Like Tree2Likes

A slabit cineva cu Ecofit?

Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Dezamagita25's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2015
    Postari in forum
    2

E teapa

Mi-am creat cont aici doar pentru a va impartasi parerea mea legata de Ecofit. Este o mare teapa e putin spus, sunt in a 11 a zi de cand iau Ecofit si nu numai ca nu am slabit un gram, dar m-am ingrasat 1 kg si jumatate si m-am si ales cu o constipatie, plus dureri de cap, care nu stiu de unde au aparut, probabil de foame, ca mai tin si dieta. Trebuia sa slabesc intr-o luna ca sa ma cuprinda rochia de mireasa si acum nu stiu ce sa ma fac pentru ca am fost atat de naiva incat sa cred in aceste prostii si am pierdut timp pretios. Mentionez ca tin si dieta, nu mananc dulciuri, prajeli, sucuri, beau 3 litri de apa pe zi, doar ca nu fac sport, dar merg zilnic 40 de minute pe jos. Nu luati astfel de porcarii ca va pierdeti si banii, dar mai ales timp pretios. Sa le fie rusine si celor care scriu pe forumuri ca au slabit zeci de kg, pentru ca m-am luat dupa astfel de pareri mincinoase!

Floricica Nou Venita Dezamagita25's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2015
    Postari in forum
    2

E teapa, de ce ne induceti in eroare?

Mi-am creat cont aici doar pentru a va impartasi parerea mea legata de Ecofit. Este o mare teapa e putin spus, sunt in a 11 a zi de cand iau Ecofit si nu numai ca nu am slabit un gram, dar m-am ingrasat 1 kg si jumatate si m-am si ales cu o constipatie, plus dureri de cap, care nu stiu de unde au aparut, probabil de foame, ca mai tin si dieta. Trebuia sa slabesc intr-o luna ca sa ma cuprinda rochia de mireasa si acum nu stiu ce sa ma fac pentru ca am fost atat de naiva incat sa cred in aceste prostii si am pierdut timp pretios. Mentionez ca tin si dieta, nu mananc dulciuri, prajeli, sucuri, beau 3 litri de apa pe zi, doar ca nu fac sport, dar merg zilnic 40 de minute pe jos. Nu luati astfel de porcarii ca va pierdeti si banii, dar mai ales timp pretios. Sa le fie rusine si celor care scriu pe forumuri ca au slabit zeci de kg, pentru ca m-am luat dupa astfel de pareri mincinoase!

Floricica Nou Venita Laura_Marinescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2015
    Postari in forum
    4
    ai grija sa nu ai si probleme cu stomacul sau cu ficatul de la prostiile alea... mama mea a patit-o

eu nu mananc nimic seara dupa ora 6 (si uneori ma trezesc dimineatza de foame :)) , mananc multe legume proaspete in toate formele (inclusiv chipsuri, adica uscate in cuptor, asta ca sa nu ma simt frustrata ca tin regim :D ), dorm 7-8 ore pe noapte (ca atunci cand sunt obosita imi vine sa rontai in continuu)... sportul e cel mai bun daca vrei sa slabesti... daca nu ai timp sau chef sa mergi la sala, poti sa faci acasa exercitii de pilates sau yoga, sunt multe filmulete pe youtube ( si sunt si gratis), daca faci 30 de minute de 3-4 ori pe saptamana, in 2-3 saptamani deja incepi sa vezi rezultate
    sau danseaza :D mai ales cand sunt prost dispusa imi pun muzica zgomotoasa si dansez pana simt ca ma lasa picioarele... norocul meu e ca pana acum niciun vecin nu mi-a batut la usa sa ma ciufuleasca :))
    teodoraioana likes this.

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Nutritionist + Sport e cea mai eficienta metoda. O slabire sanatoasa este de max 4 kg pe Luna. Nu exista cure de slabire minune, nu exista pastile/prafuri/picaturi minune. Daca existau era si Oprah fotomodeala fara sa se chinuie cu sportul... manichiurista mea a murit acum 5 ani, la 26 de ani cu pancreasul necrozat din cauza prafurilor de slabit... asadar luati deciziile corecte chiar daca drumul este mai greu.
    teodoraioana likes this.

Floricica Nou Venita marinco's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2015
    Postari in forum
    2
    Exercitiile fizice si dieta sunt cele mai recomandate daca se vrea scadere in greutate. Fara astea doua e imposibil sa se ajunga la un rezultat bun. Toate produsele de slabit functioneaza pe principiul reducerii apetitului pentru mancare si pe arderea grasimilor, dar fara un ajutor din partea noastra e greu. Nu trebuie tinuta dieta stricta ci doar un program alimentar saptamanl facut de un nutritionist.

Floricica Nou Venita alecsseflo's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2015
    Postari in forum
    5
    De cafeaua verde ce parere aveti? Nu am prea multe kilograme in plus, dar as vrea sa scap de ele cafeaua verde. Ati avut experiente cu cafea verde? Care pastila cu cafea verde v-a ajutat sa mai slabiti?
    Modificata de littleprincess; 12.02.2016 la 15:11:22.

Floricica Nou Venita ioana_v2009's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2011
    Postari in forum
    19
    De slabit te poate ajuta doar medicul nutritionist si dupa ce iti face niste analize. Adica un medic adevarat, nu cineva de la un cabinet "de nutritie" cum sunt sute in Bucuresti. Eu cred ca cei mai avizati medici in privinta slabitului sunt cei de la Spitalul Ponderas, care este singurul centru de excelenta in bariatrie si boli metabolice din sud-estul Europei. Acolo au nu numai cei mai buni chirurgi ind echipa doctorului Copaescu, ci si cei mai buni nutritionisti.

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!