Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita turbatu mihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2008
    Postari in forum
    3
    am nascut prin cezariana o fetita in luna octombrie si am ramas cu burtica.ce as putea sa fac?

Floricica Nou Venita onyca1978's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2007
    Postari in forum
    45
    Buna Mihaela .
    Si eu tot in octombrie am nascut prin cezariana, dar un baietel, si am ramas si eu cu burtica. Acum s-a mai redus din circumferinta pt.ca am aplicat urmatorul tratament: m-am dat cu o crema anticelulitica(dar merge orice crema sau ulei), m-am infesurat cu o folie de plastic alimentara si apoi mi-am pus un brau. Si am tinut acest "tratament" cate 3 ore zilnic.Inca mai am de muncit, dar oricum se vad efecte.
    Oana, mami de Tudor (23 august 2001) si David (22 octombrie 2007)

Membru inregistrat la
    07.11.2007
    Postari in forum
    45
    acum incerc a tin si o dieta, dar se duc cam greu kg.

Floricica Nou Venita chris07's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2008
    Postari in forum
    260
    Si eu mai am burtica...dar cred ca daca as face abdomene in fiecare zi as mai scapa de ea...sint cam lenesa; m-am strans si eu cu un brau, prima luna , dar cred ca ar trebui exercitii pt abdomen.
    Dana

Floricica Novice rodikutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    La mine e mai rau ca mi s-a facut cezariana la urgenta si am fost taiata pe verticala, practic burta mea este impartita in doua.Si e cel mai greu sa se reduca din grasimea de dedesubt.Dar, ce sa fac?O sa incerc si eu metoda cu infasuratul in folie...dar sunt constienta ca n-o sa arat super peste noapte si oricum...sunt fericita ca sunt mamica si aceste "amanunte" ma supara doar cand am o stare de spirit mai trista...

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    Eu am ramas cu burta cu toata burtiera mea purtata toata vara!parca as avea 4 luni asa arat!
    Lilypie Kids birthday PicLilypie Kids birthday Ticker

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    si eu am ramas cu burta de la cezariana si asta ma inebuneste ,plus ca am pus si pe parti ,am un colac in jur

Banned Floricica Cu Vechime mother2's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.341
    Ioi, nu te cred si pace. Arati super.
    Vrei sa vezi o burtica de 4 luni fara sa fie burtica reala? Te invit sa ma vezi pe mine.

Banned Floricica Cu Vechime mother2's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.341
    Eu zic ca burtica dupa nastere poate disparea pe langa o dieta si prin nitica miscare. Abdomene, sala sau ce-o fi; miscare sa fie.
    Din pacate eu sunt o lenesa cand e vorba de miscare deci la 1 an si 9 luni dupa nastere eu inca sunt purtatoare de burtica.
    Burtiera e cam degeaba purtata, ar trebui ceva mai "drastic". Imi tine de cald la spate in loc sa stranga burta

Membru inregistrat la
    07.11.2007
    Postari in forum
    45
    cristina, eu imi stramtam burtiera in fiecare saptamana, pt.ca uterul sa se retraga mai repede. daca o lasi la aceeasi marime, sigur ca-ti tine doar de cald.

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    stiti eu sunt norocoasa pt sunt inalta 1,80 cm si nu se vede ca sunt cam rotunda sunt o femeie bine,multa lume ma cearta cind le spus ca vreau sa mai slabesc,inainte eram prea slaba aveam 60 kg.