Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita babymouse's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2008
    Postari in forum
    47
    Ati slabit cu regimul disociat?

Am o prietena care in 2 luni a dat jos 8 kilograme, si nu le-a pus deloc dupa ce a tinut aceasta dieta cu 3 zile carne/ 3 zile lactate, 3 zile legume si fructe. In disociata, poti sa mananci oricat, dar in cele 3 zile doar carne sau lactate sau legume si fructe.

Am inceput-o si eu, am ajuns deja la legume si fructe. Desi, la inceput credeam ca nu voi reusi sa mananc disociat, acum m-am obisnuit si nu mi se pare un calvar.

Am cu 2-3 kg mai putin, ma voi cantari dupa cele 9 zile (primele)

Ati tinut dieta disociata? Mi-ar placea sa stiu daca ati reusit sa va mentineti la greutatea dobandita dupa dieta.

Este un regim sanatos?
    "Sunt si copaci, sunt si fire de iarba, dar meritul lor e de a alcatui padurea." (Titu Maiorescu)

Floricica Senior dbiancaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    3.721
    buna babymouse!
    si eu vreau sa mai dau jos din kg si chiar intentionez cat de curand sa tin o dieta ca nu se mai poate altfel.
    am auzit de aceasta dieta, ca de altfel si altele care pana la urma cica tot se pun la loc kg date jos dupa o anumita perioada.
    la regimul disociat alimentele se pot consuma sub orice forma, avem voie de ulei, carne porc slaba, unt, smantana, etc?
    babies

Floricica Nou Venita bubulina7924's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2008
    Postari in forum
    136
    eu am tinut o astfel de dieta, dar cate o zi, nu 3 . intr-o luna am slabit 5-6 kg.
    a href="http://lilypie.com/">Lilypie Pregnancy tickersLilypie Second Birthday tickers

Floricica Nou Venita bubulina7924's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2008
    Postari in forum
    136
    am ajuns la 8 kg, am renuntat si am pus la loc 2 kg. eu cred ca depinde de organismul fiecareia dintre noi.
    a href="http://lilypie.com/">Lilypie Pregnancy tickersLilypie Second Birthday tickers

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    din fericire pt mine n-am avut nevoie de dieta niciodata pana acum.
    am o prietena care a tinut aceasta dieta de 2 ori. prima oara a slabit f mult dupa care a pus totul la loc desi nu a abuzat in nici un fel de mancare. a tinut-o si a doua oara si n-a mai avut nici un rezultat
    poate ca depinde de organismul fiecarei persoane
    Cris si Bobo (24 nov 2007)

Membru inregistrat la
    13.06.2008
    Postari in forum
    47
    din ce am citit, am aflat ca la disociata, dupa - nu se depun kilogramele, daca tii o perioada mai mare, deja te vei obisnui cu regimul asta alimentar si vei manca apoi rational.

Cel mai greu este inceputul.

Am mai incercat sa tin si alte diete, dar imi este greu sa tin cont de calorii sau sa urmez un meniu strict. Regimul disociat, pentru mine este mai usor. Mananci cat vrei, la orice ora, fara probleme.

NU carne de porc, unt si smantana grasa, eu mananc cu mai putina grasime, ce e drept nu le toleram nici inainte. Kilogramele in plus sunt pt. ca mancam seara tarziu si nu fac miscare.

La fructe este recomandat sa nu mananci banane, struguri si pere.

Ulei, ai voie la legume, poti face o salata.

Luni, termin prima tura , te tin la curent cu rezultatele.

"Sunt si copaci, sunt si fire de iarba, dar meritul lor e de a alcatui padurea." (Titu Maiorescu)

Membru inregistrat la
    13.06.2008
    Postari in forum
    47
    Este foarte bine, ai scapat de 6 kg, nu ai pus foarte mult la loc.

In cat timp ai pus la loc cele 2 kilograme?

Ai dreptate, depinde foarte mult de organism, trebuie sa te simti bine cu dieta pe care o tii.
    Eu ce-i drept am noroc ca nu-s pofticioasa, imi plac la nebunie fructele si legumele - la astea mai poftesc din cand in cand.

Uite, eu NU am renunt la cafeluta cu miere de dimineata . Este indicat sa o indulcesti cu zaharina, dar parca nu are acelasi gust. La zilele cu lapte, am pus si putin lapte.

Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    3.721
    multa bafta in continuare! cat ar trebui sa slabesti dupa o tura?
    babies

Membru inregistrat la
    13.06.2008
    Postari in forum
    47
    esti o fericita, cristeepas!!!

si eu ma mentineam la 55kg, pana cand am inceput sa iau intr-un an 13 kg, desi nu mananc mult, fara grasimi, insa amestec alimentele si sport de 2 ori pe an.

da, cred ca depinde de organismul fiecareia.
    eu as vrea mai mult sa stiu daca este o dieta sanatoasa? Poate avea repercusiuni?

Ma gandeam, ca dupa ce voi reusi sa dau kilogramele in plus sa continuu sa mananc disociat, dar cate o zi.

Membru inregistrat la
    13.06.2008
    Postari in forum
    47
    Sar'na, pai am auzit ca undeva la 5-6, dar depinde de organism.

Initial elimini apa.

Oricum, nu ma stresez foarte mult, nu ma grabesc. Vedem pe parcurs.

Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    3.721
    eu citisem undeva pe aici de o dieta tinuta de mihaelarascu nu stiu daca ai citit in care se mananca o zi proteine, una amidon, una carbohidrati si una fructe si se reia pana la 90 zile si cica slabesti pana la 21 kg; ma gandeam sa o tin si eu de luni, nu vreau sa slabesc atat, imi e suficient 10 kg sa dau jos, insa ulterior citisem ca mai tinuse cineva aceasta dieta si pe traseu le pui la loc kg si acum sunt in dubii nu stiu ce dieta sa tin.
    e drept ca depinde si de organism; eu niciodata nu am fost f grasa, insa de cand am nascut nu imi mai place deloc de mine si mai ales burta e urata tare, chiar daca sunt o fericita ca nu am facut vergeturi.
    babies