Plus ca trebuie sa mananci echilibrat, fara excese si sa faci sport. Daca nu facem si astea cred ca degeaba murdarim toata baia cu zatul de cafea.
    Eu una recunosc ca nu mai am timp si pt mine.
    Mami: Amalia Lilypie Third Birthday tickers
    Comoara noastra: Alex 03.09.2007

Floricica Nou Venita xenia.nok's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    4
    este cel mai bun, si la saloane se fac impachetari cu zat de cafea.

Poate ca pare greu de crezut, dar toate cremele anticelulita au ca ingredient de baza cofeina.

am citit ca tratamentul se face in baie, se amesteca zat proaspat de cafea (jumatate de cana) cu 2 linguri de ulei de masline. se amesteca bine si apoi se intinde pe zonele problematice. se face apoi impachetarea cu o folie de plastic si se sta asa cam 10-15 min, se poate repeta procedura de 2-3 ori pe saptamana. am citit ca se poate combina si cu gelul de dus, pentru cine nu suporta impachetarile, dar nu stiu daca are acelasi efect.

multe fete spun ca da rezultate foarte bune. voi ce spuneti?

Banned Floricica Debutanta andreea2929's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.07.2008
    Postari in forum
    936
    Eu folosesc zatul de cafea cam de 2 ani,de trei ori pe saptamana.Chiar are efecte miraculoase.Dupa gomaj folosesc o crema de corp normala,uneori anticelulitica,depinde de chef.
    Il folosesc pt. picioare,brate si abdomen.

Floricica Nou Venita d_ela_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2009
    Postari in forum
    2
    buna, am citit despre zatul de cafea cat de eficient este la tine, de azi as vrea sa-l incerc si eu, dar vroiam sa stiu cum il prepari si cum il folosesti mai exact. Eu sunt plina de celulita, si vergeturi. Iti multumesc!

Floricica Nou Venita mavrodin gina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2009
    Postari in forum
    8
    buna,stiu 2 metode impotriva celulitei cu zatul de cafea. 1:amesteca zatul de cafea cu un albus de ou aplica pe coapse si fund,dupa care invaleste zona in folie de plastic.Lasa sa actioneze jumatate de ora!dupa care te speli. 2:maseaza-ti pielea cu zat de cafea amestecat cu un pic de ulei de masline apoi te speli si vei descoperi ca ti se face pielea ca de bebelus.

Floricica Cu Vechime serena2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.485
    Nu m-am gandit niciodata la zatul de cafea...dar daca stau sa ma gandesc bine...f. multe creme anticelulitice sunt pe baza de cofeina...interesant...dar recunosc ca-mi este greu sa-l folosesc avand in vedere ca nici eu , nici stul nu bem cafea...cred ca tot cremele ar ramane punctul forte. Sanatate multa, numai bine!
    Alessia si Serena, printesele mele

Alessia 10. 08.2005

Serena 28.10.2008Mommy Graphics

Floricica Nou Venita dianaeuroct's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    69
    buna fetelor , stiti pe cineva in bucuresti care face masaj anticelulitic la domiciliu?

am si eu nevoie de un nr de tel. mail ceva. va rog.

adresa mea e dianaeuroct@yahoo.com si mes la fel sau tel 0722967720

merci

Floricica Nou Venita dario's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2009
    Postari in forum
    9
    buna fetele! o sa icerc si eu sant uimita de ce aud dar mai vreau sa-mi spuneti o reteta de slabire buna si rapida am o nunta in vara va rog astept

Floricica Nou Venita andreead80's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    11
    buna seara!
    am si eu o intrebare : pot folosi reteta cu zatul de cafea pentru coapse si fund daca sunt insarcinata?