Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

Pareri vopsea fara amoniac

buna fetelor. sa va povestesc ce mi s-a intamplat luna trecuta. am schimbat vopseaua de par(din Palette-blond,in Brilliance-tot blond)asta ca am citit prin forumuri ca e f buna. mie una nu mi s-a prins deloc.in schimb cu Palette nu am avut niciodata probleme,si ma vopsesc blond de vreo 10ani. as vrea s-o schimb cu una fara amoniac,pt mai multa sanatate a firului de par,stiut fiind faptul ca blondul degradeaza. ce vopsea fara amoniac ati folosit si a fost ok? L'oreal, Garnier sau Palette Color&Gloss,sau altele? dati-mi un sfat.mersi fetelor.

mada_lyna
    Guest
    de COLOR&SOIn ati auzit sau folosit?acum am citit despre ea/.

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    523
    Citat Postat de mada_lyna Vezi mesajul
    de COLOR&SOIn ati auzit sau folosit?acum am citit despre ea/.
    Eu folosesc Color&Soin de la ''3 CHENES",se gaseste numai in farmacii,costa in jur de 60 ron,este fara amoniac,prinde pe par nu vei avea probleme(chiar si firele albe),deci...eu una sunt multumita de ea,nu vreau sa mai aud de vopsele cu amoniac pt ca distrug parul.
    Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
    Notes:

Floricica Veterana mimo's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2009
    Postari in forum
    14.216
    Mada, eu am incercat in timpul sarcinii vopseaua fara amoniac de la L'Oreal si nu a prins mai deloc. Si eu tot cu blond ma fac... Ma rog, am fost dezamagita de vopsea, pute ingrozitor, nu ar fi o problema, baiul e ca nu s-a prins. M-am vopsit apoi (peste cateva saptamani) cu Henna amenstecat cu galbenus de ou si ulei de masline si a iesit ok.
    Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers

Floricica Senior coria's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3.529
    si eu sunt nevoita sa ma vopsesc des si ma faceam de 2 ori/luna cu vopsea (cu amoniac) si de 2 ori cu Palette la plic (fara amoniac), vazand ca-mi prinde chiar si firele albe, ultima, m-am facut tot cu ea de 4 ori/saptamana si a fost O.K. ce mai trebuie sa stiti e, ca intr-o luna din an ne tundem de 2 ori si ne cresc si unghiile mai mari si mai frumoase, asta mi-a zis-o un medic. si inca ceva, la mine in SM la un Liceu de profil s-au facut niste teste pe actualele vopsele de par ce se gasesc in comert care sunt (TOATE) fara amoniac, sa se vada daca intradevar in compozitia lor lipseste amoniacul. si asa este! vopselele nu mai contin amoniu. puteti verifica! daca mai gasiti poate pentru ca o mai fi in stocul magazinului. iar voi aveti un par bun, cu fir gros si sigur acestea nu prind asa bine...asta e explicatia!
    eu folosesc nuanta ciocolatei, amaruie, cu lapte...si iau Wellaton sau Palette, ce gasesc. firul meu e subtire si am par f rar si slab si prinde imediat, inconvenientul e ca trebuie sa ma fac mai des ca iese la spalat...
    Modificata de coria; 17.05.2011 la 21:26:02.

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.595
    Citat Postat de coria Vezi mesajul
    ce mai trebuie sa stiti e, ca intr-o luna din an ne tundem de 2 ori si ne cresc si unghiile mai mari si mai frumoase, asta mi-a zis-o un medic.
    eu folosesc nuanta ciocolatei, amaruie, cu lapte...si iau Wellaton sau Palette, ce gasesc. firul meu e subtire si am par f rar si slab si prinde imediat, inconvenientul e ca trebuie sa ma fac mai des ca iese la spalat...
    Aaaaaaaa,cum adica ne tundem intr-o luna din an de doua ori si ne cresc unghiile?
    Iar tu amesteci ciocolata amaruie cu lapte in vopsea,sau chiar exista nuanta asta de vopsea de par?Poti sa pui un link sa vad si eu cui i-a trecut prin cap sa defineasca o nuanta de vopsea de par in felul acesta?Mi se pare destul de comic "amaruie cu lapte" ,parca ar face reclama unui produs de patiserie
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Lilypie Fifth Birthday tickers
    There are 5 things in life you cannot recover: A stone after it's thrown. A word after it is said. An occasion after it's missed. The time after it's gone. A person after they die.
    Life is short. Break the rules. Forgive quickly.Love truly. Laugh uncontrollably. And never regret anything that made you smile!

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    si eu sunt nevoita sa ma vopsesc des si ma faceam de 2 ori/luna cu vopsea (cu amoniac) si de 2 ori cu Palette la plic (fara amoniac), vazand ca-mi prinde chiar si firele albe, ultima, m-am facut tot cu ea de 4 ori/saptamana si a fost O.K. ce mai trebuie sa stiti e, ca intr-o luna din an ne tundem de 2 ori si ne cresc si unghiile mai mari si mai frumoase, asta mi-a zis-o un medic. si inca ceva, la mine in SM la un Liceu de profil s-au facut niste teste pe actualele vopsele de par ce se gasesc in comert care sunt (TOATE) fara amoniac, sa se vada daca intradevar in compozitia lor lipseste amoniacul. si asa este! vopselele nu mai contin amoniu. puteti verifica! daca mai gasiti poate pentru ca o mai fi in stocul magazinului. iar voi aveti un par bun, cu fir gros si sigur acestea nu prind asa bine...asta e explicatia!
    Sa-mi dau palme dac-am priceput ceva!Poate-i prea tarziu, revin maine...

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    nici mie nu mi-a prins l'oreal deloc, indiferent de culoarea incercata
    eu m-am vopsit ultima data cu syoss si prinde frumos vopseaua, insa nu stiu daca este fara amoniac

pe cuvant ca nu am inteles cum de te vopsesti asa de des si inca mai ai par,vopsindu-l de 4 ori pe saptamana?
    ori vorba cuiva, e prea tarziu si nu ma mai tine vederea ori a fost incoerent mesajul

"Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166
    eu ma vopsesc cu trandycolor d la loncolor stiu k are amoniac dar este super buna pt parul meu.oricum eu la fiecare spalare ii protejez parul cu masca de regeneare.si sunt fff multumita. de la l'oreal am folosit decat casting culoarea negru albastrui care mi-a prins ff bn dar credeti-ma k la spalat imi curgea super mult.intr-o luna si ceva nu mai aveam nici un pic de culoare.de gerocosen sunt dezamagita deoarece si ea curge ff rau. eu una am ramas tot intre loncolor si palette chiar dak au amoniac.asta e nu ai ce sa le faci

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Citat Postat de ALESUTA Vezi mesajul
    Eu folosesc Color&Soin de la ''3 CHENES",se gaseste numai in farmacii,costa in jur de 60 ron,este fara amoniac,prinde pe par nu vei avea probleme(chiar si firele albe),deci...eu una sunt multumita de ea,nu vreau sa mai aud de vopsele cu amoniac pt ca distrug parul.
    Ma bucur ca am gasit mesajul tau, chiar ma interesa inca o parere despre vopseaua Color&Soin de la ''3 CHENES". Mi-o recomandase o prietena, numai ca ea are oricum parul deschis la culoare si ne gandeam noi ca nu e relevant faptul ca la ea prinde foarte bine. Nu stiam daca prinde sau nu pe par mai inchis la culoare, ca al meu. Altfel, si ea era foarte, foarte multumita, parul ei este stralucitor si foarte sanatos. Mi se pare o solutie foarte buna vopseaua fara amoniac, mai ales daca ai un par mai fragil, iar pentru gravidute este o solutie excelenta.

"Fii schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume" - Mahatma Gandhi

mada_lyna
    Guest
    m-am hotarat sa incerc 3chenes.sper sa merite,sa prinda si sa-mi placa nuanta.va tin la curent(abia spre sfarsitul lunii o sa ma vopsesc ca acum vin monstruletii si n-as vrea sa risc).ms pt raspunsuri