Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice laura_adi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341

Ameteli

Buna seara mamici.
    Am si eu o problema cu niste ametelii destul de frecventie,dar numai in cazul in care stau aplecata ,
    cu capul in jos
    Astazi am facut curatenie la munca ,am spalat gresia.cand m/am ridicat nu stiam ce/i cu mine.Nu vedeam bine.Situatia se inrautateste de fiecare data.
    Tensiune e 11.4nu prea aveam baterii ,la aparat,asa ca nu stiu daca tensiune e asa cum imi arata aparatul.
    Vi sa intamplat.Aveti idee de la ce ar fii.
    insarcinata nu sunt,ca am fc si testul.Sa fie oare caldura?
    Ma ingrijoreaza f mult.
    Multumesc.

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.184
    Eu am avut simptome din acestea din cauza anemiei. S-a rezolvat cu supliment de fier, insa mi-a intrat in reflex sa ma ridic intotdeauna foarte incet dintr-o pozitie in care capul mi-a fost sub/la nivelul inimii.
    Iti sugerez un consult medical si niste analize. Numai bine!
    - Daruind, facem lumea mai buna!

MJ
    If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.043
    Si mie mi se intampla uneori sa se invarta camera cu mine, acum mai rar, deobicei cand ma ridic din pat sau cand ma intorc de pe o parte pe alta cand sunt culcata. Si am mai avut cand am avut otita.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Mergi la medic . Eu aveam dureri de cap , ameteli , stari de rau si aveam lipsa de calciu. Dupa tratament ma simt mai bine si acum cand ma simt rau mai i-au cate un calciu. Sanatate!

Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341
    Am o perioada ffff stresanta........cu multa munca. Ma gandeam sa fie si din cauza asta. In salon e f cald ,ma ales cand fac foen e jale. si mi se face rau daca ma aplec imediat.In dupa/amiaza asta faceam curatenia de final.ma speriat rau.am crezut ca pic jos.
    Saruri minerale iau ca mi/a zis de la farmacie o amica ca f indicat sa iau.analize am fc luna trecuta si sunt ok.
    Otita ..........nu stiu.nu am nici un simptom.
    Mie teama ca pic la munca din vartejul ala.

Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341
    Citat Postat de llorikiss Vezi mesajul
    Mergi la medic . Eu aveam dureri de cap , ameteli , stari de rau si aveam lipsa de calciu. Dupa tratament ma simt mai bine si acum cand ma simt rau mai i-au cate un calciu. Sanatate!
    Ce tratament ai luat? calciu doar?

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Da am luat Calciu , Magneziu si Zinc pastilute evervescente. De obicei iau in fiecare luna cand am ciclu.

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    595
    Mie mi se intampla mereu sa ametesc cand ma ridic rapid din pat sau cand stau cu capul aplecat si apoi il ridic. Medicul mi-a spus ca de obicei cam tuturor persoanelor li se intampla sa aiba ameteli in situatiile astea, nu e ceva de speriat si nu intra in categoria simptomelor vreunei boli daca apar DOAR cand misti capul rapid dintr-o parte in alta, cand te ridici brusc sau cand stai aplecata.Daca ai ameteli si din senin cand stai dreapta,in picioare, fara sa fi facut ceva special, sau in timp ce stai jos sau mergi poate sa fie cauza lipsa de calciu, probleme oftalmologice sau altceva.Eu mi-am facut atunci si analize pt linistea mea si nu aveam nimic, nicio carenta in organism.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.846
    Sa sti ca nu e deloc ok,eu am patit la fel de 2 ani umblu pe la doctori...rmn,ecografii,analize sange,endo si nimic intr-un final am ajuns la neuro deoarece aveam ameteli mergeam de ziceai ca am baut ceva,dureri de cap si stari de voma...si se pare ca erau de la coloana...si doct mi-a zis ca de la coloana apar aceste ametli am sindrom de coloana cervicala dreapta o malformatie de care nu stiam ...sa iei magneziu ajuta fff mult si mergi totusi la doctor ,mai poate fi de la aerul conditionat cel mai bine iti zice med dar acum ia ti magneziu .

Baby Birthday Ticker Ticker

Daruind, facem lumea mai buna

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    si eu am trecut de curand prin asa ceva si m-am speriat destul de tare...ca am eu paranoia aia de a ma gandi la ce e mai rau...:)) tensiunea era doar 12 cu 7, insa ameteam la orice miscare, aveam niste dureri de cap care nu imi treceau cu nimic si se prelungeau zile intregi, palpitatii...uffff... si astea toate timp de mai bine de 2 luni... am fost la medic si am facut analizele... mi-a iesit anemie si lipsa de calciu. am luat mai intai tratament pentru anemie, apoi calciu (nu se iau deodata si mi-a zis ca prima trebuie corectata anemia ca e mai periculoasa)... dupa o luna si jumatate parca sunt alt om... sincer, in perioada respectiva simteam ca fiecare zi e ultima (doamne fereste!), atat de rau imi era... nu aveam putere sa fac nimic, nu aveam chef de nimic si peste toate se suprapuneau si cele descrise mai sus... bine ca a fost numai atat...
    CafeMom TickersCafeMom Tickers

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    595
    laura, din cate am inteles din postarea ta, ai ameteli doar dupa ce stai cu capul in jos si apoi il ridici brusc, nu?sau mai ai si din senin?