Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dinina's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2012
    Postari in forum
    3

Eliminari dupa nastere

am nascut acum 6 saptamini, eliminarile dupa nastere s-au terminat cam 3 saptamini dupa aia, acum au revenit, destul de abundent, e vreo probleme sau e posibil sa fie reluarea ciclului menstrual, mentionez ca alaptez, la ginecolog in satamina a doua dupa nastere totul era ok

Membru inregistrat la
    21.02.2012
    Postari in forum
    3
    va rog sa ma ajutati, sint cam debusolata, mersi anticipat

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Asa s-a intamplat si la mine.....am crezut initial ca a fost cm, am sunat medicul si aspus ca nu...nu este insa nici exclus sa fie cm....si eu am alaptat cand mi-a venit cm....dar este totusi devreme!
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Membru inregistrat la
    21.02.2012
    Postari in forum
    3
    si ce ti-a spus atunci medicul, e ceva normal sau vreo problema, e prea mic bebeul meu ca sa-l port din urma mea pe la medic

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Citat Postat de dinina Vezi mesajul
    si ce ti-a spus atunci medicul, e ceva normal sau vreo problema, e prea mic bebeul meu ca sa-l port din urma mea pe la medic
    Indiferent ce i-a spus ei, diagnosticul e posibil sa fie altul in cazul tau.Cel mai bine ar fi sa mergi totusi la medic.Ia-l si pe cel mic daca nu ai cu cine sa-l lasi.Cu taxiul cred ca te poti deplasa mult mai usor.Si-apoi, fiind cu copilul la medic, cred ca te vor lasa sa intri, sa nu mai astepti la rand.
    Au fost cazuri in care cm a venit la doua luni de la nastere iar mamica a alaptat pana spre un an de zile.Poate fi si la tine, dar, tot asa, poate fi o problema, iar o hemoragie chiar nu-ti trebuie acum.
    Mergi la medic.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    nu este devreme sa iti vina.mie mia venit exact la o luna jumate dupa ce am nascut.mia venit ciclul normal.
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Mie mi-a zis ca nu-i nici o problema...insa daca zici ca ai 6 sapt de cand ai nascut acum ar treb sa te cheme la control!Eu sangerare am avut c-am 5-6 zile...apoi o secretie normala ca si culoare doar ca era abundenta si cand si cand cate un firicel de sange si apoi a aurmat o noua sangerare dupa care gata si cu secretia aceea abundenta...a devenit normla din toate dunctele de vedere
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Si la mine a curs aproape cele 40 de zile fiziologice, pentru inceput, e vorba de lohii, s-a oprit timp de vreo 2 saptamani, apoi a venit iarasi, dar era ciclu. Acus am avut chiar si ovulatie si il mai alaptez inca, la 6 luni. Asa ca nu e cazul sa te impacientezi.
    Daisypath Anniversary tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    eu zuc sa mergi la medic totusi...eu dupa nastere am avut ceva probleme ( mi-au sectionat probabil un vas de sange la epiziotomie si ca sa opreasca sangerarea mi-au bagat o compresa si au lasat-o acolo...am stat 5 zile asa), am luat tratament si a fost totul ok, ziceam eu. la vreo 4 saptamni cred ( lohiile nu trecusera de tot insa erau aproape transparente) am inceput sa sangerez, mai intai putin, apoi mai mult, am crezut ca este de la taietura, pana cand, dupa vreo 2-3 zile am inceput sa sangerez abundent, mai mult la toaleta cand stateam pe vas, si m-am reintors la tampoane:(, uneori chiar si cheaguri. am mers la medic urmatoarea zi si mi-a spus ca am uterul inflamat, alt tratament, si abia dupa inca vreo saptamana cred am scapat.
    poate nu e cazul tau insa pentru linistea ta eu zic sa faci un drum acolo, si daca esti cu bebele insista sa nu astepti, intra la asistenta si zi-i de la obraz ca nu poti astepta. sanatate multa!

Floricica Nou Venita MOTANIK_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2011
    Postari in forum
    236
    Acelasi lucru l-am patit si eu desi alaptam. Dupa o luna mi-a venit cm. Cred ca si la tine e vb de cm din moment ce acele eliminari de dupa nastere au incetat. Dar mergi la med pt siguranta si pt un control de specialitate :)

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    in afara de lohii ca m-au tinut 2 saptamani nu am avut nimic.....cm mi-a venit cam dupa 7 luni...chear daca am alaptat 2 luni.......